2019 m. liepos 21 d. 05:21 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

KVK lyderiauja pagal tarptautiškumą

(2)

Reklama

Šiais metais žurnale „Reitingai“ Klaipėdos valstybinės kolegijos tarptautiškumas įvertintas antra vieta koleginiame sektoriuje. Kolegija vis glaudžiau bendradarbiauja su užsienio aukštosiomis mokyklomis. 

„Jaučiame proveržį tarptautiškumo veikloje – vis daugiau sulaukiame užsienio aukštųjų mokyklų studentų, dėstytojų bei praktikų iš organizacijų, kurie atvyksta pas mus pagal įvairias mainų programas“, – sako Klaipėdos valstybinės kolegijos Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė Jūratė Danielienė.

Kolegijos tarptautiškumas plėtojamas įvairiomis iniciatyvomis 

Klaipėdos valstybinė kolegija tarptautiškumą skatina įgyvendindama tokias veiklas kaip Erasmus+ mainų programa, tarptautinės savaitės, parodos ir mugės, vasaros stovyklos. Viena iš pagrindinių tarptautiškumo veiklų – Erasmus+ mainų programa, kurioje pastebimas didelis augimas – per 2018 metus įvyko virš 200 mainų vizitų, kuriuose dalyvavo studentai, personalas, išvykdami į užsienio aukštąsias mokyklas ir kitas organizacijas pasisemti tarptautinės patirties (dalyvauti mokslinėse konferencijose, projektuose, ekspertinėje veikloje ir kt.).

Tarptautiniai mainai vykdomi ne tik su Europos Sąjungos, bet ir su Sakartvelo, Ukrainos, Baltarusijos, Albanijos, Egipto aukštosiomis mokyklomis. „Tarptautiniai mainai studentams leidžia pažinti naujausias mokymo ir mokymosi skirtumus, tobulėti asmeninėje ir profesinėje srityse“ – tvirtina J.Danielienė.

Kolegijoje kasmet organizuojamos tarptautinės savaitės reginys, kurio metu sulaukiama svečių iš įvairių šalių. Šia jau tradicija tapusia iniciatyva siekiama didinti Kolegijos studijų tarptautiškumą, kviečiant užsienio partnerių institucijų dėstytojus, mokslininkus ir studentus, dalintis savo mokslo žiniomis ir patirtimi paskaitų, seminarų ir pratybų metu. Paskutiniajame tarptautinės savaitės renginyje sulaukta 25 dalyvių net iš 15 skirtingų užsienio aukštųjų mokyklų. Kolegija dalyvauja ir kitų užsienio aukštųjų mokyklų organizuojamuose renginiuose, kurių metu stengiamasi pritraukti studentus studijoms, o dėstytojus skaityti paskaitų bei atlikti mokslinius tyrimus.

Šiuo metu Klaipėdos valstybinėje kolegijoje studijuoja studentai iš Indijos, Pakistano, Bangladešo, įvairių Afrikos valstybių, taip pat iš Europos sąjungos šalių. Populiariausios studijos užsienio studentų tarpe – sveikatos mokslų krypčių grupės studijų programos: kinezeterapija, bendrosios praktikos slauga ir kt.

Reklama

Dar viena veikla, skatinanti tarptautiškumą – trijų arba keturių savaičių vasaros stovyklos, skirtos užsienio aukštųjų mokyklų studentams. Vasaros stovyklos metu vyksta dirbtuvės, kurios sujungia teorines žinias ir praktiką. Studentai dirba skirtingų studijų programų grupėse ir įgyvendina įvairius projektus. „Jie dirba kolegijos laboratorijose, lankosi Klaipėdos miesto ir rajono įmonėse. Vasaros stovyklos tarptautiniams studentams suteikia labai vertingos europinės studijų ir darbo patirties, kuri praverčia tolimesnėje jų karjeroje“, – teigia J.Danelienė.

Užsienio įmonių atstovai noriai dalijasi gerąja praktika su studentais, todėl kiekvienais metais į kolegiją pakviečiama apie 15 specialistų–praktikų iš įvairių užsienio įmonių, kurie veda užsiėmimus studentams. Praėjusiais metais, sulaukta atstovų iš Latvijos, Portugalijos bei Turkijos, kurie vedė užsiėmimus studentams darnaus verslo, socialinės atsakomybės, lazerinio skenavimo bei odontologinės priežiūros tematika.

Kolegija įvertinta tarptautinėje erdvėje 

Klaipėdos valstybinė kolegija vertinama dėl aukštos kokybės į praktiką orientuotomis studijomis, kurios pripažįstamos net tarptautiniu lygmeniu. Kolegija yra viena iš 25 geriausiai įvertintų U–Multirank* sistemoje aukštųjų mokyklų kontakto su darbo aplinka srityje pagal šiuos kriterijus: praktikos, dėstytojai–praktikai, baigiamieji darbai parengti su įvairiomis organizacijomis. *U–Multirank – alternatyvi aukštųjų mokyklų palyginimo sistema, kurioje dalyvauja 1711 aukštųjų mokyklų iš viso pasaulio.

