2019 m. liepos 17 d. 17:43 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Perkaitę moksleiviai ieško kur pasislėpti

(5)

Perkaitę moksleiviai ieško kur pasislėpti nuotrauka, foto

SUNKU. Mokyklų bendruomenės guodžiasi, kad esant tokioms darbo sąlygoms užtikrinti žinių įsisavinimą - sunkiai įgyvendinama misija. Stengiamasi mokiniams sugalvoti kitokių veiklų.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Kartu su vasaros pradžia Lietuvą užplūdę karščiai varo į neviltį mokyklų bendruomenes. Mokyklų patalpos visiškai nepritaikytos vasariškai temperatūrai, o šiemet mokslo metai tęsis net iki birželio 21-osios.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija problemos nemato. Aiškinama, kad esant karštiems orams ugdymo procesas gali būti koreguojamas, t. y. užsiėmimus patariama rengti kitose erdvėse - lauke, parke ar vėsesnėse patalpose.

Tačiau tuomet kyla paprastas klausimas - iš kur mokyklos, ypač perpildytos, gali rasti vėsesnių patalpų?

Kaip užtikrinti normalų procesą?

"Kaip tik šiandien moksleiviams pamokas vedėme saugumo rūsiuose", - šmaikštavo Vydūno gimnazijos direktorius Arvydas Girdzijauskas ir priminė, kad dabartinės mokyklos neturi rūsių, tad neaišku, apie kokias vėsesnes patalpas galima kalbėti.

"Mūsų mokyklos nėra pritaikytos tokioms temperatūroms. Net matuoti nereikia ir taip akivaizdu, kad dabar, ypač viršutiniuose aukštuose esančiose klasėse, temperatūra yra gerokai per aukšta, manau, siekia ir 30 laipsnių, tad ir be ministerijos leidimo suprantame, kad pamokas reikėtų vesti kitose erdvėse.

Tad kas belieka - slėptis po medžiais arba eiti į muziejus.

Reklama

Bet aš abejoju, ar galima šitaip pateisinti mokslo metų pailginimą. Ar tikrai visą tą laiką slepiantis po medžiais galima užtikrinti normalų ugdymo procesą?" - kalbėjo A. Girdzijauskas.

"Esame visi labai pavargę. Ne tik dėl karščio. Dar juk vyksta ir egzaminai, tad turime išnešti suolus, atlaisvinti klases, o kur tuo metu padėti savo mokinius? Tie pailginti mokslo metai tikrai įnešė daug sumaišties ir nepatogumų", - neslėpė ir "Verdenės" progimnazijos direktorė Rima Bėčiuvienė.

Direktorė neslėpė, kad rasti papildomų jaukių erdvių, kur moksleiviams nebūtų taip karšta, labai sudėtinga.

"Džiaugiamės, kad mokyklos kieme esame pasistatę suoliukų, tad pamokos dabar vedamos ir kieme, ir Skulptūrų parke, moksleiviai važiuoja ir į ekskursijas. Kur tik mokytojai sugalvoja, ten eina su mokiniais ir slepiasi", - pasakojo direktorė.

"Smeltės" progimnazijos direktorius Arūnas Matuzas taip pat pasakojo, kad mokytojai stengiasi pamokas vesti lauke, tačiau sutiko, kad vietos lauke visiems tikrai per maža.

"Tad bent jau tie, kurių kabinetai yra saulėtoje pastato pusėje, stengiasi eiti į lauką", - sakė A. Matuzas.

Reklama

Jis taip pat pritarė, kad esant tokioms darbo sąlygoms užtikrinti žinių įsisavinimą - sunkiai įgyvendinama misija.

Visi kalbinti mokyklų vadovai patikino, kad atšilus orams griežtai nekontroliuojama, kad mokiniai vilkėtų uniformas. Esą leidžiama mokiniams rengtis taip, kad būtų patogu.

