2019 m. birželio 25 d. 19:04 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Tarptautinė savaitė į KU sukvietė užsienio partnerius

Klaipėdos universitete (KU) jau šeštus metus iš eilės vyko „Tarptautinė savaitė“. Jos metu į uostamiestį atvyko KU užsienio partneriai: dėstytojai bei universitetų darbuotojai iš įvairiausių šalių.

Renginio organizatoriai skaičiuoja, jog svečių sulaukta 14-os skirtingų šalių: Prancūzijos, Čekijos, Anglijos, Lenkijos, Rumunijos, Bulgarijos, Latvijos, Suomijos, Vokietijos, Italijos, Turkijos, Graikijos, Slovėnijos, Rusijos.

„Į šią savaitę pakviesti tie užsienio partneriai, su kuriais Klaipėdos universitetas turi Erasmus+ programos sutartis. Taip pat tie, kurie domisi bendradarbiavimu su mūsų institucija. Atvykusiems partneriams buvo pristatytas KU, studijos, veikla, Klaipėdos miestas. Visos savaitės metu buvo skaitomi pranešimai, vedami mokymai, vyko diskusijos,“ – pasakojo renginio organizatorė KU Studijų skyriaus Tarptautinių studijų vyresnioji specialistė Dalia Želvytė-Mockuvienė.

Anot pašnekovės, šis renginys ne tik didina KU žinomumą ir tarptautiškumą. Jis suteikia galimybę studentams, dalyvauti užsienio dėstytojų skaitomose paskaitose.

„Šios savaitės metu užsienio dėstytojai skaito paskaitas. Tad tie KU studentai, kurie dėl įvairių priežasčių nenori ar negali išvykti mainų programai į užsienio universitetus, turi puikią galimybę klausyti užsienio dėstytojų paskaitų čia, Klaipėdoje,“ – teigė D. Želvytė-Mockuvienė.

Tuo metu užsienio universitetų administracijos darbuotojai lankėsi įvairiuose KU administraciniuose padaliniuose, sėmėsi bei dalijosi gerąja patirtimi.

„Tai puiki galimybė susitikti ir pabendrauti su žmonėmis, kurie dirba tokį patį darbą, tik kituose universitetuose, užmegzti naujų kontaktų, bendradarbiavimo galimybių. Tikimės, kad tai paskatins dar intensyvesnį bendradarbiavimą, naujus projektų,“ – tikino D. Želvytė-Mockuvienė.

Savaitę KU viešėję užsienio mokslininkai sakė, jog labiausiai jiems patiko universitete tvyranti atmosfera.

„Pirmomis dienomis susidarė įspūdis, jog čia labai ramu. Vėliau pamatėme kaip dirba studentai ir dėstytojai. Visi susikaupę ir puikiai žino ką, kada turi padaryti, išmano savo darbą, atsakomybę. Mažos studentų grupės suteikia jaukumo, manau, tai labai gerai. Nedidelėse grupėse darbas vyksta produktyviai. Labai sužavėjo universiteto infrastruktūra, pastatai – įspūdingi. Taip pat ir miestas – gražus, gerą įspūdį paliko kelionė į Smiltynę“, – dalijosi dr. Valentina Ranaldi atvykusi iš Romos Niccolo Cusano universiteto.

Nuotraukų galerija

 

© Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

 

Organizatorių nuotr.

 

Organizatorių nuotr.

 

Organizatorių nuotr.

 

Organizatorių nuotr.

 

Organizatorių nuotr.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

„Jeigu pradinių klasių mokiniai kas dieną mokykloje žaistų keturiolika matematinių žaidimų,...

Sukūrė nepaprastą žaidimą – metų matematikos kursą išmoko per kelis mėnesius nuotrauka, foto

Šalies valdžios bandymas išguiti iš Klaipėdos pedagogų rengimo specialybes netruks smogti kitu...

Darželiuose ir mokyklose - pedagogų stygius nuotrauka, foto

Antradienį Lietuvos abiturientai laikė istorijos egzaminą. Jų nuomone, jis nebuvo labai sunkus.

Istorijos egzaminas - nesunkus nuotrauka, foto

Sužibo švieselė tunelio gale - Švietimo ateities forumo ir „Consilium Educationis“ iniciatyva...

Mokytojui: nueik nežinia kur, parnešk nežinia ką nuotrauka, foto

Triukšmingai pristatytas laivas „Raketa“ – vis dar krante nuotrauka, foto

Klaipėda, Iškilmingai į vandenį Kaune nuleistas greitaeigis laivas „Raketa“ jau nuo birželio pradžios...

Seimas – už atlyginimo paviešinimą darbo skelbime nuotrauka, foto

Lietuva, Seimas nusiteikęs įpareigoti darbuotojų ieškančius darbdavius darbo skelbime nurodyti informaciją apie siūlomą...

Siūloma, kad parduotuvėse tabako gaminiai nebebūtų matomi nuotrauka, foto

Lietuva, Siekiant mažinti priklausomybę nuo tabako ir jo sukeliamą žalą sveikatai, sveikatos apsaugos...

Plaukdami prisidėjo prie kilnios misijos nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdoje vykusiame dvidešimt keturias valandas trukusiame plaukimo maratone užfiksuotas naujas Lietuvos rekordas....

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...