2019 m. gegužės 27 d. 13:02 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Uostamiesčio senjorai vėl kibs į studijas

Uostamiesčio senjorai vėl kibs į studijas nuotrauka, foto

© KU nuotr.

Daugiau nei 100 brandaus amžiaus miestiečių spalį vėl susitiks Klaipėdos universiteto (KU) Sveikatos mokslų fakulteto Trečiojo amžiaus universiteto auditorijose. Studijuojančiųjų gretas papildys ir naujokai – jau prasidėjo būsimų pirmakursių registracija.

Lapkritį Trečiojo amžiaus universiteto diplomus atsiims 78 solidaus amžiaus miestiečiai – jau trečioji studentų laida. 34 senjorai mokslus tęs toliau.

Naujai priimamų studentų skaičius nėra apribotas – universiteto durys plačiai atvertos visiems norintiesiems. „Manau, jog šia neformaliojo ugdymo institucija Klaipėdoje išties galime didžiuotis, kaip ir aktyviais, žingeidžiais mūsų senjorais. Skaitydamas jiems paskaitas, susitikęs kituose renginiuose kaskart įsitikinu, jog solidus amžius – ne kliūtis siekiant tobulėti, išmokti naujų dalykų, būti visuomeniškais“, – kalbėjo Sveikatos mokslų fakulteto dekanas bei vienas Trečiojo amžiaus universiteto steigimo Klaipėdoje iniciatorių prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Trečiojo amžiaus universitetas, nors ir negali pasidžiaugti išskirtiniu finansavimu, suteikia platformą išties prasmingai veiklai – tai ir pagyvenusių žmonių švietimas, ir senjorų savirealizacijos galimybių didinimas bei priešnuodis socialinei jų izoliacijai. Šią vasarą Klaipėdoje viešėję sveikam senėjimui skirto tarptautinio projekto „Urbact“ atstovai iš Italijos, Prancūzijos, Anglijos bei Škotijos susipažino su šios neformaliojo ugdymo įstaigos veikla, čia studijuojančiais žmonėmis ir liko sužavėti Trečiojo amžiaus universiteto įdirbiu.

Uostamiestyje svarstant galimybę 2015-uosius paskelbti Senjorų metais, prof. dr. A. Razbadauskas vylėsi, kad šis pavadinimas nebus vien „popierinė“ valdžios atstovų deklaracija ir Trečiojo universiteto studentus pasieks apčiuopiama parama. „Senjorai labai trokšta keliauti, pažinti, dažniau susitikti su bendraminčiais iš kitų miestų – net ir kukli pagalba padedant įgyvendinti jų svajones būtų labai sveikintina. Ketvirtus metus vienintelė šios neformaliojo ugdymo įstaigos atrama yra tik universitetas, skiriantis funkcionavimui reikalingų lėšų, ir savo darbui atsidavę, iniciatyvūs dėstytojai. Apsisprendus skelbti Senjorų metus, dėmesys Trečiojo amžiaus universitetui būtų geriausia tokių metų pradžia“, – pabrėžė dekanas.

Pagrindiniai Trečiojo amžiaus universitete studijuojami dalykai susiję su sveikata, jos išsaugojimu ir puoselėjimu, tačiau neaplenkiamos ir kitos temos. Pavyzdžiui, praėjusiais mokslo metais senjorai klausėsi paskaitų apie brandaus amžiaus žmonėms būdingus sveikatos sutrikimus, buvo supažindinti su fizinio aktyvumo galimybėmis ir sąlygomis Klaipėdos mieste, išgirdo įdomios ir naudingos informacijos apie dekoratyvinius augalus, gilinosi į mokslo istoriją, nagrinėjo sveikatos teisę ir su šia sfera susijusias problemas.

Būsimųjų pirmakursių priėmimas į Trečiojo amžiaus universitetą vyks iki rugsėjo 30 d. Norintieji studijuoti laukiami KU Sveikatos mokslų fakultete, adresu Herkaus Manto 84, (416 kab.) darbo dienomis nuo 9 iki 15 val. (pietų pertrauka 12-13 val.). Senjorams registruojantis reikės pateikti asmens dokumentą. Telefonas pasiteiravimui 8 46 398550.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Klaipėdoje netylant karštoms diskusijoms dėl internetu vykusio priėmimo į mokyklas liapsusų, uostamiesčio...

Elektroninė sistema "pašėliojo", bet tėvams dėl to nelinksma nuotrauka, foto

Klaipėdos universitete (KU) jau šeštus metus iš eilės vyko „Tarptautinė savaitė“....

Tarptautinė savaitė į KU sukvietė užsienio partnerius nuotrauka, foto

Pirmus metus internetu vykdomas priėmimas į Klaipėdos miesto mokyklas, nepraėjo be nesklandumų....

Priėmimas į mokyklas: sistema nepaisė prioritetų? nuotrauka, foto

Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete vakar atidaryta moksleivių kūrybinių darbų konkurso "5...

Moksleiviai išliejo penkias pajūrio spalvas nuotrauka, foto

Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Klaipėda, Laisvų darbo vietų sąrašas2019-05-27Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja,...

Vakarų Lietuvos kriminalinė kronika nuotrauka, foto

Kriminalai, Apvogė nepažįstami vaikinai

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Adresas: Tiltų g. 26ARezervacijų tel.: 8 46 211 390

Naujausi duomenys rodo, kad Jurijus pateko į „Eurovizijos“ finalą: jis pretenduoja į didžiulę kompensaciją nuotrauka, foto

Lietuva, Prieš pusantros savaitės „Eurovizijos“ konkurso antrajame pusfinalyje buvo paskelbta, kad Lietuvos...

Klaipėda, Paskelbta prieš 24 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 33 min.

Patarimai, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...