2019 m. birželio 21 d. 03:01 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Savivaldybės buriasi dėl universiteto išsaugojimo

(1)

Savivaldybės buriasi dėl universiteto išsaugojimo nuotrauka, foto

15 savivaldybių merai parašu patvirtino, jog jiems svarbu Vakarų Lietuvos regione išliksiantis universitetas.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas su Klaipėdos universiteto (KU) rektoriumi Eimučiu Juzeliūnu tarėsi, kaip savivalda galėtų prisidėti prie universiteto valdymo. Ateityje tokie pokalbiai vyks su kitų 14 regiono savivaldybių merais. Rektorius įsitikinęs, kad KU turi išlikti savarankiškas.

Profesorius E. Juzeliūnas pasidžiaugė, kad tiek Vyriausybė, tiek Seimas teigiamai įvertino Klaipėdos regiono inovacijų ekosistemą, kurios pagrindiniai komponentai - aukštasis mokslas, savivalda ir verslas. Joje KU yra savarankiškas, tačiau stipriai susijęs su savivalda ir verslu. Pasak rektoriaus, savivalda toje sistemoje tampa vienu esminių žaidėjų.

Dabar Švietimo ir mokslo ministerija svarstys, ar Klaipėdos universitetas gali būti nepriklausomas, ir pateiks savo nuomonę Vyriausybei.

"Atėjo metas nustatyti teisingus prioritetus, teisingas schemas, kaip savivalda prisidės prie universiteto valdymo ir kaip mes formuosime bendrą mokslo viziją", - sako rektorius.

V. Grubliausko teigimu, ne tik Klaipėdos savivaldybė, bet ir viso regiono savivaldybės pasisakė už regioninio universiteto savarankiškumo išsaugojimo būtinybę ir svarbą ir yra pasiryžusios dalyvauti tokio nauja dvasia alsuojančio universiteto veikloje.

Pasak E. Juzeliūno, savo parašus jau padėjo 15 savivaldybių merai, deklaruojantys tai, kad Vakarų Lietuva privalo turėti savo universitetą. Visos savivaldybės nusiteikusios prisidėti ir savo konkrečiu finansiniu indėliu. "Turėdami savo universitetą išlaikysime daugiau specialistų regione. Jeigu juos siųsime mokytis į Vilnių, dauguma jų ten ir liks", - kalbėjo KU rektorius.

"Mes nekeičiame savo principinės pozicijos ir nuo atsakomybės nebėgame. Tačiau kalbėti apie kokius nors konkrečius skaičius, sakykime, kiek konkrečiai tam skiriame pinigų ir kada, neturiu Tarybos įgaliojimo. Pirmiausia turime žinoti poreikį, o tada matydami savo galimybes ir spręsime. Kiek mums ta atsakomybė kainuos, šiandien dar negaliu pasakyti", - teigė Klaipėdos meras.

Paklaustas, ar Klaipėdos siekis išlaikyti savo universitetą yra realus, E. Juzeliūnas atsakė: "Manau, kad realus. Taip, daug kas sako, kad studentų mažėja. Su tuo sutinku. Norvegai klausia, kiek turime studentų. "Sakau - apie 4 tūkst." Mes manome, kad tai mažas universitetas, o jie sako, kad didelis. Pasakykite, koks universitetas yra didelis, koks mažas ir koks turi būti? Suomijoje, kurią laikome inovacijų lydere, veikia 16 universitetų ir 26 kolegijos, nors gyventojų yra 5,4 mln. Iš pradžių galime būti ir mažesni, o paskui išaugti. Galime turėti mažiau studentų, bet koncentruotis į prioritetus, išryškinti savo stipriąsias ypatybes. Klaipėda turi stipriųjų sričių - tai ir ekologijos, ir aplinkos, ir jūros, ir sveikatos, ir istorijos mokslai, tam tikros humanitarinės sritys. Tai labai stiprūs universitetinio mokslo centrai. Mūsų studijos remiasi mokslo pasiekimais, tuo universitetas skiriasi nuo kolegijos. Klaipėdoje yra visos prielaidos savarankiškam universitetui."

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Linas

2017-11-23   15:44

IP: 78.57.242.147

Pradžiai pats universitetas turėtu su savo studentais elktis tinkamai ir pagarbiai kurie dar sutinka mokytis merdinčiame ir nesuteikiančiame tinkamo išsilavinimo, tinkamo paskaitų kiekio universitete.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Antradienį Lietuvos abiturientai laikė istorijos egzaminą. Jų nuomone, jis nebuvo labai sunkus.

Istorijos egzaminas - nesunkus nuotrauka, foto

Sužibo švieselė tunelio gale - Švietimo ateities forumo ir „Consilium Educationis“ iniciatyva...

Mokytojui: nueik nežinia kur, parnešk nežinia ką nuotrauka, foto

Klaipėdos „Varpo“ gimnazijoje birželio 7 dieną vyko respublikinė konferencija „Meilė gyvūnams suvienija“,...

„Meilė gyvūnams suvienija“ nuotrauka, foto

Visoje Lietuvoje nesitraukiant alinantiems karščiams, mokyklų suoluose vos išsėdi ilgesniems mokslo metams...

Moksleiviai jau alpsta nuo karščio nuotrauka, foto

Laurynas Grigelis - Italijos turnyro dvejetų pusfinalyje nuotrauka, foto

Sportas, Tenisininkas Laurynas Grigelis Italijoje žengė į dvejetų varžybų pusfinalį. 

Algimantas Kirkutis Jūrininkų ligoninei nevadovaus nuotrauka, foto

Sveikata, Seimo nariui „valstiečiui“ Algimantui Kirkučiui ketvirtadienį nepavyko patekti į kitą Klaipėdos jūrininkų...

Įteikti diplomai Klaipėdos universiteto absolventams nuotrauka, foto

Klaipėda, 28-oji Klaipėdos universiteto (KU) absolventų laida ypatinga. Pirmą kartą visų fakultetų...

Klaipėdiečiai debiutuos Lietuvos ledo ritulio čempionate nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos ledo ritulio čempionato 2019-2020 metų sezone rungtyniauti pretenduoja penkios komandos –...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...