Konkurso laureatams - vertingos dovanos

Konkurso laureatams - vertingos dovanos

Praėjusią savaitę Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti Vakarų Lietuvos ir Klaipėdos krašto moksleiviai dalyvavo jubiliejiniame, dešimtajame, meninio skaitymo ir dainuojamosios poezijos konkurse "Lietuviško žodžio šviesoje". Rytoj vyks konkurso laureatų, kurių vardai kol kas tegul lieka intriga, apdovanojimų koncertas.

Renginyje talentingiems vaikams teks garbė take į biblioteką atidengti granitines trinkeles, ant kurių iškalti prof. Danguolės Mikulėnienės surinkti išnykę lietuvių kalbos žodžiai.

Šventėje, kuri 13 val. pakvies į Viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salę, be laureatų, dalyvaus ir Virginija Kochanskytė, Sigutis Jačėnas, aktorius, dainų kūrėjas Gytis Šimelionis.

Išsiskiria draugiška atmosfera

Prieš dešimtmetį idėja surengti skaitovų konkursą "Lietuviško žodžio šviesoje" organizatoriams, įmonei "Promo Plius", kilo pastebėjus, kad Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti Klaipėdoje net kelerius metus nevyko jokių išskirtinių renginių.

Žinią idėjos sumanytojai paskelbė dienraštyje "Vakarų ekspresas" ir pirmajame konkurse dalyvauti paskatino 70-80 Klaipėdos moksleivių, kurie parengė 43 pasirodymus.

Šiandien daugelis dalyvių tvirtina tą patį - konkursas išsiskiria draugiška atmosfera ir tuo, kad jame nėra griežtų rėmų. Jie laisvi improvizuoti, klysti ir būti savimi.

Iš pradžių konkursas buvo skirtas skaitovams, tačiau kasmet jis įgaudavo vis naujų formų. Čia taip pat pradėti rengti muzikiniai pasirodymai. Taip jis tapo ne tik meninio skaitymo, bet ir dainuojamosios poezijos konkursu, kuriame jaunuoliai atlieka ne tik žinomų bardų, bet ir savo kūrybos dainas.

Per dešimtmetį - 1000 pasirodymų

Tam, kad konkursas dalyviams nekeltų pernelyg didelio jaudulio ir įtampos, nuspręsta ieškoti "draugiškų" erdvių. Taigi iš pradžių konkursas rengtas Viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje, kai kuriose Klaipėdos universiteto erdvėse, kol galiausiai apsistota ties universiteto Mažąja aula.

Konkurso komisiją bei vedėjus, atsižvelgiant į laisvą renginio konceptą, sudaro šiltos ir ypač talentingos asmenybės, galinčios tapti pavyzdžiu kiekvienam jaunuoliui. Tarp jų - žinomi uostamiesčio veidai: aktoriai, rašytojai, atlikėjai, universiteto dėstytojai.

"Pažįstame kiekvieną dalyvį ir džiaugiamės, kaip kasmet jie tobulėja", - džiaugėsi idėjos sumanytoja ir "Promo Plius" vadovė Vilija Kaušpėdienė.

Gebėjimai, padėję tapti politiku

Konkurso globėju šiemet sutikęs tapti Seimo narys Eligijus Masiulis atviravo, jog mokyklos laikais dalyvavimas raiškaus skaitymo konkursuose jam buvo viena iš aktyviausių saviraiškos formų. Tiek politiko mama, tiek klasės auklėtoja, abi buvo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos, tad šis pomėgis išsivystė natūraliai.

Dar sovietmečiu E. Masiulis deklamavo eilėraščius 700 milicininkų Prekybos uosto kultūros rūmuose vykusios Milicininkų dienos proga.

Be dar vaikystėje išsivysčiusio, o vėliau tobulinamo gebėjimo raiškiai ir sklandžiai kalbėti, nuosekliai dėstyti savo mintis bei tiksliai argumentuoti šiandien pašnekovas sunkiai įsivaizduotų save dirbantį politiko darbą.

"Tai yra privalumas, kuris man padeda debatuose, bendraujant su didelėmis auditorijomis, ginant savo poziciją, svarstant įvairius klausimus Seime", - sakė politikas.

Žinoma, skaitovų konkursai ne tik lavina kalbą, bet ir atlieka dar svarbesnę misiją - skatina jaunimo domėjimąsi poezija, grožine literatūra.

Būtent dėl teigiamos patirties, dalyvaujant skaitovų konkursuose, bei kilnaus tikslo šviesti visuomenę jis sutiko tapti konkurso "Lietuviško žodžio šviesoje" globėju.

Jubiliejinio konkurso laureatų, dalyvių ir jų mokytojų šiemet laukia ypatingos dovanos, kurias įsteigė konkurso draugai. Tarp jų ir pažintinė kelionė į Europos Parlamentą.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder