2019 m. liepos 22 d. 12:33 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Paskelbti stojamųjų egzaminų rezultatai

Reklama

Iki prašymų registracijos Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMABPO) informacinėje sistemoje pabaigos likus dviem savaitėms, stojantiesiems jau paskelbti birželio 19 - liepos 4 dienomis vykusios pagrindinės stojamųjų egzaminų sesijos rezultatai.

Sesijos metu stojantieji, užsiregistravę į menų studijų srities ir meno pedagogikos studijų programas, laikė stojamąjį egzaminą, o pasirinkusiems pedagogo kvalifikaciją suteikiančias studijų programas vyko motyvacijos vertinimas, praneša LAMABPO.

Pasirinkusiųjų laikyti meno studijų programoms reikalingus stojamuosius egzaminus šiais metais buvo 3 734. Iš jų 906 stojantieji į egzaminą neatvyko.

Stojantys į universitetus maksimalų 100 balų stojamojo egzamino įvertinimą gavo 98 asmenys, į kolegijas - 57.

Stojamuosius egzaminus į architektūros krypties universitetinių studijų programas laikė 288 asmenys, dailės ir dizaino krypties - 500, fotografijos ir medijų krypties - 82, muzikos krypčių - 272, teatro ir kino, šokio krypčių - 253, meno pedagogikos - 229.

Universitetuose tokius specialiuosius stojamuosius egzaminus laikė 498 asmenys, kolegijose - 159.

Motyvacijos vertinimui šiemet užsiregistravo 3 115 stojančiųjų. Tiesa, anot LAMABPO, šiek tiek daugiau nei 1,3 tūkst. į jį neatvyko. Pernai motyvacijos vertinimo pageidavo 3 900 stojančiųjų, bet per 1,6 tūkst. iš jų taip pat neatvyko.

Stojantiesiems į švietimo ir ugdymo studijų krypčių grupės programas už teigiamą motyvacijos įvertinimą prie konkursinio balo pridedami 1 arba 2 papildomi balai. Įvertinimas 0 turi tik rekomendacinį pobūdį, todėl tokį įvertinimą gavęs stojantysis gali dalyvauti konkurse į valstybės finansuojamas šių studijų programų vietas. Asmenys, neužsiregistravę arba neatvykę į motyvacijos vertinimą, į valstybės finansuojamas studijų vietas pretenduoti negalės.

Šiais metais stojančiųjų į universitetines studijų programas ir gavusiųjų 0 balų buvo 67, 1 balą - 671, 2 balus - 864. Į kolegines studijų programas gavusių 0 balų pasitaikė 54 atvejai, 1 balą - 511, 2 balus - 565.

Papildomoje egzaminų sesijoje, kuri vyks liepos 9-10 d., dalyvaus tik 13 asmenų. Jiems stojamieji egzaminai buvo atidėti dėl ligos ar kitų svarių priežasčių.

Valstybė šiais metais numato finansuoti 745 menų studijų vietas, iš jų 521 - universitetuose, 224 - kolegijose. Švietimo ir ugdymo krypčių grupei planuojama skirti 739 studijų krepšelius: 568 - universitetuose, 171 - kolegijose.

Iki šiol internetinėje bendrojo priėmimo sistemoje iš viso užsiregistravo 33 377 stojantieji į aukštąsias mokyklas. Iš jų 26 563 jau įrašė savo pirmo etapo pageidavimus. 2025 asmenys, vidurinį išsilavinimą įgiję 2009 metais ar anksčiau, į vieną iš 12-os LAMABPO priėmimo punktų jau pristatė brandos atestatus.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Šiemet abiturientai dėl valstybinių brandos egzaminų rezultatų teikė mažiau apeliacijų nei...

Abiturientai pateikė 1207 apeliacijas nuotrauka, foto

Deja, net ir XXI amžiuje profesinės karjeros pasirinkimą tebelemia ir apriboja gajūs...

Rinkis profesiją, ne stereotipus nuotrauka, foto

"Tikiuosi, kad tai mano raktas į ateitį", - sako visus 5 abitūros...

Penkis šimtukus gavusi Mariam Varoneckaitė: "Nesureikšminu pažymių" nuotrauka, foto

Antradienį uostamiesčio piliavietėje vyko abiturientų, iš valstybinių brandos egzaminų gavusių šimtukus, pagerbimo...

Pagerbti uostamiesčio šimtukininkai nuotrauka, foto

Išteisinti kyšininkavimu kaltinti asmenys nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiandien Klaipėdos apygardos teismas paskelbė išteisinamąjį nuosprendį bankroto administravimo paslaugas teikiančios bendrovės...

Draudimą kvalifikuotiems darbuotojams mokėti minimalią algą apeiti lengva nuotrauka, foto

Lietuva, Minimali alga, plius vienas euras – tokį atlygį pagal darbo sutartį gauna...

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Adresas: Tiltų g. 26A

Palangoje pavogtas sportinis BMW nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-07-22, apie 2:10 val., grįžęs prie nuomojamo buto S. Daukanto g. Palangoje,...

Kriminalai, Paskelbta prieš 27 min.

Patarimai, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...