2021 m. sausio 16 d. 17:56 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Rezultatyvi vasara Klaipėdos universitete: pripažinti 2 išradimai, o mokslo vystymui – 2 mln. eurų

(2)

Rezultatyvi vasara Klaipėdos universitete: pripažinti 2 išradimai, o mokslo vystymui –  2 mln. eurų nuotrauka, foto

© KU nuotr.

Reklama

Paskutinįjį vasaros mėnesį Klaipėdos universitetas (KU) pasitiko reikšmingais pasiekimais. Inovatyviam kraujospūdžio matavimo aparatui suteiktas Europos patentas. Taip pat bus patentuojamas ir kitas mokslininkų išradimas, kuris turėtų lemti proveržį naftos valymo technologijose. Džiugios ir tarptautinės naujienos – Europos universitetų aljanso EU-CONEXUS, kuriam priklauso KU, projektui „EU-CONEXUS mokslas visuomenei“ pagal programą „HORIZON 2020“ skirtas 2 mln. eurų finansavimas.

Suteiktas Europos patentas

Europos patentų organizacija KU profesoriaus Albino Stankaus bei lekt. dr. Žydrūno Lukošiaus sukurtam išradimui „Miego arterijos kraujo spaudimo ir augmentacijos indekso matavimo įrenginys ir sistema“ suteikė Europos patentą.

Naujai patentuotas išradimas – tai medicinos prietaisas, naudojamas kardiologijoje, neurologijoje, kraujotakos mokslo tyrimo darbuose. Pasa KU mokslininkų, lyginant su kitais prietaisais, turinčiais panašią funkciją, šio išradimo išskirtinumai akivaizdūs. Svarbiausias – galimybė pamatyti tikslesnį kraujo spaudimą, artimą aortos lanko (paties informatyviausio, išstumiamo tiesiai iš širdies) kraujo spaudimui. Tai pat šiuo prietaisu mechaniniu principu galima išmatuoti arterijos spindį – diametrą. Tai leidžia pamatyti net užsikimšusias arterijas, ką iki šiol buvo galima padaryti tik atliekant sudėtingus, daug kainuojančius tyrimus.

Inovatyvų prietaisą sudaro juostinis prisegamas kaklo žiedas, ant kurio yra pritvirtintas kompiuteriu valdomas žingsninis elektrinis variklis, sujungtas su judančiu pirmyn ir atgal stūmokliu. Pastarojo gale yra įtvirtintas jėgos sensorius, skirtas matuoti prispaudimo slėgį ties miego arterija ir jo kitimą laike.

Ši sistema gali būti taikoma ir kraujospūdžio matavimui bet kurioje žmogaus kūno vietoje, prie kurios galima nejudinamai pritvirtinti įrenginį.

Reklama

Šiuo metu inovacija – prototipo stadijoje. Ateityje tikimasi sulaukti investuotojų susidomėjimo, kurie, įžvelgę prietaiso potencialą, galėtų technologiją išplėtoti iki galutinio gaminio ir pritaikyti Lietuvos ar užsienio gydymo įstaigose.

Lems proveržį naftos valymo technologijose

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra patvirtino „Inopatento“ programos finansavimą projektui, kurio metu bus patentuojamas KU mokslininkų išradimas – technologija „Naftos angliavandenilių skaidymas naudojant grybų kultūras“.

Patentuojamas išradimas skirtas naftos angliavandenilių skaidymui jūrinėje aplinkoje naudojant iš Baltijos jūros pakrantės (smėlio ir vandens) išskirtas grybų kultūras. Ši inovacija gali būti taikoma žalios naftos, iš atliekų ir atsinaujinančios biomasės pagamintų alternatyvių degalų bei jų mišinių valymui.

Tvarus ir ekonomiškas metodas apima tam tikrų grybų rūšių auginimą, imobilizavimą (padarymą nejudriais) ant pagalbinės medžiagos ir paskirstymą ant jūros vandenyje išsiliejusių naftos angliavandenilių. Lyginant su cheminėmis aktyviosiomis paviršiaus medžiagomis, naudojamomis naftos valyme, biologinę kilmę turintis grybų kultūrų panaudojimas turi geresnį biologinį suderinamumą bei yra mažiau toksiškas aplinkai.

Išradimo autoriai – KU Jūros tyrimų instituto vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Marija Kataržytė ir Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Tatjana Paulauskienė.

Reklama

Tikimasi, kad sekančiame etape išradimui bus suteiktas stiprus tarptautinis patentas, kuris pritrauks verslo partnerius bei sukurs didesnes galimybes šios technologijos pritaikymui pramonėje.

Skirtas 2 mln. eurų finansavimas

Klaipėdos universitetas kartu su 5 ES universitetais priklauso Europos universitetų aljansui EU-CONEXUS („Europos universitetas išmanių pakrančių miestų tvariai plėtrai“). Siekiant dar labiau sustiprinti aljanso veiklą, šiemet buvo pateikta paraiška mokslo vystymui. Projektas „EU-CONEXUS mokslas visuomenei“ buvo atrinktas programos „HORIZON 2020“ finansavimui: jam skirta 2 mln. eurų.

