2021 m. kovo 5 d. 05:55 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Kretingos bibliotekoje - „Edukraft“ pamokos

2021-02-23, 13:24

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Kretingos bibliotekoje - „Edukraft“ pamokos nuotrauka, foto

Reklama

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka, sekdama Vilniaus Šiaurės licėjaus ir Vilniaus VGTU Inžinerijos licėjaus pavyzdžiu, rengiasi vykdyti „Edukraft“ pamokas.

Siekiant Kretingos bibliotekoje sukurti tinkamas sąlygas vaikų ir jaunų žmonių kūrybiškumo skatinimui, nuo šiuo metų vasario mėnesio ruošiamasi vykdyti Atviros erdvės jaunimui „Savas kampas“ programoje numatytą jaunų žmonių užimtumo veiklą –  nemokamą „Edukraft“ būrelį. Kas tai? Sujungus tradicinę edukaciją ir „Minecraft“ žaidimą, sukurta programa „Edukraft“, leidžianti naujais metodais vaikams ir jaunimui gilinti turimas žinias, ugdyti kūrybiškumo gebėjimus ir įkvėpti jaunuolius nuolatiniam mokymuisi. „Edukraft“ žaidime vis kuriamos įvairių bendrųjų dalykų užduotys ir iššūkiai,  tai apjungiama į vieną istoriją, kurią išspręsti ir įveikti turi programos dalyviai. Anot „Edukraft“ bendraįkūrėjo Dariaus Kniūkštos, „Minecraft“, kaip kompiuterinis žaidimas, kuriamas jau 12 metų. „Microsoft“ įmonė, perpirkusi šį žaidimą, prieš 5 metus pradėjo kurti specialią versiją švietimui „Minecraft: Education Edition“. „Microsoft“ pamatė, kad šis žaidimas gali būti naudojamas šiuolaikiškai ugdyti įvarius įgūdžius.

„Ne vienerius metus generuojant šią idėją ir kuriant vaizdo siužetus „Youtube“ paskyroje pastebėjau, kad vaikai ir jaunimas turi tiek daug motyvacijos žaisti ir kurti internetinius žaidimus, kad nusprendžiau ieškoti būdų, kaip šią šiuolaikinių jaunimo erdvių energiją Lietuvoje panaudoti ugdymui. Po kurio laiko pradėjome dirbti su „Minecraft: Education Edition“ platforma ir supratome, kad tai yra įrankis, sprendžiantis daug esminių mokymo ir tobulėjimo problemų. Šis įrankis yra nuostabus, bet, kad jis būtų plačiai ir tikslingai naudojamas, reikės daug darbo. Dėl to ir atsirado – Edukraftas“, - teigia D. Kniūkšta.

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje „Edukraft“ būrelį planuojama organizuoti nuotoliniu būdu, situacijai pasikeitus – bibliotekoje. „Edukraft“ programai vykdyti būtinas būrelio vadovas, padedantis dalyviams įgyvendinti dienos užduotis, palaikantis ir motyvuojantis, suprantantis ir mokantis valdyti „Minecraft“ žaidimo įrankius ir turinį. Anot Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininko darbui su jaunimu, šios programos vadovo Mindaugo Orlovo, užsiėmimus planuojama pradėti dar vasario mėnesį. Vasario pradžioje paskelbus registraciją į „Edukraft“ užsiėmimus sulaukta begalės norinčių užsiregistruoti laiškų ir skambučių. D. Kniūkštos nuomone: „Šis žaidimas „Minecraft“ vaikams ir jaunimui yra labai artimas ir pažįstamas. Tai jų mėgstamas laisvalaikio praleidimo būdas, tai yra labiausiai pasaulyje perkamas žaidimas visais laikais.“ Manoma, kad moderni programa susilauks pasisekimo ir aktyvaus kretingiškių dalyvavimo. Šiuo metu svarstoma apie galimybę burti net keletą „Edukraft“ būrelio grupių. M. Orlovas apie tai, kokių įgūdžių reikia turėti norint organizuoti tokio pobūdžio užsiėmimus vaikams ir jaunimui: „Būrelio vadovas turi išmanyti pagrindinius pedagogikos principus ir suprasti žaidimo „Minecraft“ esmę. Jei niekada anksčiau nesi susidūręs su šiuo žaidimu, tai gali pasirodyti labai sudėtinga užduotis.“ Žaidžiantiesiems „Minecraft“ žaidimą Edukrafto mokymo programa yra gana lengvai suprantama, dalyviai noriai įsitraukia net į sudėtingiausių užduočių įgyvendinimą. M. Orlovo teigimu, šis žaidimas yra modernus ir šiuolaikiškas būdas įtraukti vaikus į kūrybiškumą ir mokymosi motyvacijas skatinančio žaidimo eigą.

Daugiau informacijos apie „Edukraft“ nuotolinio mokymo programas rasite: www.edukraftas.lt

Registracija į nuotolinį „Edukfraft“ būrelį el. paštu: [email protected], socialiniame tinkle Facebook (Atvira edrvė jaunimui „Savas kampas“)

Žymos: edukraft

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Kretingos meno mokyklos jaunieji pianistai, ugdomi mokytojos Kilnutės Skripkauskienės, per keletą...

Kretingos meno mokyklą garsina jaunųjų pianistų laimėjimai nuotrauka, foto

Jau nuo šių metų rugsėjo Klaipėdos licėjaus darželis „Mažasis Klaipėdos licėjus“ mažuosius...

Klaipėdos licėjaus darželis keliasi į Dragūnų kvartalą: įsikurs moderniausiame tokio tipo pastate mieste nuotrauka, foto

Klaipėdos rajono savivaldybės pedagogai buvo vieni pirmųjų, kurie buvo vakcinuoti nuo COVID-19....

Klaipėdos rajono pedagogai po vakcinacijos saugesni nepasijuto nuotrauka, foto

 Sukurtas ir, baigus įregistravimo procedūrą, oficialiai veiklą pradės Klaipėdos universiteto ateities paramos...

Įsteigtas KU ateities paramos fondas nuotrauka, foto

Kovo 5-oji Lietuvoje ir pasaulyje nuotrauka, foto

Įvairybės, Kovo 5-oji, penktadienis, 10 savaitė.Dangaus kūnai: saulė teka 6.58 val., leidžiasi 18.03...

Klaipėdoje spindėjo jaunosios lengvosios atletikos žvaigždutės nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos lengvosios atletikos mokykloje (Taikos pr. 54) vykusiame Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos...

Lietuvos laivyno 100-mečiui - paroda po atviru dangumi nuotrauka, foto

Jūrų muziejus, Lietuvos jūrų muziejus parodą, skirtą Lietuvos laivyno 100-mečiui, įkurdino po atviru dangumi....

Sukrėsti dėl berniuko mirties: kaip galėjo nutikti nelaimė nuotrauka, foto

Kriminalai, Telšių rajone kieme su broliu žaidęs ir pradingęs dviejų su puse metų...

Įvairybės, Paskelbta prieš 52 min.

Jūrų muziejus, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...