2020 m. lapkričio 30 d. 23:02 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Sunkiausiai sekėsi matematikos egzaminas

Sunkiausiai sekėsi matematikos egzaminas nuotrauka, foto

NEPAVYKO. Šiais metais matematikos valstybinio brandos egzamino išlaikyti nepavyko net 300 uostamiesčio abiturientų.

© Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Reklama

Vakar buvo paskelbti šių metų brandos egzaminų sesijos rezultatai. Abiturientai jau gali sužinoti anglų ir rusų kalbų, geografijos, matematikos, istorijos, biologijos, chemijos, fizikos ir matematikos egzaminų rezultatus. Deja, bet šįmet abiturientams sunkiausiai sekėsi matematika.

Šiais metais valstybinį anglų kalbos egzaminą Klaipėdoje laikė 1170 abiturientų, jo išlaikyti nepavyko penkiems mokiniams, o šimto balų įvertinimą gavo net 109 abiturientai.

Iš anglų kalbos egzamino daugiausia šimtukų, net 32, pavyko surinkti mokiniams iš "Ąžuolyno" gimnazijos.

Rusų kalbos valstybinį brandos egzaminą šiais metais pasirinko laikyti 45 uostamiesčio abiturientai. Egzaminą išlaikyti pavyko visiems mokiniams, o šimto balų įvertinimą gavo 9 abiturientai.

"Jau keletą metų iš eilės, kas pasirenka laikyti rusų kalbos egzaminą, tai visi išlaiko. Praėjusiais metais buvo tik trys šimtukai, o šiemet jau devyni, tai labai džiaugiamės", - sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus atstovė Rūta Rimkuvienė.

Istorijos valstybinį brandos egzaminą Klaipėdoje laikė 346 abiturientai, jo neišlaikė vienas mokinys. Vieną šimtuką pavyko gauti tik "Ąžuolyno" gimnazijos mokiniui.

Reklama

"Kiekvienais metais šį egzaminą laikyti renkasi vis mažiau abiturientų. Palyginti su praėjusiais metais, tąkart nebuvo nė vieno šimtuko, tačiau jau ne vienerius metus iš istorijos egzamino yra tikimasi daugiau", - pasakojo R. Rimkuvienė.

Biologijos egzaminą laikė 266 mokiniai. Jo išlaikyti nepavyko šešiems abiturientams. Tris šimtukus gavo "Ąžuolyno" gimnazijos mokiniai, du - "Klaipėdos licėjaus" ir vieną - "Aitvaro" gimnazijos abiturientas.

Chemijos valstybinį brandos egzaminą Klaipėdoje laikė 55 mokiniai. Išlaikyti nepavyko penkiems. Vieną šimtuką gavo "Klaipėdos licėjaus" mokinys.

Fizikos egzaminą laikė 113 uostamiesčio abiturientų, išlaikyti nepavyko aštuoniems, o šimto balų įvertinimą gavo keturi klaipėdiečiai.

Informatikos valstybinį brandos egzaminą uostamiestyje laikė 119 mokinių, išlaikyti nepavyko 10. Net 18 šimtukų gavo "Ąžuolyno" gimnazijos abiturientai, o "Klaipėdos licėjaus" ir "Vydūno" gimnazijos mokiniams pavyko gauti po vieną šimtuką.

Geografijos egzaminą pasirinko laikyti 146 mokiniai. Jo išlaikyti nepavyko tik dviem abiturientams, o vienintelis "Ąžuolyno" gimnazijos mokinys gavo šimtuką.

Sunkiausiai sekėsi matematikos egzaminas

Reklama

Matematikos egzamino rezultatai, pagal neišlaikiusiųjų skaičių, šiemet yra patys prasčiausi, tiek visoje Lietuvoje, tiek ir Klaipėdoje. Matematikos egzaminą šiais metais Klaipėdoje laikė 889 abiturientai. Jo išlaikyti nepavyko net 300 mokinių. Pasak Švietimo skyriaus specialistės, rezultatus labiausiai blogina profesinių mokyklų mokiniai. "Dažniausiai šį egzaminą mokiniai laiko tik dėl to, kad galėtų įstoti į valstybės finansuojamas studijas. Galbūt ir užduotys šiais metais buvo sunkesnės", - svarstė R. Rimkuvienė. Šimto balų įvertinimą pavyko surinkti net 22 uostamiesčio abiturientams. 13 mokinių iš "Ąžuolyno" gimnazijos, septyniems iš "Klaipėdos licėjaus" ir po vieną iš "Žaliakalnio" ir "Vydūno" gimnazijų.

"Šiais metais, šimtukų atžvilgiu, ypatingai džiugina "Ąžuolyno" gimnazijos abiturientai. Palyginti su praėjusiais metais, "Klaipėdos licėjus" lenkė "Ąžuolyno" gimnaziją daugelyje dalykų, o šiais metais yra atvirkščiai", - sakė R. Rimkuvienė.

Nesutikdami su egzamino įvertinimu abiturientai turi teisę per dvi darbo dienas nuo valstybinio brandos egzamino rezultatų paskelbimo dienos pateikti apeliaciją savo mokyklos vadovui.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos auklėtiniai toliau garsina mokyklą, dalyvaudami virtuoliuose konkursuose...

Jaunieji Klaipėdos talentai užkariauja Italiją nuotrauka, foto

Prezidentui pasirašius Švietimo įstatymo pataisas, nuo 2023 m. Lietuvoje bus sudarytos...

Po dvejų metų – ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pokyčiai nuotrauka, foto

Klaipėdos licėjus taps „mažuoju universitetu“ ir 6-10 klasių moksleiviams. Mokykla, kuri jau...

Klaipėdos licėjus ruošiasi dar vienam kokybiniam šuoliui – plečia tarptautinio bakalaureato programas nuotrauka, foto

Šalyje sparčiai daugėjant susirgimų COVID-19, Konstitucijos egzaminą šiemet nutarta rengti tik internetu....

Konstitucijos egzaminas bus laikomas internetu nuotrauka, foto

Darys viską, kad išsiaiškintų COVID-19 kilmę nuotrauka, foto

COVID-19, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį teigė darysianti viską, kas įmanoma, kad atsektų...

Greitoji pagalba. Kada ją kviesti ir kokiu numeriu? nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties vyr. gydytojas Rimvydas Juodviršis teigia, kad skelbiama...

Nemuno pakrantes nugulė žvejai: naktinei vėgėlių žvejybai įsirengia net krosnimi kūrenamas palapines, kuriose – lovos nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, „Kažkur skaičiau, kad laikas, praleistas žvejojant, neįsiskaito į gyvenimo trukmę“, – prasitaria...

Ar NVSC vis dar kontroliuoja situaciją? nuotrauka, foto

Klaipėda, Pandeminė situacija Klaipėdoje vis dar nieko gero nežada. Pasigirsta pasakymų, kad Nacionalinis...

COVID-19, Paskelbta prieš 20 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...