2020 m. lapkričio 26 d. 22:53 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Pirmieji egzaminų rezultatai: Klaipėdoje - jau 78 šimtukai

(2)

Pirmieji egzaminų rezultatai: Klaipėdoje - jau 78 šimtukai nuotrauka, foto

GERA PRADŽIA. Pirmieji egzaminų rezultatai klaipėdiečių nenuvylė.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Paskelbti užsienio kalbų, geografijos ir fizikos brandos egzaminų rezultatai Klaipėdoje džiugina. Neišlaikiusiųjų procentas, palyginti su šalies vidurkiu, gerokai mažesnis, netrūksta ir šimtukų, kurių daugiausiai kol kas susižėrė "Ąžuolyno" gimnazija.

"Pirmieji rezultatai iš tiesų puikūs, išsilaikėme panašiame lygyje, kaip ir praėjusiais metais", - pasidžiaugė egzaminų įvertinimus kuruojanti Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Rimkuvienė.

Anglų kalbos egzaminą Klaipėdoje iš viso laikė 1 266 abiturientai. Skaičiuojant sykiu su profesinėmis mokyklomis, šio egzamino neišlaikė 9 abiturientai, 5 iš jų mokosi Savivaldybei priklausančiose bendrojo ugdymo mokyklose.

Neišlaikiusiųjų anglų kalbos egzamino procentas labai nedidelis - vos 0,5 proc. Palyginti, visos šalies neišlaikiusiųjų vidurkis - 1,5 proc.

Kaip ir pernai, anglų kalbos egzaminas pažėrė nemažai šimtukų. Tiesa, šiemet jų būta šiek tiek mažiau. Pernai anglų kalbos egzaminą aukščiausiu balu išlaikė 75, šiais metais - 67 abiturientai, arba 6,4 proc. visų laikiusiųjų (visos šalies anglų kalbos egzamino šimtukininkų vidurkis - 4,2 proc.). Net 37 šimtukininkai šiemet buvo iš "Ąžuolyno" gimnazijos, 10 - Vytauto Didžiojo gimnazijos (VDG), po 4 - iš Hermano Zudermano ir Vydūno gimnazijų.

Puikiai anglų kalbos egzaminą išlaikė (surinko nuo 86 iki 99 balų) 319 abiturientų - beveik 31 proc. visų laikiusiųjų.

Reklama

Lengvai klaipėdiečiams sekėsi laikyti rusų kalbos egzaminą. Visi šį egzaminą pasirinkę abiturientai jį išlaikė. Tiesa, rinkosi jį tik 47 moksleiviai. Septyniems iš jų pavyko gauti aukščiausią įvertinimą. Du šimtukai teko "Ąžuolyno" gimnazijos abiturientams, tiek pat - Stasio Šimkaus konservatorijos moksleiviams, po vieną - H. Zudermano, VDG, "Vėtrungės" gimnazijų abiturientams.

"Pernai rusų kalbos egzamino rezultatai buvo panašūs. Tuomet jį taip pat išlaikė visi pasirinkusieji", - prisiminė R. Rimkuvienė.

Dar mažiau abiturientų Klaipėdoje rinkosi laikyti vokiečių kalbos egzaminą - vos 15. Tiesa, ir visoje Lietuvoje šis egzaminas nepopuliarus, šalies mastu laikė tik 77. Klaipėdoje visi pasirinkusieji šį egzaminą išlaikė, vienas H. Zudermano gimnazijos abiturientas įvertintas šimtuku.

Kiek prasčiau šiemet klaipėdiečiams sekėsi laikyti pasirenkamą geografijos egzaminą. Pernai jį išlaikė visi laikiusieji, o šiemet net devyniems nepavyko išlaikyti. Tiesa, iš šio skaičiaus bendrojo lavinimo mokyklų abiturientų tėra 3. Iš viso geografijos egzaminą Klaipėdoje laikė 248 abiturientai. Vienas "Ąžuolyno" abiturientas įvertintas šimtuku, dar vienuolikai pavyko gauti puikų įvertinimą (nuo 86 iki 99 balų).

Jau paskelbti ir fizikos egzamino rezultatai. Jį Klaipėdoje laikė 166 abiturientai. Dviem nepasisekė išlaikyti, lygiai tiek pat gavo šimtukus. Aukščiausiu balu įvertintas vienas "Ąžuolyno" ir vienas Klaipėdos licėjaus abiturientas. Dar šešiolikai klaipėdiečių iki 100 balų šiek tiek pritrūko, bet jie buvo įvertinti puikiai.

"Labai laukiame ir kitų egzaminų rezultatų. Liepos 11-oji - paskutinė diena, kai jie turi būti paskelbti, bet tikimės, kad rezultatus sužinosime kiek anksčiau", - teigė R. Rimkuvienė, priminusi, kad dar šią vasarą perlaikyti bus galima tik lietuvių kalbos egzaminą, nes tai būtina norint gauti atestatą.

INFORMACIJA

Reklama

Nacionalinis egzaminų centras informuoja, kad mokiniai valstybinių brandos egzaminų darbų įvertinimo rezultatus gali pamatyti prisijungę prie rezultatų skelbimo sistemos adresu http://rezultatai.nec.lt per elektroninės valdžios vartų portalą arba iš duomenų tvarkytojo (mokyklos) gautu kandidato kodu ir vienkartiniu slaptažodžiu, kurį privaloma pasikeisti prisijungus pirmą kartą. Nepatenkinti rezultatais apeliacijas gali pateikti savo mokyklos vadovui per tris darbo dienas nuo valstybinio brandos egzamino rezultatų paskelbimo dienos.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Ligitai

2017-06-30   15:25

IP: 46.249.189.207

Gal todėl, nes darbus taiso ne robotai, o žmonės?

Ligita

2017-06-30   15:19

IP: 195.182.79.18

kodėl taip ilgai reikia laukti rezultatų

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Prezidentui pasirašius Švietimo įstatymo pataisas, nuo 2023 m. Lietuvoje bus sudarytos...

Po dvejų metų – ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pokyčiai nuotrauka, foto

Klaipėdos licėjus taps „mažuoju universitetu“ ir 6-10 klasių moksleiviams. Mokykla, kuri jau...

Klaipėdos licėjus ruošiasi dar vienam kokybiniam šuoliui – plečia tarptautinio bakalaureato programas nuotrauka, foto

Šalyje sparčiai daugėjant susirgimų COVID-19, Konstitucijos egzaminą šiemet nutarta rengti tik internetu....

Konstitucijos egzaminas bus laikomas internetu nuotrauka, foto

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad visoje šalyje nuo spalio 26 d....

SAM primena apie neformalaus ugdymo veiklų keliamą riziką nuotrauka, foto

S.Maslobojevas S.Skverneliui siunčia gertuvę nuotrauka, foto

Sportas, Sergejus Maslobojevas viešai kelia klausimą, ko vertas jo pasaulio kikbokso čempiono titulas....

„Žalgiris“ Eurolygoje pralaimėjo penktą kartą iš eilės nuotrauka, foto

Sportas, Ketvirtadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje patyrė dar vieną nesėkmę. Martino Schillerio...

20 mln. eurų parama „išgraibstyta“ per 2 valandas nuotrauka, foto

Euras, Ekonomikos ir inovacijų ministerija inicijavo vidaus tyrimą dėl 20 mln. eurų paramos...

Nuostabus klaipėdietės pasirodymas: pataikė visus 18 dvitaškių nuotrauka, foto

Sportas, Fantastišką pasirodymą Turkijos moterų krepšinio lygoje surengė Eglė Šikšniūtė, o jos įkvėptas...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...