2019 m. birželio 24 d. 14:39 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Komentarai

2019-05-06   09:38

IP: 185.11.26.161

Užtenka tų vertintojų, nuotoliniu būdu planuoja vertinti apie 130 mokytojų. Ir visi jie iš gimnazijų. Su kuriais kalbėjau, o ir šiaip diskusijose girdėti, didžioji jų dalis vertins dar savaitę įprastai. Kaune vertintojų užtenka, iš progimnazijos pažįstamos net ne registravo. Na jei 600 eurų prie atlyginimo nenorintiems vertinti mažai, tai jų reikalas. Juk tuo metu ir atlyginimą moka, ir dienpinigių, ir už vertinimą. Klaipėda nevertina, nes centro pas juos neliko, patys klaipėdiečiai taip sako. Kitu atveju vertintų kaip ir kasmet

danute

2019-05-04   08:44

IP: 86.100.21.39

Viskas gal ir nerai o kam tas egzaminas darbas mokytojams stresas mokiniams Galima isvesti bendra pazymi is visu mokslo metu mokymosi rezultatu, Tikrai mokiniu zinios nenukentes.

2019-05-03   16:54

IP: 185.11.26.161

Nesu girdėjus nei vieno tėvo sakant, kad mokytojai daug gauna, o mažai dirba :)

Padangas ir šiukšles iš miškų veža pilnomis priekabomis

 

Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio Šernų girininkijos miškininkai per vieną mėnesį miškuose išmestų padangų ir stambių šiukšlių prirenka tiek, kad prireikia kelių traktoriaus priekabų joms išvežti.


„Balandį, vos tik įsibėgėjo padangų keitimo sezonas, miškuose padangos pradėjo rastis kaip grybai po lietaus. Dažniausiai išmestos po tris ar keturias, o kartais ir nemaža krūvelė – apie 40 padangų vienoje vietoje. Tai panašu į nelegalių „garažėlių“ darbus. Norim išlaikyti gražius miškus, ne sąvartynus. Renkam ir išvežam, kaip ir visas kitas šiukšles iš miškų“, – sako Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio vadovas Tomas Zaleckis.


Šernų girininkijos girininkas Arūnas Samoška kartu su kolegomis miškininkais vien tik Šernų ir Dumpių miškuose, kurie bendrai užima apie 800 hektarų plotą, balandžio mėnesį jau surinko apie 300 vienetų naujai išmestų padangų. Miškininkai panašų kiekį padangų šiuose miškuose surenka po kiekvieno padangų keitimo sezono – pavasarį ir rudenį.


„Iki artimiausios atliekų surinkimo aikštelės vos 10-15 kilometrų. Gaila, kad žmonės tingi iki jų nuvažiuoti ir renkasi jiems lengviausią, o gamtai blogiausią kelią – tiesiog išmeta miške. Žala gamtai didžiulė. Padangos suyra per 120 metų. Ir per visą tą laiką į aplinką išsiskiria pavojingos cheminės medžiagos“, – kalba girininkas A. Samoška.


Šernų girininkijos girininkas sako, kad panaši bėda yra ir su kitomis stambiomis šiukšlėmis. Miškininkai,  radę naują šiukšlių krūvą, stengiasi išvežti ją kuo greičiau, nes kitaip miške išmestų fotelių, sofų, čiužinių ar statybinių atliekų krūvos auga kaip ant mielių. 


Miškininkai primena, kad Klaipėdos apylinkėse veikia 6 atliekų surinkimo aikštelės, dar dvi – Kretingos rajono savivaldybės, viena – Skuodo rajono savivaldybės teritorijose. Į jas galima pristatyti padangas, kitas stambias ar pavojingas atliekas. Aikštelės priima iki penkių vienetų senų nenaudojamų padangų. Padangas turi priimti ir padangų pardavėjai: jeigu padangų yra atiduodama tiek pat, kiek perkama, ir jos yra skirtos to paties tipo transporto priemonei, visi pardavėjai privalo nemokamai iš pirkėjo paimti senas padangas. Tą patį galima padaryti ir keičiant padangas autoservisuose.


Valstybinių miškų urėdija vykdo kompleksinę miškų ūkio veiklą ir yra svarbi šalies miškų ūkio sektoriaus plėtros dalyvė. Įmonė rūpinasi šalies miškingumu, diegia pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir išteklių naudojimo technologijas, prižiūri valstybiniuose ir privačiuose miškuose esančius kelius ir saugo miškus nuo gaisrų.

Ateitis

2019-05-03   07:04

IP: 188.69.213.238

Greitai nebereikės vertinti. Daug moksleivių jau vieuoliktoje klasėje mokyklos baigti į kitas šalis išvyksta.

Cekava

2019-05-02   22:55

IP: 81.111.126.129

Na, tevai drabste purvais mokytojus, kad daug gauna, o dirba mazai, o dabar staiga sunerimo. Nejaugi? Savas kailis parupo? Mokytojams ju paciu kailis taip pat brangus.

Svarkelis

2019-05-02   18:28

IP: 185.11.26.161

Skvernius gales vertinti

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

„Jeigu pradinių klasių mokiniai kas dieną mokykloje žaistų keturiolika matematinių žaidimų,...

Sukūrė nepaprastą žaidimą – metų matematikos kursą išmoko per kelis mėnesius nuotrauka, foto

Šalies valdžios bandymas išguiti iš Klaipėdos pedagogų rengimo specialybes netruks smogti kitu...

Darželiuose ir mokyklose - pedagogų stygius nuotrauka, foto

Antradienį Lietuvos abiturientai laikė istorijos egzaminą. Jų nuomone, jis nebuvo labai sunkus.

Istorijos egzaminas - nesunkus nuotrauka, foto

Sužibo švieselė tunelio gale - Švietimo ateities forumo ir „Consilium Educationis“ iniciatyva...

Mokytojui: nueik nežinia kur, parnešk nežinia ką nuotrauka, foto

Autizmas: „Sutrikimo pripažinimas – galimybė padėti“ nuotrauka, foto

Sveikata, Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ valdybos pirmininkė Kristina Košel-Patil sako, kad turinčiųjų...

Lietuviškų ristynių kovotojas ir profesionalus karys: „Tai papildo mano veiklą kariuomenėje“ nuotrauka, foto

Žmonės, Šiandien rubrikoje „Nusimetę uniformas“ pokalbis su vyresniuoju eiliniu Tomu Gerve, kuris tarnauja...

Sukūrė nepaprastą žaidimą – metų matematikos kursą išmoko per kelis mėnesius nuotrauka, foto

Švietimas, „Jeigu pradinių klasių mokiniai kas dieną mokykloje žaistų keturiolika matematinių žaidimų,...

Lietuva – sparčiausiai nykstanti valstybė pasaulyje nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Birželį paskelbtos naujos pasaulio šalių gyventojų prognozės. Jungtinių Tautų (JT) ataskaita rodo,...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...