Šiemet Klaipėdoje studijuos daugiau senjorų

Šiemet Klaipėdoje studijuos daugiau senjorų

Garbaus amžiaus uostamiesčio gyventojai nesėdi užsidarę tarp keturių sienų, yra žingeidūs. Spalio 1-ąją minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną Klaipėdoje veikiantis Trečiojo amžiaus universitetas skelbia sulaukęs net 176 paraiškų, kurias pateikė studijuoti trokštantys senjorai. Erdvioje auditorijoje pirmąsyk jie susitiks kitą savaitę, spalio 7 d.

Anot Klaipėdos universiteto (KU) Sveikatos mokslų fakulteto plėtros koordinatorės doc. dr. Nataljos Istominos, dauguma besikreipusiųjų šiemet buvo klaipėdiečiai ir Klaipėdos rajono gyventojai. „Anksčiau geografija būdavo kiek platesnė, tačiau pamažu senjorai atranda alternatyvų semtis žinių, turiningiau leisti laisvalaikį savo savivaldybėse. Nors atvykstančiųjų į paskaitas iš aplinkinių vietovių šiemet bus mažiau, senjorų skaičius Trečiojo amžiaus universitete yra gan ryškiai išaugęs. Pernai jų buvo apie 100. Didžiausio senjorų antplūdžio ši neformaliojo ugdymo įstaiga buvo sulaukusi pirmaisiais savo gyvavimo metais, kuomet priėmėme daugiau nei 700 garbaus amžiaus studentų“, – kalbėjo N.Istomina.

Lapkritį Trečiojo amžiaus universiteto diplomus atsiims 78 klaipėdiečiai – jau trečioji senjorų laida. 34 garbaus amžiaus žmonės su auditorijų naujokais mokslus tęs toliau.

KU Sveikatos mokslų fakulteto Trečiojo amžiaus universitetas yra išskirtinis šalies mastu. „Tai vienintelis pavyzdys Lietuvoje, kuomet formaliojo ugdymo įstaiga inicijuoja ir organizuoja suaugusiųjų neformalųjį ugdymą“, – akcentavo šios įstaigos veiklą neseniai Seime pristatęs Sveikatos mokslų fakulteto dekanas bei vienas Trečiojo amžiaus universiteto steigimo Klaipėdoje iniciatorių prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Įdomu tai, jog dalis jau atsiėmusiųjų diplomus senjorų vėl sugrįžta į studijas. Tokia galimybė nėra ribojama, tad žmonės mielai ją renkasi kaip alternatyvą nuobodžiai kasdienybei – klausosi naujų paskaitų, susitinka su naujais lektoriais.

Įdomių temų ir susitikimų Trečiojo amžiaus universitetas pateikia kasmet. Šie metai irgi nebus išimtis. Dėstytojai tvirtina pastebėję, kad vis daugiau pagyvenusių žmonių domisi paskaitomis, kuriose kalbama apie alternatyviąją mediciną, natūralius sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo būdus.

Šių metų liepą priėmus naują įstatymą dėl neformaliojo ugdymo įstaigų, kuris turėtų įsigalioti 2015-ųjų sausio 1 d., Trečiojo amžiaus universitetai visoje Lietuvoje puoselėja lūkesčius, kad jų finansavimas ir veiklos koordinavimas pagaliau bus aiškiai apibrėžtas. Kol kas senjorų studijas uostamiestyje remia tik Klaipėdos universitetas, tačiau dėmesio ir lėšų reikėtų daugiau.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder