2020 m. spalio 31 d. 18:57 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Pedagogai užkūrė pirtį dėl matematikos egzamino

(4)

Pedagogai užkūrė pirtį dėl matematikos egzamino nuotrauka, foto

PER SUNKU? Pedagogams nesuprantama, kaip egzaminuose atsiranda užduotys, kurias išspręsti pajėgia tik olimpiadų ir konkursų dalyviai.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Klaipėdos matematikai išsiuntinėjo atsakingoms šalies institucijoms raštą, kuriame pažėrė krūvą pastabų dėl šiemet vykusio matematikos abitūros egzamino. Švietimo ir mokslo ministerija žada sudaryti komisiją ir analizuoti susidariusią situaciją.

"2018 metų valstybinio matematikos brandos egzamino užduoties apimtis per didelė, joje gausu neaiškios paskirties uždavinių, kuriuose neaišku, ką norima patikrinti. Taip pat sąlygų formuluotės neaiškios, sprendimų variantai dviprasmiški, brėžiniai nekorektiški, pasitaiko nelogiškų sprendimų", - rašo pedagogai.

Be to, pasak jų, šiemet valstybinių brandos egzaminų tvarkaraštis buvo sudarytas nepaisant mokinių, mokytojų ir tėvų nuomonės.

"Visas dėmesys buvo sukoncentruotas į prailgintus mokslo metus ir siekimą nesutrukdyti ugdymo proceso. Abiturientų interesai buvo pažeisti. Kai kuriems teko laikyti egzaminus tris šeštadienius iš eilės, savaitės eigoje lankant pamokas. Taip pat pažeisti ir mokytojų interesai - verčiami dirbti šeštadieniais vykdytojais", - akcentuoja matematikos mokytojai.

Jiems nepriimtini planai, kad egzaminų darbai bus vertinami nuotoliniu būdu. Nes esą kaip liudija šių metų fizikos ir IT egzaminų vertinimo nuotoliniu būdu praktika, darbai yra vertinami naktimis, savaitgaliais, konsultacijos vykdomos nekokybiškai, neužtikrinama vertinimo kokybė.

Pabrėžiama ir tai, kad dabar brandos egzaminų vertintojų atlygis tėra simbolinis.

Reklama

"Mūsų žiniomis, yra nemažai patyrusių specialistų, kurie atsisakė dirbti matematikos egzamino vertintojais dėl menko atlygio", - rašo pedagogai.

Jie atkreipė dėmesį ir į tai, kad matematikos pagrindinio ugdymo patikrinimo užduotys ir valstybinio matematikos brandos egzamino užduotys paruoštos visiškai nesilaikant programų, egzamino struktūros matricos.

"Mums nesuprantama, kaip atsiranda užduotys, kurias išspręsti pajėgia tik olimpiadų ir konkursų dalyviai, kurie yra ruošiami pagal specialią metodiką ir išplėstinę programą. Nesuprantame, kodėl valstybinių egzaminų užduotyse nėra pastovumo, kasmet užduotys radikaliai skiriasi?" - klausia uostamiesčio mokytojai.

Reaguodama į Klaipėdos matematikų kreipimąsi Švietimo ir mokslo ministerija teigia ketinanti sudaryti komisiją, kuri ir atliks egzamino užduočių analizę. Pasak švietimo ir mokslo viceministro Gražvydo Kazakevičiaus, remiantis gautomis išvadomis, bus priimti sprendimai dėl tolimesnių veiksmų rengiant kitų metų užduotis.

"Derinant kitų metų egzaminų tvarkaraštį, bus svarstoma išsakyta nuomonė, kitos alternatyvos ir ieškoma optimaliausio sprendimo, kaip organizuoti egzaminus, kad jie netrikdytų ugdymo proceso", - žadėjo G. Kazakevičius.

Ko prašo matematikos mokytojai?

1. Matematikos valstybinio brandos egzamino (VBE) užduotį turi sudaryti kompetentingi specialistai, būtinai reikia įtraukti autoritetingus respublikos matematikos mokytojus ekspertus.
2. Pakelti atlygį matematikos VBE vertintojams, kuris šiuo metu yra mažiau negu simbolinis.
3. Pagerinti matematikos VBE komandiruotų vertintojų apgyvendinimo sąlygas.
4. Atsisakyti siekio įvesti nuotolinį matematikos VBE vertinimą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Aistė

2018-08-09   09:56

IP: 185.127.1.70

O kodėl matematikos egzaminas privalomas.Mano vaikas visiškas humanitaras, tai jam jau vien mintis, kad reiks laikyti matematiką kelia siaubą.

Vytautas

2018-07-01   09:14

IP: 78.60.176.147

O kaip nustatyti,kurie mokesi ir sekmingai islaike?Norite,kad 100% laike,100% islaike ir visi istojo i taip vadinamus u-tetus?Jau dabar turime iskreiptu veidrodziu karalyste ir norime,kad tai testusi amzinai o "profesoriai" dirbtu iki gyvos galvos?

interesantas

2018-06-30   19:07

IP: 77.111.246.6

kur ta pirtis? noriu pasikaitinti. kubilas su s.vandeniu bus?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad visoje šalyje nuo spalio 26 d....

SAM primena apie neformalaus ugdymo veiklų keliamą riziką nuotrauka, foto

Vyriausybė pritarė, kad nuo spalio 26 d. iki lapkričio 8 d. dviem...

Po atostogų į mokyklas sugrįš ne visi nuotrauka, foto

Vyriausybės žadėtų 100 eurų pedagogų poilsiui kitų metų biudžete kol kas...

Pinigų mokytojų poilsiui biudžete nėra nuotrauka, foto

Informuojame, kad vadovaujantis Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. spalio...

Šie studentai 10 mėnesių gaus po 100 eurų stipendijas nuotrauka, foto

Baltarusija nuo sekmadienio uždaro sienas užsieniečiams nuotrauka, foto

Pasaulis, Baltarusija nuo sekmadienio laikinai uždaro savo sienas užsienio piliečiams ir asmenims...

Lietuvoje – naujas profesionalus teatras „Taškas“ nuotrauka, foto

Klaipėda, Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas viešąją įstaigą „Taško“ teatrą pripažino profesionaliojo scenos meno...

Premjeras siūlys karantiną trims savaitėms įvesti ir „geltonosiose savivaldybėse“ nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvoje sparčiai daugėjam naujų COVID-19 atvejų premjeras Saulius Skvernelis pranešė siūlysiąs...

Sužinokite, kokie bus 2021-ieji pagal Rytų kalendorių nuotrauka, foto

Įvairybės, Pagal Rytų kalendorių 2021-uosius valdys Jautis. Kokia šio ženklo energija ir ko...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...