2021 m. kovo 1 d. 09:36 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Parama Baltarusijos piliečiams – lietuvių kalbos žinios

Parama Baltarusijos piliečiams – lietuvių kalbos žinios nuotrauka, foto

© KU nuotr.

Reklama

Trys dešimtys Baltarusijos piliečių po intensyvaus lietuvių kalbos kurso Klaipėdos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros žiemos akademijoje turės daugiau galimybių įsitvirtinti Lietuvoje – rasti jų kvalifikaciją atitinkantį darbą, spręsti socialines problemas, sparčiau integruotis į mūsų šalies sociumą. Iki simbolinio dydžio sumažinta kursų kaina – Klaipėdos universiteto bendruomenės parama kaimyninės šalies žmonėms.

Klaipėdos universiteto kvietimas Baltarusijos piliečiams, kuriantiems gyvenimą Lietuvoje, už simbolinį mokestį mokytis lietuvių kalbos plačiai nuskambėjo šios šalies viešojoje erdvėje. Raginimas baltarusiams teikti paraiškas pretenduoti į 5 intensyvių lietuvių kalbos kursų dalyvių vietas gruodžio 23-iąją buvo išplatintas Baltarusijos demokratinių jėgų internetinėje spaudoje bei socialiniuose tinkluose. Per penketą dienų akademijos organizatoriai gavo daugiau nei tris dešimtis paraiškų iš Baltarusijos piliečių, pastaruoju metu apsigyvenusių Lietuvoje ir norinčių išmokti lietuvių kalbą. Atsiųstuose motyvaciniuose laiškuose žmonės pasakojo skirtingas atvykimo į Lietuvą aplinkybes: vieniems teko emigruoti dėl antidemokratinių Baltarusijos valdžios veiksmų, kitiems dėl ekonominių priežasčių, o kai kuriuos atviliojo meilė.

KU Lietuvių kalbos ir kultūros akademijos organizatoriai nusprendė patenkinti visas gautas Baltarusijos piliečių paraiškas ir taip prisidėti prie sėkmingesnės kaimyninės valstybės žmonių integracijos Lietuvoje. Visi dalyviai už 82 val. mokymo kursą mokės tik simbolinį mokestį, o viena studentė iš Baltarusijos, jau studijuojanti Klaipėdos universitete, lietuvių kalbos mokysis nemokamai.

„Jaučiame moralinę pareigą padėti nedemokratinius valdžios veiksmus patyrusiems Baltarusijos piliečiams įsitvirtinti Lietuvoje. Pagal mus užgriuvusį paraiškų skaičių matome didelį poreikį. Jeigu valstybės institucijos finansiškai prisidėtų, galėtume surengti specialius lietuvių kalbos mokymo kursus Baltarusijos žmonėms, radusiems prieglobstį Lietuvoje. Tam turime ir technines, ir intelektines galimybes bei didelę patirtį“,- sako KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Šiandien startuojančioje KU Lietuvos kalbos ir kultūros akademijoje mokysis 100 dalyvių. Didžiausią klausytojų dalis -  net 31 - Baltarusijos piliečiai. Lietuvių kalbos ir kultūros akademijos darbas nuo 2020-ųjų vasaros organizuotas nuotoliniu būdu.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Kretingos meno mokyklos jaunieji pianistai, ugdomi mokytojos Kilnutės Skripkauskienės, per keletą...

Kretingos meno mokyklą garsina jaunųjų pianistų laimėjimai nuotrauka, foto

Jau nuo šių metų rugsėjo Klaipėdos licėjaus darželis „Mažasis Klaipėdos licėjus“ mažuosius...

Klaipėdos licėjaus darželis keliasi į Dragūnų kvartalą: įsikurs moderniausiame tokio tipo pastate mieste nuotrauka, foto

Klaipėdos rajono savivaldybės pedagogai buvo vieni pirmųjų, kurie buvo vakcinuoti nuo COVID-19....

Klaipėdos rajono pedagogai po vakcinacijos saugesni nepasijuto nuotrauka, foto

 Sukurtas ir, baigus įregistravimo procedūrą, oficialiai veiklą pradės Klaipėdos universiteto ateities paramos...

Įsteigtas KU ateities paramos fondas nuotrauka, foto

Ištyrus 3080 ėminių, 243 nauji koronaviruso atvejai ir 7 mirtys nuotrauka, foto

COVID-19, * Paskutinės paros naujų atvejų skaičius yra IŠANKSTINIS ir per kelias dienas...

Vairuotojas nesuvaldė motociklo ir partrenkė pėsčiajį nuotrauka, foto

Kriminalai, Motociklininkas partrenkė pėsčiajį

Lietuvoje plečiami tyrimai dėl koronaviruso mutacijų nuotrauka, foto

COVID-19, Lietuvoje nuo šios savaitės plečiami sekoskaitos tyrimai, siekiant nustatyti koronaviruso mutacijas,...

Su sunkia liga susigrūmusiai A. Brazausko našlei teko atsisakyti kai kurių malonumų nuotrauka, foto

Žmonės, Nidoje karantiną leidžianti Kristina Brazauskienė vasario 20 dieną paminėjo 72-ąjį gimtadienį: „Labai...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...