Tikslinis finansavimas padės užtikrinti, kad geriausios idėjos pasiektų rinką greičiau ir būtų operatyviai pritaikytos Europos miestuose.

Nacionalinių mokslinių tyrimų prieigų palyginimai leis nustatyti kliūtis rengiant bendras mokslinio tyrimo programas bei rasti sprendimus, kurie padės dar labiau išnaudoti mokslo potencialą. Bus sukurta nauja tarpdisciplininių tyrimų prieiga.

„Žingeidūs universiteto mokslininkai bendradarbiauja apjungdami savo patirtį, žinias ir kuria inovacijas, kurios atveria naujas galimybes jau šiandienai ir dar didesnes – ateičiai. Tarptautiniu mastu kuriame tarpdalykinę, konkurencingą mokslinių tyrimų ir inovacijų struktūrą. Siekiame, kad iki  2022 m. Europos universitetas (EU-CONEXUS) taptų pasauliniu aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų lyderiu išmaniųjų pakrančių miestų tvarios plėtros srityje“, – pabrėžia Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Reklama

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-08-05   23:41

IP: 162.158.126.104

Vardas..Brianas Günteris Haugenas
Gyvena ..... Šiaurės Reinas-Vestfalija
Profesija ...... verslininkas
Paskolos suma .... 250 000 €
Paskolų palūkanos .... 1 proc.
Religija: katalikybė
Mano el. Paštas kiekvienai arkliai; [email protected]

Buvo sakoma, kad gyvenimas iš tikrųjų gali džiaugtis tik tuo atveju, jei jau buvo kančia ir skausmas. Esu laiminga ir dėkinga, kad esu su savo „Mizuho Bank“, Ltd. Diuseldorfo filialas gavo 250 000 eurų paskolą į banko sąskaitą. Ar esate vyras ar moteris, kurie kreipėsi dėl paskolos ir buvo atmesti jūsų banko? Šiandien noriu jums pasakyti, kad galite gauti paskolą iš geriausios internetinės kompanijos ir nereikia pildyti daugybės dokumentų, jie taip pat turi gerą 1% palūkanų normą. Su AASIMAHA ADILA PASKOLOS BENDROVĖ mane supažindino draugas, gavęs iš jų paskolą. Man reikėjo grynųjų pinigų ir nuėjau į savo banką. Jie man pasakė, kad dėl blogo kredito nebuvau kvalifikuotas gauti paskolą, o banko palūkanos buvo aukštos. Dabar esu laiminga, nes galiu kurti savo svajonių verslą. Mano mokėjimas prasidės netrukus. Nustokite švaistyti laiką komerciniame banke, turėdami aukštą palūkanų normą, ir pasinaudokite AASIMAHA ADILA AHMED PASKOLOS FIRMA, kad gautumėte savo paskolos lėšas. Jie labai greitai gauna patvirtintas paskolas ir kredituoja jūsų sąskaitą tą pačią paraiškos pateikimo dieną. Ne, dalyvaujama per daug procesų ir procedūrų, kaip tai daroma bankuose. Paskolas teikianti įmonė nežino, kad dalinuosi šia gera žinia. Su jais galite susisiekti el. Paštu.
Kreipkitės dabar ..... ([email protected])
Mano el. Paštas kiekvienai arkliai; [email protected]

PP

2020-08-05   15:44

IP: 178.20.104.124

Super.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Gyvename XXI amžiuje, kur kiekviena diena yra tarsi nauja pradžia ir ...

Vaiko dienotvarkė: kiek laiko leisti jam naudotis kompiuteriu? nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė skelbia, jog karantino metu už vaikus, kurie nelanko darželių,...

Mokestis už darželį: vieni moka, kitiems nereikia nuotrauka, foto

Klaipėdos universitetas gerina savo pozicijas prestižiniame QS pasauliniame augančios Europos ir Centrinės...

Klaipėdos universitetas gerina pozicijas prestižiniame universitetų reitinge nuotrauka, foto

Klaipėdos turizmo mokyklos mokytojai ir mokiniai dalyvavo Estijos Vorumaa profesinio mokymo centro...

Klaipėdos turizmo mokyklos kalėdiniai meduoliai – pirmieji tarptautiniame konkurse nuotrauka, foto

Kretingiškės sumanymas – škaplierankė nuotrauka, foto

Žmonės, Kretingiškė menininkė Rasa Statkuvienė, garsėjanti savo kūrybiniu ženklu „Plunksnos linija“, manoma,...

Kurti – vadinasi, gyventi nuotrauka, foto

Žmonės, Klibiuose gyvenančių menininkų Odilės Norvilaitės-Bytautienės ir Gedimino Bytauto namai, regis, sprogsta...

Pasakoja, kaip po pandemijos keisis skrydžiai: gali tekti skiepytis, neliks ir kai kurių paslaugų nuotrauka, foto

Ūkis, Aviacija – viena labiausiai nuo pandemijos nukentėjusių verslo industrijų. Tačiau aviacijos...

Kretingos rajone užgriuvo negyvenamas namas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šeštadienio popietę Kretingos rajone užgriuvus negyvenamam namui, viduje liko 2 žmonės.

Žmonės, Paskelbta prieš 1 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 2 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...