2019 m. liepos 19 d. 15:26 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

„Meilė gyvūnams suvienija“

2019-06-14, 14:44

Silva JONUŠAITYTĖ, Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos socialinė pedagogė

„Meilė gyvūnams suvienija“ nuotrauka, foto

Reklama

Klaipėdos „Varpo“ gimnazijoje birželio 7 dieną vyko respublikinė konferencija „Meilė gyvūnams suvienija“, kurios tema „Sąmoningas jaunimas – gyvūnų viltis“. Organizuojant šią konferenciją siekta dalintis mintimis, kaip ugdyti mokyklose sąmoningą jaunimą, kuris neliktų abejingas gyvūnams, kurie yra neatsiejama Žemės ekosistemos  ir žmonių gyvenimo dalis.

Dabartiniai duomenys rodo, jog žemėje esanti organizmų rūšių įvairovė nyksta nuo 100 iki 1000 kartų greičiau nei pastebima iš fosilinių  radinių. Didžiąja dalimi tai vyksta dėl žmogaus vykdomos veiklos: ekosistemų naikinimo, taršos, nedarnaus gamtos išteklių naudojimo, invazinių rūšių plitimo ir kitų priežasčių. Apie tai reikia kalbėti ir su mokiniais, skatinti juos diskutuoti apie gyvūnų  gerovę, jų teisių apsaugą bei gyvūnų santykį ne tik su gamta, bet ir su žmonėmis.

Į konferenciją skubančius svečius ir dalyvius nuotaikingai grojant muzikai, pasitiko Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos liaudiškos muzikos „Joginta“ ansamblis, o renginį atidarė gimnazijos teatro „Jorė“ mokiniai parodydami spektaklį „Peliukų mokykla“.  

Šioje konferencijoje buvo kalbama apie gyvūnų svarbą žemei ir žmonijai, nykstančių rūšių išsaugojimą ir meilę gyvūnams, svečiai taip pat skatino mokinių bendradarbiavimą su įvairiomis organizacijomis, kurios užsiima gyvūnų priežiūra ir gyvūnų teisių apsauga.

 Konferencijoje skaitė pranešimus ne tik 8–12 klasių mokiniai, bet ir suaugusieji, su gyvūnais turintys įvairios patirties: Gabrielė Vaitkevičiūtė,Vilniuje esančios organizacijos VšĮ „Tušti narvai“ vadovė, Christina Arutiunian, veterinarijos gydytoja, UAB „Pitema“ vadovė Laura Aširovienė Klaipėdos Medeinės psichologė-kaniterapeutė Rima Andriuškevičiūtė, dinozaurų parko DINO.LT. Radailiai direktorė, Nina Puteikienė, Lietuvos jūrų muziejaus Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vedėja, Agnė Zobovienė, cirko artistė, Edita Kučinskienė, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė, Simona Narūnė, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos miesto policijos komisariato Bendruomenės pareigūnų grupės vyresnioji tyrėja bei Juozapas Marija Žukauskas, OFM Pranciškonų vienuolis kunigas.

Reklama

Konferencija „Meilė gyvūnams suvienija“ pritraukė nemažai rėmėjų, kurių dovanomis buvo apdovanoti visi mokiniai, kurie skaitė pranešimus ir juos ruošę pedagogai. Mokinių pranešimai buvo įvertinami nominacijomis. Geriausio pranešimo nominaciją pelnė Neringos gimnazijos mokinės: Monika Kretulytė ir Augustė Stalioraitytė, kurioms padėjo ruoštis socialinė pedagogė Indrė Sadonytė, mokinės skaitė pranešimą tema „Kuršių Nerija – zoologijos sodas po atviru dangumi“.

Išskirtine konferencija „Meilė gyvūnams suvienija“ itin džiaugėsi atvykę svečiai, kurie ragino konferenciją organizuoti ir kitais metais, sakė, kad konferencija galėtų tapti tradicine Klaipėdos  „Varpo“ gimnazijos konferencija, suvienijančia gyvūnus mylinčią bendruomenę, ir taip ugdyti, sąmoningą jaunimą, kuris yra gyvenimo be gyvūnų globos namų viltis.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Šiemet abiturientai dėl valstybinių brandos egzaminų rezultatų teikė mažiau apeliacijų nei...

Abiturientai pateikė 1207 apeliacijas nuotrauka, foto

Deja, net ir XXI amžiuje profesinės karjeros pasirinkimą tebelemia ir apriboja gajūs...

Rinkis profesiją, ne stereotipus nuotrauka, foto

"Tikiuosi, kad tai mano raktas į ateitį", - sako visus 5 abitūros...

Penkis šimtukus gavusi Mariam Varoneckaitė: "Nesureikšminu pažymių" nuotrauka, foto

Antradienį uostamiesčio piliavietėje vyko abiturientų, iš valstybinių brandos egzaminų gavusių šimtukus, pagerbimo...

Pagerbti uostamiesčio šimtukininkai nuotrauka, foto

Šeštadienį - šventė paplūdimio futbolo mėgėjams nuotrauka, foto

Sportas, Šeštadienį Klaipėdos neįgaliųjų paplūdimyje (Pamario g. 8) vyksiantis "Švyturio" taurės paplūdimio futbolo...

Iš viešojo transporto bilietų istorijos nuotrauka, foto

Klaipėda, Po karo Klaipėdos miesto autobusuose nuplėšiamus bilietus du dešimtmečius pardavinėdavo konduktorės. Po...

Su "krokodilais" atsisveikinsime iki Jūros šventės nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo šio savaitgalio iki Jūros šventės pradžios autobusuose išmontuosime mechaninius komposterius, populiariai...

Klaipėdiečiai kviečia į 2020 metų festivalį nuotrauka, foto

Klaipėda, Vokietijos Frankenbergo mieste startavo 56-asis Europos tautų kultūrų festivalis „Europiada“, sukvietęs beveik...

Klaipėda, Paskelbta prieš 53 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...