„U–Multirank“ duomenis surenka iš sistemoje dalyvaujančių institucijų, tarptautinių bibliometrinių ir patentų duomenų bazių, nacionalinių duomenų bazių ir iš daugiau nei 100 000 dalyvaujančių aukštųjų mokyklų studentų apklausų.


Studentų praktika užsienyje – sėkmingos karjeros pradžia

Kolegijos studentai semiasi patirties ne tik studijuodami ir atlikdami praktikas Lietuvoje, bet ir kitų šalių organizacijose. Studentų įgyta studijų ir praktikos patirtis užsienyje yra teigiamai vertinama šalies darbdavių. Kolegijos studentai mano, kad dalyvavimas mainų programoje buvo vienas geriausių jų sprendimų, leidusių ne tik labiau pažinti save, bet ir kitas kultūras, darbo rinkos ypatumus ar net susirasti svajonių darbą.

Reklama

Odontologijos priežiūros studijų programos studentė, kuri atliko praktiką Portugalijoje, tvirtina, jog turėjo puikią galimybę dirbti su įvairaus spektro medicinos darbuotojais, kas buvo labai naudinga ir įdomi patirtis. Automobilių transporto inžinerijos antro kurso studentas, išvykęs į praktiką Vokietijoje pagal Erasmus+ programą, teigia: „Praktikos metu susipažinau su darbo vietoje esančia naujausia technologine įranga. Praktika pranoko mano lūkesčius, nes dirbdamas įmonėje įgijau daug naudingos patirties: teko galimybė bendrauti su tos šalies specialistais, gauti vertingų patarimų, išbandyti savo jėgas realioje darbo vietoje. Tikrai rekomenduočiau kitiems studentams dalyvauti Erasmus+ programoje, nes tokia galimybė gali pasitaikyti tik kartą“.

Klaipėdos valstybinės kolegijos absolventai ir po studijų baigimo naudojasi galimybe atlikti tarptautinę praktiką. Turizmo verslo studijų programos absolventės judumo vizitas Turkijoje – puikus to pavyzdys. Absolventų praktiką ji atliko turizmo įmonėje, kurioje vėliau ir pasiliko dirbti vieną sezoną turizmo gide. Mergina teigia, jog ši patirtis padėjo pažinti save, savo profesinius norus ir įgyti patirties kitokioje kultūroje. Įgavusi praktinių žinių grįžo į Lietuvą ir įsidarbino oro uoste išvykstančių keleivių aptarnavimo agente.

Kolegijos studentai, rengdami baigiamuosius darbus, bendradarbiauja su įvairiomis šalies organizacijomis ir pasitelkdami įgytą tarptautinę patirtį, sprendžia jų problemas, kuria pridėtinę vertę regione. Už puikiai parengtus baigiamuosius darbus studentai darbdavių yra įvertinami skatinamosiomis stipendijomis.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Čipolinui

2019-07-05   21:06

IP: 78.57.242.147

Tačiau KVK baigę studentai vertinami labiau negu baigę KU :))
o ir stojančių i KVK kiekis lenkia 2-3 kartus viršija besimokančius kas metus pirmakursius KU :) KU net nesurenka studentų, ką jau kalbėt apie nevykstančias paskaitas ir dėstytoju nekompetencija :) tad KVK tikrai visa galva aukščiau už "aukštąją" KU ir ko gero geriausia ką turim Klaipėdoje :)

Čipolinas

2019-07-02   17:06

IP: 185.246.210.182

KVK aukštoji mokykla? Jau tada geriau į ŠU stoti:-)))

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Šiemet abiturientai dėl valstybinių brandos egzaminų rezultatų teikė mažiau apeliacijų nei...

Abiturientai pateikė 1207 apeliacijas nuotrauka, foto

Deja, net ir XXI amžiuje profesinės karjeros pasirinkimą tebelemia ir apriboja gajūs...

Rinkis profesiją, ne stereotipus nuotrauka, foto

"Tikiuosi, kad tai mano raktas į ateitį", - sako visus 5 abitūros...

Penkis šimtukus gavusi Mariam Varoneckaitė: "Nesureikšminu pažymių" nuotrauka, foto

Antradienį uostamiesčio piliavietėje vyko abiturientų, iš valstybinių brandos egzaminų gavusių šimtukus, pagerbimo...

Pagerbti uostamiesčio šimtukininkai nuotrauka, foto

1006 km lenktynes laimėjo klaidų nedariusi komanda nuotrauka, foto

Sportas, Jubiliejinėse „Aurum 1006 km lenktynėse“ triumfavusi „Circle K milesPLUS Racing Team“ komanda...

Merginų rankinio rinktinė kausis dėl trečios vietos nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinei nepavyko žengti į Europos čempionato...

Vienas paspaudimas gali nužudyti žmogų nuotrauka, foto

Žmonės, "Galiu bet ką subjauroti vienu piršto krustelėjimu!" - kalbėdamas su draugu giriasi...

Į Klaipėdą atplaukė dujovežis su „Total“ dujomis nuotrauka, foto

SGD, Ankstų šeštadienio rytą į Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą atplaukė didelis dujovežis...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...