2019 m. birželio 20 d. 22:20 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Vaikų darbštumo ugdymo mokyklai gresia bankrotas

(7)

Vaikų darbštumo ugdymo mokyklai gresia bankrotas nuotrauka, foto

ATRAMA. Vitalijaus Chomičenko vadovaujama "10 talentų" mokykla ne vienam sunkesnėmis sąlygomis augančiam mažajam klaipėdiečiui jau yra tapusi tarsi antraisiais namais.

© Eimanto Chachlovo nuotr.

Vaikams iš skurdžių šeimų kasdien padedantis klaipėdietis Vitalijus Chomičenkas dabar pats ieško pagalbos. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) kreipėsi į teismą, kad prieš 20 metų V. Chomičenko įsteigtai vaikų darbštumo ugdymo mokyklai "10 talentų" būtų iškelta bankroto byla.

"VMI priskaičiavo, kad aš esu skolingas valstybei beveik 20 tūkst. eurų. Tarsi aš būčiau milijardierius. Juk viską dariau tam, kad vaikai nebūtų gatvėje, turėtų kur prisiglausti. Veiklą vysčiau tik iš rėmėjų pinigų. Juk ne sau imdavau, o vaikams", - guodėsi V. Chomičenkas.

Jis pripažino, kad nepildė reikiamų dokumentų. Tačiau esą taip elgėsi ne piktybiškai, o todėl, kad nesuprato, kaip tai reikia daryti.

"Aš neturiu pinigų, kad galėčiau pasisamdyti buhalterę. Kiek pats bandžiau žiūrėti į tuos deklaracijos popierius, nieko nesupratau. Ir nepildžiau. Paskui dar iš manęs dalį popierių pavogė", - guodėsi "10 talentų" steigėjas.

Jis jau turėjo reikalų ir su antstoliais. Tačiau, pasak V. Chomičenko, šie atstojo, kai išsiaiškino realią situaciją.

"Tikrino mane ir Specialiųjų tyrimų tarnyba. Žodžiu, dabar bando iš manęs padaryti vagį. Kodėl mūsų valstybėje taip yra? Kai nutinka kokia baisi tragedija, visi pradeda ieškoti būdų, kaip padėti socialinėje atskirtyje gyvenantiems žmonėms. Bet niekas nenori padėti žmonėms, kurie jau daugybę metų deda visas pastangas, kad vaikai iš skurstančių šeimų nenueitų klystkeliais", - apgailestavo vyras.

PASEKMĖS. "Jei paskelbs mokyklai bankrotą, reikės nutraukti veiklą. Tiems vaikams, kurie renkasi pas mane, tai būtų tikra tragedija", - guodžiasi nemalonioje situacijoje atsidūręs gerai klaipėdiečiams žinomas geradaris Vitalijus Chomičenkas. Eimanto Chachlovo nuotr.

"10 talentų" mokykla ne vienam sunkesnėmis sąlygomis augančiam mažajam klaipėdiečiui jau yra tapusi tarsi antraisiais namais. Vaikai čia ateina ne tik po pamokų darbo dienomis, bet dažnai ir savaitgaliais. Vasarą jiems organizuojamos stovyklos, įvairios išvykos. V. Chomičenko teigimu, šiuo metu mokykla globoja per 40 vaikų iš įvairių šeimų.

"Jei paskelbs mokyklai bankrotą, reikės nutraukti veiklą. Tiems vaikams, kurie renkasi pas mane, tai būtų tikra tragedija. Nežinau, ką dabar daryti ir kur eiti prašyti pagalbos", - kalbėjo vyras.

"Išties labai gaila, kad būtent taip susiklostė situacija, tačiau VMI privalo vykdyti jai pavestas funkcijas. Pabrėšiu, kad sprendimą inicijuoti bankrotą, kaip kraštutinę priemonę, VMI priima išskirtiniais atvejais, kai nebelieka kito kelio įtikinti mokėtoją sumokėti mokesčius. Taip atsitiko ir šiuo atveju", - sakė Klaipėdos apskrities VMI Kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Vida Okuličienė.

Jos duomenimis, VšĮ "10 talentų" pelno mokesčio skola valstybės biudžetui susidarė už 2007-2009 metus. Nors privalėjo, įstaiga neteikė paramos gavimo ir panaudojimo metinių ataskaitų ir sulaukė VMI patikrinimo. Jo metu paaiškėjo, kad įstaiga kaip paramą gavo reikšmingą sumą grynaisiais pinigais, o įstatymas numato, kad grynaisiais pinigais gautos paramos dalis, kuri viršija 250 MGL, turi būti apmokestinta pelno mokesčiu, neatsižvelgiant į tos paramos panaudojimo tikslus.