"Bent jau mano paties vaikai dabar į mokyklą eina vilkėdami šortais. Tad tėvai turėtų vadovautis protingumo kriterijais ir orų prognozėmis. Mokytojai per karščius tikrai nereikš jokių pretenzijų dėl aprangos", - sakė A. Matuzas.

Priminsime, kad šiemet pradinių klasių mokiniams mokslo metai tęsiasi iki birželio 7 d., o vyresniųjų klasių mokiniams - net iki birželio 21-osios.

"Lubos" - 28 laipsniai

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija vakar išplatino rekomendacijas, kad esant karštiems orams, kai patalpose temperatūra didesnė negu 28 laipsniai, ugdymo procesas gali būti koreguojamas - pamokos gali būti trumpinamos. Rekomenduojama jas rengti tik iki pakylant minėtai temperatūrai. Apie trumpesnį laiką mokykloje turėtų būti informuojami mokinių tėvai.

Pasak Švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus, higienos normose reikėtų platesnio reglamentavimo, kaip elgtis esant karščiams. Būtent todėl su Sveikatos apsaugos ministerija bus svarstoma, kaip aiškiau reglamentuoti, kada mokiniams neberekomenduojama būti lauke, mokykloms nebeorganizuoti pamokų.

Reklama

"Mokslo metų pabaigoje dauguma mokyklų suplanuoja edukacines išvykas ar projektines veiklas mokyklose. Šiuo metu vyksta iniciatyva "Mokslininkai - mokykloms", kai universitetai atveria savo laboratorijas mokiniams arba mokslininkai lankosi mokyklose ir pristato STEAM mokslų naujoves. Šią savaitę vizitus po mokyklas pradėjo laboratorija ant ratų "MoMoLab", kurioje galima atlikti įvairius mokslinius eksperimentus, taip pat tirti gyvąją gamtą ir konstruoti robotus", - rašoma ministerijos pranešime.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

2019-06-06   13:47

IP: 37.0.248.157

Mokslo metai buvo tęsiami su mintimi, kad per ilgesnį laiką bus mažiau "forsavimo", tolygiau išdėstysime kursą.... Tik štai klausimas, kaip tas kursas įsisavinamas, kai pamokos vyksta bet kur, bet kaip, kad tik ne mokykloje, kur nežmoniškai karšta. Kursą vis tiek tenka išdėstyti iki gegužės pabaigos. O tos 3 primestos savaitės - visiška nesąmonė. Važiuoti į didmiesčius - pinigai. Pas mus klasėse dalis socialiai remtinų. Rinkliavos - NEGERAI !!!! Mūsų mieste - 1 muziejus ir 6 mokyklos (neskaitant kaimo vietovių); jau apėjom ir muziejų, ir miestą, ir pan. Ką reiks su tais pačiais vaikais daryti dar 3 metus, neįsivaizduoju.

Jonas

2019-06-05   13:07

IP: 88.118.203.50

Klasese baisus karstis, atidaromi langa, durys-susidaro pavojingi skersvejai, kurie susargdina perkaitusius mokinius. Dalis mokiniu vedama i lauka, kur taipogi dusinanti kaitra, sodina i autubusus ir vaziuoja ieskoti tu ,, isganinguju" erdviu, kuriu tukstanciams mokiniu tikrai nerasi. Tai mokiniu ir mokytoju kankinimas. Kodel
mokyklu direrektoriai, svietimo skyraus, ministeriju darbuotojai neisena i klases, erdves dirbti? Gal tada supras, kaip jauciasi ir "mokosi" vaikai.

Išvedė SEL šou statistiką Klaipėdoje: bus jau 100 gabalų

 

Kaip kartą metuose vyksta „Grammy awards“, taip sykį per metus Klaipėdoje liepos mėnesį geriausia koncertinė grupė Lietuvoje SEL surengia įspūdingą šou pajūryje. Iki šių metų koncerto likus mėnesiui, šou rengėjai kartu su grupės lyderiu Egidijumi Dragūnu pasidžiaugė akis džiuginančia statistika.


