2021 m. sausio 23 d. 03:23 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

"Šioje knygoje - visas mano gyvenimas"

"Šioje knygoje - visas mano gyvenimas" nuotrauka, foto

ADAPTUOJA. "Kiekvieną pratimą stengiuosi adaptuoti šiuolaikinei kartai. Juk suvokiame, kad Konstantino Stanislavskio sistemos pratimai šiuolaikinei kartai atrodytų šiek tiek senstelėję", - sako Jūratė Grigaitienė.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Klaipėdos universiteto dėstytoja, režisierė, teatrologė, daktarė Jūratė Grigaitienė pagaliau ryžosi pasidalyti su visais per ilgus darbo metus sukaupta patirtimi ir išleido metodinę knygą "Teatriniai pratimai ir žaidimai". Leidinyje - per 100 teatrinių pratimų, ugdančių jaunų žmonių dėmesį, bendravimo įgūdžius ir kūrybiškumą. Taip pat nemažai teatralizuotų pamokų pavyzdžių ir studentų etiudų aprašų.

"Manau, knygelė bus naudinga teatro mokytojams, režisieriams, teatro pedagogams, studentams ir visiems besidomintiems teatru ir edukacija. Prožektoriaus spindulys nukreiptas į jauną žmogų - mąstantį, svajojantį ir kuriantį..." - socialinėje erdvėje nauju kūdikiu pasidžiaugė J. Grigaitienė.

Jūrate, ar tai pirmoji jūsų knyga?

Taip, jei neminėti išleistos daktaro disertacijos knygelės, tai pirmasis toks kūdikis. Jau seniai tokio leidinio reikėjo, bet vis neprisiruošdavau. Nemaža dalis knygoje esančių pratimų buvau surašiusi į sąsiuvinį, tad studentai vis spausdavo, kada pagaliau aš sudėsiu juos į normalią knygą.

Viena yra turėti užrašus sau ir visai kas kita išleisti knygą.

Iš tiesų, buvo nemenka dilema, kaip reikia tuos pratimus aprašyti, kad juos galėtų suprasti kiekvienas, o ne tik mano buvę studentai. Ilgai ieškojau tinkamiausių žodžių. Buvo labai malonu išgirsti komplimentą iš vienos lituanistės, kuri įsigijusi knygelę pasidžiaugė, kad viskas labai aišku, kaip kurį pratimą ar žaidimą reikia atlikti.

Reklama

Kiek metų darbo ir patirties sudėjote į šią knygą?

Galima sakyti, kad į šią knygą sudėjau 20-ies savo darbo metų patirtį. Nors, kita vertus, teatru pradėjau domėtis nuo 4 klasės, tuomet lankiau dabar garsios lėlių teatro mokyklos kūrėjos, režisierės, dramaturgės, dailininkės Jūratės Januškevičiūtės vadovaujamą būrelį. Tad galima sakyti, kad į šią knygą sugulė visas mano gyvenimas.

Tai metodinė knyga, kurioje sudėti praktiniai pratimai, žaidimai. O iš kur juos rinkote, gal ir pati sukūrėte?

Iš tiesų nėra lengva atsekti kiekvieno pratimo genezę. Dalis jų atsinešta iš mano studijavimo periodo, kitus sužinojau įvairiuose seminaruose, vadinamuosiuose vorkšopuose. Per daugybę metų patirties sėmiausi ir iš lietuvių, ir iš užsienio režisierių. Kadangi visi šie pratimai yra mano pačios išbandyti daugybę kartų ir dirbant su studentais, ir su moksleiviais, suprantama, kad visi jie yra įgavę mano braižą arba, liaudiškai sakant, - "kampą". Kiekvieną pratimą stengiuosi adaptuoti šiuolaikinei kartai. Juk suvokiame, kad Konstantino Stanislavskio sistemos pratimai šiuolaikinei kartai atrodytų šiek tiek senstelėję.

Pati savo darbe pasigesdavote panašaus turinio metodinių knygų?