"Būtent dėl šios priežasties, kad įstaiga pelno mokesčio neapskaičiavo ir nesumokėjo, susidarė didžioji dalis pelno mokesčio skolos valstybės biudžetui", - paaiškino VMI atstovė.

Kita dalis įsiskolinimo susidarė, nes "10 talentų" dalį paramos gavo materialinėmis vertybėmis, taip pat paslaugomis, tačiau mokesčių inspekcijai nepateikė didžiosios dalies pateisinančių dokumentų, kur ta parama buvo panaudota.

"Tyrimo metu buvo vertinamos visos aplinkybės, net ir žodžiu pateikti argumentai, kam ir kokiu tikslu įstaiga galėjo panaudoti paramos lėšas. Tačiau ta informacija buvo prieštaringa: dalis aplinkybių nepasitvirtino, dalis paremtų žmonių nepatvirtino gavę paramą, kitos informacijos nebuvo įmanoma patikrinti, nes buvo nekonkreti. Pripažinta, kad ta dalis paramos buvo panaudota ne pagal paskirtį.

Su priskaičiuota pelno mokesčio suma tuo metu sutiko ir pati įstaiga, nes VMI sprendimo neužginčijo. Vėliau ne kartą buvo susisiekta su įstaigos vadovu dėl skolos sumokėjimo, siunčiami laiškai, dalis skolos buvo išieškota, tačiau 18 tūkst. eurų įsiskolinimas liko iki šiol", - paaiškino V. Okuličienė

Bylos dėl bankroto iškėlimo "10 talentų" nagrinėjimas Klaipėdos apygardos teisme atidėtas, nes teisėjams prireikė papildomos informacijos iš Klaipėdos miesto savivaldybės. Kitas posėdis numatytas gegužės 29 dieną.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2017-05-01   19:10

IP: 86.38.15.56

Gal turit kasnors vitalijaus numeri

Taip

2017-04-28   10:16

IP: 85.232.128.58

Pas mus ir iš loterijų reikia sumokėti pelno mokestį. Vakar "Vikinguose" laimėjau 1 EUR, reikės BŪTINAI atseikėti į bendrą valstybės iždą 15 procentų, tam kad vargšai Seime turėtų iš ko pavalgyti.

JULIUS

2017-04-28   08:02

IP: 78.61.17.123

Iki kokio absurdo nusirito valstybė,,kai iš paramai tenkančių pinigų dar nori ir pasipelnyti

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Antradienį Lietuvos abiturientai laikė istorijos egzaminą. Jų nuomone, jis nebuvo labai sunkus.

Istorijos egzaminas - nesunkus nuotrauka, foto

Sužibo švieselė tunelio gale - Švietimo ateities forumo ir „Consilium Educationis“ iniciatyva...

Mokytojui: nueik nežinia kur, parnešk nežinia ką nuotrauka, foto

Klaipėdos „Varpo“ gimnazijoje birželio 7 dieną vyko respublikinė konferencija „Meilė gyvūnams suvienija“,...

„Meilė gyvūnams suvienija“ nuotrauka, foto

Visoje Lietuvoje nesitraukiant alinantiems karščiams, mokyklų suoluose vos išsėdi ilgesniems mokslo metams...

Moksleiviai jau alpsta nuo karščio nuotrauka, foto

Laurynas Grigelis - Italijos turnyro dvejetų pusfinalyje nuotrauka, foto

Sportas, Tenisininkas Laurynas Grigelis Italijoje žengė į dvejetų varžybų pusfinalį. 

Algimantas Kirkutis Jūrininkų ligoninei nevadovaus nuotrauka, foto

Sveikata, Seimo nariui „valstiečiui“ Algimantui Kirkučiui ketvirtadienį nepavyko patekti į kitą Klaipėdos jūrininkų...

Įteikti diplomai Klaipėdos universiteto absolventams nuotrauka, foto

Klaipėda, 28-oji Klaipėdos universiteto (KU) absolventų laida ypatinga. Pirmą kartą visų fakultetų...

Klaipėdiečiai debiutuos Lietuvos ledo ritulio čempionate nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos ledo ritulio čempionato 2019-2020 metų sezone rungtyniauti pretenduoja penkios komandos –...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...