„Per kiek daugiau nei 5 metus SEL šou vien Klaipėdoje aplankė stulbinamas kiekis grupės gerbėjų. Šįmet grandioziniame šou, mūsų skaičiavimais, vėl apsilankys apie 15 tūkst. gerbėjų, tad bendroje sumoje bus jau 100 gabalų“, – vaizdžiai kalbėjo E. Dragūnas.


Tradiciškai koncertas, kaip ir kasmet, Klaipėdoje vyks Vasaros estradoje. Šįmet jis organizuojamas liepos 6-ąją, per Mindaugo karūnavimo šventę.


Čia bus pastatyta 16 metrų ilgio ir 62 metrų pločio grandiozinė scena. Kad ji išdygtų, turės dirbti daugiau nei 100 darbuotojų.


Jau yra suplanuota, kad koncerto Klaipėdoje metu nuskambės keliasdešimt geriausių ir naujų kūrinių. Ant scenos pasirodys SEL muzikantų grupė, o tarp vokalistų bus ir naujų veidų.


„Man talkinanti komanda nesikeičia jau daug metų. Aš ilgai ieškau geriausių savo srities profesionalų, o kai jau susidirbame – ir nebesiskirstome“, – sakė Egidijus.


Beje, SEL koncerto organizatorių teigimu, nėra pasirodymo, į kurio organizavimo reikalus neįsitrauktų pats grupės lyderis. „Jis dalyvauja visur. Ir nors pasitiki profesionalais, galutinį sprendimą visose srityse visada priima pats.


Kartais po grandiozinių šou jis vidury nakties gali valandų valandas sėdėti kartu su savo komanda, kad, pavyzdžiui, išrinktų geriausias fotografijas iš renginio, kurios perteikia jo viziją“, – apie šou organizavimo užkulisius prabilo koncerto rengėjai.


Nors muzikinis E. Dragūno gyvenimas verda intensyviai, žvaigždė džiaugiasi ramiu etapu asmeninėje erdvėje. „Laikas be skandalų man tikrai patinka. Galiu visą savo dėmesį skirti muzikai, pasiruošimui šių metų koncertams bei daugiau bendrauti su gerbėjais“, – pažymėjo žvaigždė.


Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

"Tikiuosi, kad tai mano raktas į ateitį", - sako visus 5 abitūros...

Penkis šimtukus gavusi Mariam Varoneckaitė: "Nesureikšminu pažymių" nuotrauka, foto

Antradienį uostamiesčio piliavietėje vyko abiturientų, iš valstybinių brandos egzaminų gavusių šimtukus, pagerbimo...

Pagerbti uostamiesčio šimtukininkai nuotrauka, foto

Dėl ligos pamokas praleidusiems mokiniams nebereikės į mokyklą nešti tą pateisinančios gydytojo...

Rugsėjo permainos: tėvai patenkinti, mokytojai – nelabai nuotrauka, foto

Valdininkai prašo politikų leisti dar šiemet imti iš banko kone 3...

Mokyklų statyboms teks ir skolintis nuotrauka, foto

Pievų gatvei siūlomas naujas devynaukščio variantas nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdoje, Pievų gatvėje, vėl planuojama statyti devynaukštį.

Penkis šimtukus gavusi Mariam Varoneckaitė: "Nesureikšminu pažymių" nuotrauka, foto

Švietimas, "Tikiuosi, kad tai mano raktas į ateitį", - sako visus 5 abitūros...

Sporto srityje - beveik pusšimtį amžiaus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Viesulo" sporto centro metodininkė, anksčiau dirbusi ir miesto Sporto skyriuje, ir...

Orai: plūstels vasariška šiluma - gali šilti iki 28 laipsnių nuotrauka, foto

Lietuva, Panašu, jog artinasi labai gražios ir šiltos dienos. Artimiausiu metu temperatūra palaipsniui...

Klaipėda, Paskelbta prieš 59 min.

Švietimas, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...