2021 m. sausio 16 d. 19:38 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Mokestis už darželį: vieni moka, kitiems nereikia

Mokestis už darželį: vieni moka, kitiems nereikia nuotrauka, foto

MOKESTIS. Ar atleisti ikimokyklinio ugdymo įstaigų nelankančius vaikus nuo mokesčio, Klaipėdos rajono savivaldybė svarstys artimiausiame Tarybos posėdyje.

© Asociatyvi "Pixabay" nuotr.

Reklama

Klaipėdos miesto savivaldybė skelbia, jog karantino metu už vaikus, kurie nelanko darželių, mokestis nebus skaičiuojamas, taip pat nereikės mokėti ir "abonentinio" 15 eurų mokesčio už maisto gaminimą. Klaipėdos rajono savivaldybė galimybę atleisti nuo šio mokesčio svarstys artimiausiame Tarybos posėdyje.

Nuo gruodžio 16 dienos į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas rekomenduojama leisti vaikus tik tiems tėvams, kurie negali dirbti nuotoliniu būdu ir užtikrinti priežiūros namuose. Tačiau, pasak Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkės Lauros Tarozienės, kai kurie tėvai į rekomendacijas dėmesio nekreipia.

"Iš pradžių buvo toks Savivaldybės nurodymas, kad vaikų į darželius visiškai nevesti, o ir darželiai iš tikrųjų labai smarkiai į tai atsižvelgė. Tada buvo labai daug nepatenkintų tėvų, kad reikalauja pažymų, nevesti vaikų, bet vėliau ta tvarka šiek tiek sušvelnėjo.

Kadangi tai yra tik rekomendacija, o ne privaloma, tai buvo nemažai tėvų, kurie pasinaudojo tuo, kas neuždrausta, ir vedė vaikus į darželius.

Girdėjome ir tokių atvejų, kad mama yra namuose, bet vaikas lanko priešmokyklinę grupę, nes mama atsisako daryti užduotis su vaiku, argumentuodama tuo, kad neturi laiko, nemoka, nesugeba", - pasakojo L. Tarozienė.

Klaipėdos miesto savivaldybė paskelbė, jog už vaikus, kurie karantino metu nelanko darželių, Klaipėdoje mokestis skaičiuojamas nebus, nereikės mokėti ir vadinamojo "abonentinio" 15 eurų mokesčio už maisto gamybą. Šis sprendimas galioja ir pagal ikimokyklinio, ir pagal priešmokyklinio ugdymo programas ugdomiems vaikams.

Reklama

"Toks sprendimas priimtas siekiant bent kiek palengvinti tėvams finansinę naštą. Kartu tikimės, kad tai bus papildomas stimulas tėvams nevesti vaikų į darželius, kai tik yra galimybė jais pasirūpinti namuose. Taip bus saugiau visiems - ir tėveliams, ir vaikams, ir darželių darbuotojams.

Nors darželiai vaikus priima, dar kartą prašome šia paslauga naudotis tik tada, kai tikrai nėra kitos išeities.

Suprantame, kad net ir būnant namuose, tačiau kartu ir dirbant nuotoliniu būdu, sudėtinga pasirūpinti vaikais, tačiau kiekvienas atvejis individualus ir kiekvienas savo galimybes turime įvertinti atsakingai", - dėstė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkės teigimu, tėvams kilo klausimų dėl jau sumokėto mokesčio grąžinimo, tikimasi, jog šis mokestis tėveliams bus sugrąžintas atgaline tvarka.

"Mes buvome pasidalinę informacija dėl visų mokėjimų savo puslapyje, atsiliepė tik vieni tėvai, kurie sakė, jog mes jau buvome susimokėję. Tai tikriausiai buvo tas atvejis, kad mokėjimas vyksta už einamąjį mėnesį, tai logiška, kad sausio mėnesį už gruodį jau buvo sumokėta ir jau yra naujo mėnesio mokestis planuojamas, tai tikėtina, kad tas mokestis bus sugrąžintas atgaline tvarka", - tikino L. Tarozienė.

Iš viso Klaipėdoje yra apie 8 500 darželinukų. Didžioji dalis tėvų rado galimybių vaikais pasirūpinti namuose, prieš žiemos šventes darželius lankė nuo 700 iki 1500 vaikų. Po Naujųjų metų vaikų skaičius gerokai išaugo - šiuo metu į darželius atvedama jau apie 3 350 vaikų.

Dar tik svarstys

Reklama

Pasiteiravus, ar tokia pati tvarka galioja ir Klaipėdos rajono savivaldybėje, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius atsakė, jog apie galimybę atleisti nuo mokesčio svarstys Taryba.

"Savivaldybės Tarybos sausio mėnesio posėdyje bus svarstomas klausimas dėl atleidimo nuo mokesčio už neformalųjį švietimą lankantiems užsiėmimus Gargždų muzikos mokykloje, Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centre, Sporto centre, taip pat ir ugdytiniams, lankantiems ikimokyklinio ugdymo grupes lopšeliuose ar darželiuose", - sakė A. Petravičius.

Jei Klaipėdos rajono savivaldybės taryba priims sprendimą atleisti nuo šio mokesčio, jo mokėti nereikės jau ir už sausio mėnesį.

Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo, šią savaitę yra jaučiamas vaikų skaičiaus, lankančių Klaipėdos rajono savivaldybės darželius, padidėjimas.

"Pirmadienį ikimokyklinukų įstaigose buvo 578 vaikai, tai yra 33,9 proc. visų vaikų, ir 230 priešmokyklinukų, tai yra 42,6 proc. visų rajone šiais mokslo metais besimokančiųjų. Septyniose rajono mokyklose mokosi ir 50 pradinukų (2,4 proc. visų pradinukų). Kiti pradinukai mokosi nuotoliniu būdu", - dėstė A. Petravičius.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Gyvename XXI amžiuje, kur kiekviena diena yra tarsi nauja pradžia ir ...

Vaiko dienotvarkė: kiek laiko leisti jam naudotis kompiuteriu? nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė skelbia, jog karantino metu už vaikus, kurie nelanko darželių,...

Mokestis už darželį: vieni moka, kitiems nereikia nuotrauka, foto

Klaipėdos universitetas gerina savo pozicijas prestižiniame QS pasauliniame augančios Europos ir Centrinės...

Klaipėdos universitetas gerina pozicijas prestižiniame universitetų reitinge nuotrauka, foto

Klaipėdos turizmo mokyklos mokytojai ir mokiniai dalyvavo Estijos Vorumaa profesinio mokymo centro...

Klaipėdos turizmo mokyklos kalėdiniai meduoliai – pirmieji tarptautiniame konkurse nuotrauka, foto

Kasiulevičius: karantino ribojimai būtini bent iki balandžio vidurio nuotrauka, foto

Lietuva, Profesorius Vytautas Kasiulevičius tvirtina, kad valdant koronavirusą yra viena efektyvi priemonė –...

Partijų lyderiai nemato galimybės L. Matjošaitytei toliau dirbti nuotrauka, foto

Lietuva, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) kadencijai einant į pabaigą, daugelis Seimo politinių...

COVID-19 sirgęs ir į parduotuvę be kaukės nuėjęs vyras nubaustas areštu nuotrauka, foto

Lietuva, COVID-19 sergantis vilnietis, be kaukės nuėjęs į parduotuvę, nubaustas areštu, penktadienį pranešė...

Kretingiškės sumanymas – škaplierankė nuotrauka, foto

Žmonės, Kretingiškė menininkė Rasa Statkuvienė, garsėjanti savo kūrybiniu ženklu „Plunksnos linija“, manoma,...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...