2019 m. birželio 18 d. 19:56 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Priėmimas į mokyklas: sistema nepaisė prioritetų?

(10)

Priėmimas į mokyklas: sistema nepaisė prioritetų? nuotrauka, foto

KLAIDA. Elektroninė priėmimo sistema vaikus pašalino iš Vydūno gimnazijos ir perkėlė į mokyklas, priklausančias pagal gyvenamąją vietą, nors prioritetas turėjo būti palikti mokinius tęsti mokslus toje pačioje mokymosi įstaigoje.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Pirmus metus internetu vykdomas priėmimas į Klaipėdos miesto mokyklas, nepraėjo be nesklandumų. Socialiniuose tinkluose jau pasipylė nepatenkintų tėvų skundai, kad vaikai nepateko į norimas ugdymo įstaigas.

"Sūnus ketverius metus mokėsi Klaipėdos Vydūno gimnazijoje. Sistemos įvertinimu, į 5 klasę toje pačioje mokykloje jis eiti nebegalės, į mokyklą pagal gyvenamąją vietą - Klaipėdos "Verdenės" progimnaziją - taip pat ne. Dukra į pirmąją klasę pagal gyvenamąją vietą į "Verdenės" progimnaziją" - taip pat nepateko. Gyvename Putinų gatvėje, ši gimnazija mums artimiausia. Tad jokių kitų ugdymo įstaigų prašyme nenurodžiau. Įdomu, kokiu būdu ir kokiais kriterijais ši sistema rėmėsi, kaip buvo vykdoma atranka?" - klausė klaipėdietė Arminė Petkutė.

Moteris stebėjosi, jog į sistemą nėra įvesti ir tokie svarbūs bei jautrūs kriterijai kaip šeiminė padėtis, tėvų specialieji poreikiai.

"Aš esu vieniša mama, dirbu nuo 8 iki 18 val. Vežioti vaikus po skirtingas mokyklas man yra sudėtinga. Pažįstu mamą, kuri turi judėjimo negalią, o jos vaikas specialiųjų ugdymo poreikių dėl regos, ir jis taip pat nepateko į šalia namų esančią "Verdenės" progimnaziją. Jo mama tikrai negalės vežioti.

Nejaugi atsiradus elektroninei priėmimo į mokyklas sistemai neliks jokio žmogiškumo?

Bet juk sistemą kuria žmonės, galbūt ją reikėtų taisyti? Suprantu, kad taip yra dėl to, kad ši vienintelė mokykla šiaurinėje miesto dalyje perpildyta, bet kodėl situacija tiek metų nesikeičia. Galbūt lietuviškos klasės gali būti formuojamos pustuštėje M. Gorkio mokykloje, kuri yra centre", - svarstė pašnekovė.

Klaipėdos Vydūno mokyklos raštinės administratorė Regina Aglinieks patvirtino, jog sistema pašalino iš šios mokyklos daug vaikų. "Su būsimaisiais penktokais nėra bėdos, bet labai daug devintokų išmėtyti į mokyklas, kurios jiems priklauso pagal gyvenamąją vietą, nors prioritetas turėjo būti ta mokykla, kurioje mokėsi iki tol. Nesupratome, kodėl taip atsitiko. Tikimės, kad klaida bus ištaisyta", - dėstė pašnekovė.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė nepatenkintųjų prašė kantrybės, supratingumo.

"Visada po priėmimo į ugdymo įstaigas būna nepatenkintų žmonių. Pagrindinė priežastis - šiaurinėje miesto dalyje trūksta mokyklų. Tačiau šiais metais buvo ir kitų niaunsų, gal žmonės klaidingai, be lietuviškų raidžių užpildė prašymus, gal jų iš viso nepateikė. Todėl tuos, kurie negavo pranešimo apie priėmimą į mokyklą, nepateko į norimas mokyklas ar į tų pačių mokyklų, kuriose jau mokėsi, aukštesnes klases, prašome kreiptis į Švietimo skyrių. Jeigu nepavyks prisiskambinti, prašome rašyti elektroniniu paštu ir nurodyti kontaktinį telefono numerį. Specialistai perskambins ir išanalizuos situaciją", - ramino vedėja.

RAMINA. Klaipėdos savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė nepatenkintųjų prašė kantrybės ir supratingumo ir užtikrino, kad visiems vaikams vietos miesto mokyklose užteks.

Redakcijos archyvo nuotr.

Priėmimas į mokyklas Klaipėdos dar nesibaigė. Gegužės 15 d. prasidė II priėmimo etapas, kuriame galima dalyvauti, jeigu netenkina mokykla, į kurią vaikas pateko. Pasibaigus II priėmimo etapui, nuo gegužės 20 d. bus siūlomos visos laisvos vietos, kurios bus matomos sistemoje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Klaipėdai

2019-05-13   15:11

IP: 81.7.91.14

Tai bandot diskriminuoti tautiniu pagrindu? Šie piliečiai mokesčių nemoka?

To Klaipeda

2019-05-11   02:43

IP: 185.11.26.161

Eik geriau spresk lietuviu problema, gimdo kasdien po girta vaika...o ne sedek prie mokyklu aiskintis kam ir kur eiti..jei jau tok patriotas:D

Kristina

2019-05-10   23:41

IP: 86.100.109.155

Kiek žinoma,yra sudarytos komisijos priėmimo į mokyklas,patikrinus ir radus fiktyviai deklaruotą gyvenamąją -todėl ir nepriėmė

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Antradienį Lietuvos abiturientai laikė istorijos egzaminą. Jų nuomone, jis nebuvo labai sunkus.

Istorijos egzaminas - nesunkus nuotrauka, foto

Sužibo švieselė tunelio gale - Švietimo ateities forumo ir „Consilium Educationis“ iniciatyva...

Mokytojui: nueik nežinia kur, parnešk nežinia ką nuotrauka, foto

Klaipėdos „Varpo“ gimnazijoje birželio 7 dieną vyko respublikinė konferencija „Meilė gyvūnams suvienija“,...

„Meilė gyvūnams suvienija“ nuotrauka, foto

Visoje Lietuvoje nesitraukiant alinantiems karščiams, mokyklų suoluose vos išsėdi ilgesniems mokslo metams...

Moksleiviai jau alpsta nuo karščio nuotrauka, foto

"Gintaro" plaukikams - per 50 medalių nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Gintaro" baseine vyko tradicinės tarptautinės plaukimo varžybos "Klaipėda 2019". 25 metrų...

Kovojo su varžovais ir karščiu nuotrauka, foto

Sportas, Visą savaitę Latvijos sostinėje Rygoje vyko "Riga Open Inspired by tennis" U12,...

VTEK svarstys A.Vaitkaus elgesį nuotrauka, foto

Klaipėda, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį vertins buvusio Klaipėdos valstybinio jūrų uosto...

Irkluotojas Augustas Navickas nusitaikė į antrą paralimpiadą nuotrauka, foto

Sportas, Šį savaitgalį Poznanėje (Lenkija) vyksiančiame antrajame pasaulio irklavimo taurės etape Augustas Navickas...

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...