2019 m. birželio 17 d. 09:46 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Moksleiviai išliejo penkias pajūrio spalvas

Moksleiviai išliejo penkias pajūrio spalvas nuotrauka, foto

DALYVIAI. Antrojo konkurso "5 pajūrio spalvos" dalyviai per parodos atidarymą.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete vakar atidaryta moksleivių kūrybinių darbų konkurso "5 pajūrio spalvos" paroda, apdovanoti laureatai.

Pasak konkurso organizatoriaus, VDA Klaipėdos fakulteto Grafinio dizaino katedros lektoriaus Martyno Lapo, šis antrus metus organizuojamas konkursas neriboja kūrybos žanro. Jame buvo laukiami ir piešiniai, tapybos, grafikos darbai ir foto- ar videomeno kūriniai.

LAUREATĖS. Konkurso I vietos laureatė apdovanojimuose dalyvauti negalėjo. Iš dešinės: II vietos laimėtoja Goda Petreikytė ir III vietos laimėtoja Kamilė Anikanovaitė.

"Penkios spalvos - tai keturis pagrindinius gamtos elementus: žemę, orą, vandenį ir ugnį išreiškiančios spalvos, o penktoji - kūryba. Šio konkurso tikslas - ugdyti kūrybinius ir meninius moksleivių gebėjimus, suteikti erdvę jauniems žmonėms parodyti savo kūrybą ir supažindinti jaunimą su galimybėmis studijuoti Vilniaus dailės akademijoje, paskatinti juos likti ar atvykti į uostamiestį. Todėl ir konkurso tema buvo apie Klaipėdą. Kvietėme vyresniųjų klasių moksleivius pažinti, atrasti Klaipėdą, išreikšti savo santykį į šį miestą, atskleisti jo identitetą. Mums patiems buvo labai įdomu, kaip jaunimas mato Klaipėdą, kas jiems yra svarbu. Tikime, kad ir konkurso dalyviams pravers konkurso laureatų diplomai bei pažymėjimai apie dalyvavimą, kurie papildys jų portfolio", - kalbėjo M. Lapas.

I VIETA. Deimantės Bulvičiūtės piešinys.


II vieta. Godos Petreikytės piešinys.


III vieta. Kamilės Anikanovaitės piešinys.

Anot pašnekovo, kvietimas dalyvauti kunkurse "5 pajūrio spalvos" buvo išsiųstas Klaipėdos ir Klaipėdos regiono mokykloms metų pradžioje. Šiemet konkurse panoro dalyvauti 30 jaunųjų menininkų iš 5 Klaipėdos, Šilutės, Kretingos, Kalvarijos mokyklų.

"Sulaukėme didelio, gražaus pluošto piešinių originalų. Dauguma atlikti tapybos ir grafikos technika. Kitų žanrų darbų šiais metais nėra. Tikimės, kad šis konkursas taps tradicinis, dar augs jo dalyvių skaičius ir žanrų įvairovė", - vylėsi M. Lapas.

Visi konkurso dalyvių darbai iškabinti VDA Klaipėdos fakultete surengtoje parodoje ir bus eksponuojami iki birželio pradžios.

VDA Klaipėdos fakulteto komisija, kurią sudarė dekanas prof. Alvydas Klimas, lektoriai Saulius Jusionis ir Martynas Lapas, išrinko tris konkurso laureatus. Trečioji vieta skirta Kamilei Anikanovaitei, Klaipėdos technologijų ir mokymo centro mokinei.

"Man Klaipėda - pirmiausia ryškus miestas, nes tai miestas prie jūros. Mane labiausiai žavi Klaipėdos senamiestis. Jį ir pavaizdavau savo piešinyje. Į akį krito gatvelė, vedanti į senąjį turgų, nes ji man pasirodė labai ryški ir spalvinga", - komentavo savo kūrinį K. Anikanovaitė.

Antroji konkurso vieta atiteko Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos moksleivei Godai Petreikytei. Po apdovanojimo Goda sakė: "Man Klaipėda - tai pirmiausia jūra. Aš pati esu kretingiškė, bet dažnai atvažiuoju į Klaipėdą ir būtinai einu prie jūros. Tad savo piešinyje pastele pabandžiau perteikti nuostabias Klaipėdos saulėlydžių spalvas. Regis, pavyko. Pirmą kartą laimėjau prizinę vietą ir labai džiaugiuosi", - sakė antrosios vietos laimėtoja.

Pirmosios vietos laureate paskelbta Deimantė Bulvičiūtė, Kalvarijos meno mokyklos mokinė. Jai VDA Klaipėdos fakultetas padovanojo parengiamuosius kursus, kurie organizuojami norintiesiems studijuoti akademijoje. Deja, pati konkurso nugalėtoja apdovanojimo ceremonijoje dalyvauti negalėjo.

II ir III vietos laimėtojoms įteikti diplomai ir leidiniai, pristatantys VDA Klaipėdos fakulteto studentų ir absolventų kūrybą. Taip pat dovanų gavo ir dar penkios konkurso dalyvės, kurioms komisija skyrė paskatinamuosius prizus.

Po parodos atidarymo konkurso dalyviams buvo surengta ekskursija po VDA Klaipėdos fakultetą. Moksleiviai susipažino su čia dėstomomis disciplinomis, turėjo galimybę asmeniškai pabendrauti su dėstytojais ir studentais.

TEMA. Konkurso dalyviai buvo kviečiami piešiniuose atskleisti savo požiūrį į Klaipėdą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Sužibo švieselė tunelio gale - Švietimo ateities forumo ir „Consilium Educationis“ iniciatyva...

Mokytojui: nueik nežinia kur, parnešk nežinia ką nuotrauka, foto

Klaipėdos „Varpo“ gimnazijoje birželio 7 dieną vyko respublikinė konferencija „Meilė gyvūnams suvienija“,...

„Meilė gyvūnams suvienija“ nuotrauka, foto

Visoje Lietuvoje nesitraukiant alinantiems karščiams, mokyklų suoluose vos išsėdi ilgesniems mokslo metams...

Moksleiviai jau alpsta nuo karščio nuotrauka, foto

Birželio 6 dieną, garbingais „Investor‘s Spotlight“ kokybės ženklais apdovanotos rinkos poreikius labiausiai...

Informatikos inžinerijos profesinio bakalauro studijų programai – užsienio investuotojų kokybės ženklas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuvos kriminalinė kronika nuotrauka, foto

Kriminalai, Pavogti automobilio žibintai

Nemirsetoje - BALTOPS 2019 karių išsilaipinimo operacija nuotrauka, foto

Klaipėda, Birželio 16 d. Nemirsetos paplūdimio teritorijoje vyko tarptautinėse jūrinėse pratybose BALTOPS...

Astrologinė prognozė savaitei nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS

Pirmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, **************

Kriminalai, Paskelbta prieš 38 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...