2021 m. kovo 3 d. 11:04 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Startuoja pirmosios bendros Europos universiteto EU-CONEXUS studijų programos

Reklama

Europos universitetas EU-CONEXUS pradėjo pirmąsias bendras papildomų bakalauro specializacijų (minor) studijas. Per sausio 19-ąją surengtą specialų renginį - virtualią Pasveikinimo dieną - pasveikinti pirmieji šių programų studentai.   

Europos universitetą  EU-CONEXUS sudaro 6 Europos universitetai-partneriai:  La Rochelle universitetas (Prancūzija), Valensijos katalikiškasis universitetas (Ispanija), Zadaro universitetas (Kroatija),  Atėnų žemės ūkio universitetas (Graikija),  Bukarešto technikos ir civilinės inžinerijos universitetas (Rumunija) ir Klaipėdos universitetas (Lietuva). Partnerius vienija išmaniųjų pakrančių miestų tvarios plėtros tema bei strateginis tikslas - kurti bendras studijų ir tyrimų programas. 

Virtualioje Pasveikinimo dienos ceremonijoje EU-CONEXUS vadovas Jean-Marc Ogier ir vykdančioji direktorė Isabella Baer-Eiselt  pasveikino pirmuosius 220 studentų iš 6 universitetų, jau pasirinkusių pirmąsias papildomų bakalauro specializacijų programas. Kol kas siūlomos dvi specializacijos - Mėlynoji ekonomika ir augimas bei Pakrančių plėtra ir tvarus jūrų turizmas, sudaryto iš 19 dalykų ir 10 teminių sektorių, kurie gali būti pasirenkami individualiai, atsižvelgiant į studentų poreikius bei interesus.

Pirmąsias tarptautines papildomų specializacijų programas studijuoti pasirinko 16 KU studentų. Viena jų – Julija Kersnauskaitė, šiuo metu uostamiesčio universitete studijuojanti hidrologiją. „Aš matau puikią terpę įgyti papildomų žinių, reikalingų mano studijoms čia. Rašau bakalauro darbą apie Lietuvos pakrančių nykimą, o ši tema siejasi su EU-CONEXUS programa Pakrančių plėtra ir tvarus jūrinis turizmas. Kol kas mokysimės nuotoliniu būdu, bet tikėtina, kad kitąmet jau bus galimybė išvykti į kitus universitetus. Dar ne viską žinau apie EU-CONEXUS galimybes, dar iki galo nesuvokiu viso to grožio, kas laukia mūsų ateity, bet jaučiu, kad gimsta kažkas naujo ir svarbaus“,- pirmosios dienos patirtimi dalijosi Julija. Studentė sakė, jog jai, vertinant ateities perspektyvą, svarbu, kad baigusi papildomą bakalauro studijų specializacijos programą, gaus Europos universiteto diplomą.

Pasveikinimo diena suteikė studentams progą nuodugniai susipažinti su virtualia mokymosi aplinka. EU-CONEXUS išmaniojo miestelio vadybininkas Jean-Christophe Burie jiems pristatė nuotolinio mokymo platformas, kurias  virtualiam mobilumui ir mokymui(si) naudos tarptautinė studentų ir dėstytojų bendruomenė.  Kiekvienas universitetas pristatė savo atstovus, atsakingus už šių programų įgyvendinimą. Klaipėdos universiteto EU-CONEXUS papildomų bakalauro specializacijų administratore paskirta Ingrida Rukavičė, KU studijų tarptautiškumo vyresnioji specialistė.

„Žengiame didelį žingsnį į priekį vienydami EU-CONEXUS partnerių akademinį ir mokslinį potencialą. Sukurtos ir jau pradėtos įgyvendinti bendros studijų programos dar vienas reikšmingas poslinkis kuriant naują Europos universitetų modelį, naują studijų ir mokslo kokybę. Virtuali erdvė, kurioje startuoja EU-CONEXUS, šiame etape ypač paranki ir leidžia įgyvendinti studijų programas nepaisant tarpvalstybinių apribojimų dėl pandemijos grėsmių“,- sako KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Reklama

Europos universitetas EU-CONEXUS įsteigtas 2019 m., įgyvendinant ES idėją vienyti Europos šalių universitetus mokslo ir studijų pažangos vardan. Klaipėdos universitetas buvo pakviestas tapti vieno iš 17 Europos universitetų dalimi.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Kretingos meno mokyklos jaunieji pianistai, ugdomi mokytojos Kilnutės Skripkauskienės, per keletą...

Kretingos meno mokyklą garsina jaunųjų pianistų laimėjimai nuotrauka, foto

Jau nuo šių metų rugsėjo Klaipėdos licėjaus darželis „Mažasis Klaipėdos licėjus“ mažuosius...

Klaipėdos licėjaus darželis keliasi į Dragūnų kvartalą: įsikurs moderniausiame tokio tipo pastate mieste nuotrauka, foto

Klaipėdos rajono savivaldybės pedagogai buvo vieni pirmųjų, kurie buvo vakcinuoti nuo COVID-19....

Klaipėdos rajono pedagogai po vakcinacijos saugesni nepasijuto nuotrauka, foto

 Sukurtas ir, baigus įregistravimo procedūrą, oficialiai veiklą pradės Klaipėdos universiteto ateities paramos...

Įsteigtas KU ateities paramos fondas nuotrauka, foto

Aplinkosaugininkai aptiko pažeidėją, laikantį statomuosius tinklus nuotrauka, foto

Kriminalai, Vakar Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, turėdami informacijos,...

Jurga Lago: "Ir pavojingiausia išsigimusiam pasauliui tampa... demokratija" nuotrauka, foto

Nuomonės, Pamąstymai po FB posto FB, kur buvo daugybė puikių jūsų komentarų. Ir...

Pareigūnai rado, įtariama, vogtus vardinius rūbus ir avalynę nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, vadovaujami Klaipėdos...

Policija prašo padėti atpažinti asmenį nuotrauka, foto

Kriminalai, Ikiteisminį tyrimą atliekantys Klaipėdos...

Nuomonės, Paskelbta prieš 20 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 52 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...