Labai. Atrodo, kad visoms kitoms meno sritims metodinių leidinių yra kiek nori, o štai rasti teatrinės metodikos leidinių nėra lengva. Žinoma, aš nepadariau jokių mokslinių atradimų, tačiau neabejoju, kad ši knyga pravers ne tik teatro pedagogams. Dalį pratimų puikiai gali panaudoti ir lietuvių kalbos mokytojai, psichologai, socialiniai pedagogai, kai kurie gali būti pritaikyti ir dirbant su neįgaliaisiais. Iš viso knygoje yra 125 pratimai. Taip pat yra aprašytos kelios teatralizuotos pamokos, tad tai galėtų būti neblogas sufleris mokytojui, ką veikti su mokiniais visą pamoką.

Reklama

Ar negaila dalintis su visais patirtimi?

Oi ne, tikrai negaila. Man svarbiausia, kad knyga tiesiog nenugultų į stalčių, o būtų naudojama.

Bent jau socialinėje erdvėje atrodo, kad susidomėjimas jūsų darbu nemenkas.

Esu maloniai nustebinta. Knygos prašo ne tik klaipėdiečiai, bet ir vilniečiai, viena knygelė jau iškeliavo į Airiją.

Tikiuosi, kad ši knygelė netaps savotišku rekviem Klaipėdos universitete buvusios lietuvių filologijos ir režisūros specialybei. Kaip žinoma, praėjusiais metais buvo išleista paskutinė šios specialybės absolventų laida, tačiau yra vilties, kad ši specialybė dar bus atgaivina. Labai noriu tuo tikėti.

Džiaugiuosi, kad šiemet Klaipėdos universitete turime puikų teatrologijos magistrų kursą. Jame studijuoja ir garsi humoristė Violeta Mičiulienė, ir renginių vedėjas Remigijus Žiogas. Puikiai gyvuoja ir universiteto teatras, tad džiaugtis tikrai turime kuo.

Informacija

  • Jūratės Grigaitienės metodinės knygos "Teatriniai pratimai ir žaidimai" pristatymas vyks lapkričio 21 d. 16 val. Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Jaunimo skyriuje (Tilžės g. 9).
  • Knygą galima įsigyti Klaipėdos universiteto knygynuose arba internetu: patogupirkti.lt.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Kasmet po valstybinių brandos egzaminų pasigirstant kalboms, jog matematikos pasiekimai šalyje prastėja,...

Matematika ir kūryba? O kas svarbiausia? nuotrauka, foto

Kembridžo universitete (Jungtinė Karalystė) šiemet startuoja nauja Baltijos geopolitikos programa. Esminis jos...

Klaipėdos universitetas prisidės prie Kembridžo mokslininkų iniciatyvos didinti susidomėjimą Baltijos regionu nuotrauka, foto

Europos universitetas EU-CONEXUS pradėjo pirmąsias bendras papildomų bakalauro specializacijų (minor) studijas. Per...

Startuoja pirmosios bendros Europos universiteto EU-CONEXUS studijų programos nuotrauka, foto

Vaikams, kurie patiria sunkumų nuotolinio mokymo metu, nuo šio ketvirtadienio arba...

Vaikai iš sunkumų patiriančių šeimų grįš į mokyklas nuotrauka, foto

"Neptūnas" sieks revanšo prieš "CBet" nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Neptūno" krepšininkams po sunkios dvikovos Vilniuje su "Rytu" nėra kada atsikvėpti...

Atnaujas paveiktų šalių sąrašas nuotrauka, foto

Lietuva, Dėl naujų COVID-19 mutacijų ir jų išplitimo rizikos Europos Sąjungos (ES)...

B. Johnsonas: gauta duomenų apie britiškosios COVID-19 atmainos didesnį mirtingumą nuotrauka, foto

Pasaulis, Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) penktadienį pranešė, jog...

Prasidėjo pėsčiųjų žygis “Klaipėdos sukilėlių keliais” nuotrauka, foto

Klaipėda, Patraukdami į tradicinį pėsčiųjų žygį “Klaipėdos sukilėlių keliais” klaipėdiečiai paminėjo Klaipėdos krašto...

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...