2019 m. birželio 25 d. 00:56 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Konferencijoje rusakalbiai prabilo dzūkiškai

Konferencijoje rusakalbiai prabilo dzūkiškai nuotrauka, foto

DIPLOMAI. Konferencijos pabaigoje jos dalyviams bei mokytojams buvo įteikti diplomai ir Klaipėdos universiteto atminimo dovanos.

Dalykiškumu, kritiniu mąstymu, įdomiomis įžvalgomis bei atradimais džiugino ir stebino Klaipėdos bendrojo ugdymo mokyklų 5-8 klasių mokiniai humanitarinėje mokslinėje konferencijoje "Kalba gimtoji lūposna įdėta" (Janina Degutytė). Atkurtos Lietuvos šimtmečiui skirtoje konferencijoje, vykusioje gegužės 24 d. Klaipėdos universiteto Aula Magna salėje, buvo pristatyti lietuvių kalbos ir literatūros tiriamieji darbai, pranešimai, oratorinės kalbos.

Konferenciją organizavo Klaipėdos "Verdenės" progimnazija, o dalyvavo joje mokiniai iš "Verdenės" "Saulėtekio", "Gabijos" progimnazijų, Klaipėdos licėjaus, Klaipėdos Vitės pagrindinės mokyklos. "Renginiui ruošėmės labai atsakingai bei nuosekliai. Siekėme, kad dalyvavę konferencijoje tiek mūsų mokyklos mokiniai, tiek kitų ugdymo įstaigų atstovai pajustų akademizmo dvasią, išreikštų save, domėtųsi, didžiuotųsi ir dalintųsi meile gimtajai kalbai, literatūrai ir etnokultūrai", - po renginio sakė Klaipėdos "Verdenės" progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Eglė Akudovičienė.

Renginį pradėjo "Verdenės" bendruomenės kurtas filmukas, kuriame progimnazijos mokytojai, mokiniai, jų tėvai, Klaipėdos miesto meras dalinasi mintimis apie mokyklą, gimtąją kalbą. Susimąstyti apie mūsų kalbos likimą paragino Klaipėdos universiteto Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto dekano dr. prof. Rimanto Balsio pranešimas "Lietuvybė XXI a.: nerimo ženklai".

Įdomūs, dalykiški, informatyvūs ir kūrybiški buvo visų dalyvių pranešimai. Mokiniai svarstė apie pilietiškumą ir tautinį ugdymą lietuvių kalbos pamokose, argumentavo, kodėl, anot Mikalojaus Daukšos, sunaikinus kalbą - bus sunaikinta santaika, vienybė ir gerovė, analizavo Vydūno kūrybą, ieškojo, iš kur lietuvių kalboje atsirado nosinės raidės, kokie motinos bei dukros santykiai lietuvų liaudies dainose, nagrinėjo literatūrinio laikraščio turinį ir kt.

Labiausiai nustebino ir pradžiugino konferencijoje rusakalbių progimnazijos "Gabija" mokiniai, konferencijoje prabilę dzūkų tarme.Jų parengtoje inscenizacijoje "Dzūkų mįslės" nuotaikingi dzūkiški pajuokavimai bei mįslės skambėjo labai autentiškai, pralinksmino bei išjudino publiką. . "Verdenės" progimazijos pedagogai džiaugiasi pavykusiu renginiu ir tikisi jo tęstinumo. "Turime ambicijų kitais metais į konferenciją pakviesti svečių iš visos Respublikos", - prasitarė E. Akudovičienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

„Jeigu pradinių klasių mokiniai kas dieną mokykloje žaistų keturiolika matematinių žaidimų,...

Sukūrė nepaprastą žaidimą – metų matematikos kursą išmoko per kelis mėnesius nuotrauka, foto

Šalies valdžios bandymas išguiti iš Klaipėdos pedagogų rengimo specialybes netruks smogti kitu...

Darželiuose ir mokyklose - pedagogų stygius nuotrauka, foto

Antradienį Lietuvos abiturientai laikė istorijos egzaminą. Jų nuomone, jis nebuvo labai sunkus.

Istorijos egzaminas - nesunkus nuotrauka, foto

Sužibo švieselė tunelio gale - Švietimo ateities forumo ir „Consilium Educationis“ iniciatyva...

Mokytojui: nueik nežinia kur, parnešk nežinia ką nuotrauka, foto

Klaipėdos "Gintaro" plaukikų pergalės nuotrauka, foto

Sportas, Kauno "Girstučio" baseine vykusiose kasmetinėse tarptautinėse varžybose "Kaunas Grand Prix", kuriose dalyvavo...

Žmonės mano, kad gelbėtojai tik vaiko poilsiautojus nuotrauka, foto

Lietuva, Kaip kažkas taikliai pastebėjo, žmonės linkę aklai pasitikėti santechnikais, tačiau nuolat...

Į Neringą - vandens keliais nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Dreverna, Klaipėda, Šilutė, Ventės rago pusiasalis, Minija ir Uostadvaris -...

Nuo ko reikės saugoti prezidentę? nuotrauka, foto

Lietuva, Kadangi jau liepos 12 d. nutrūksta prezidentės Dalios Grybauskaitės įgaliojimai, o Konstitucinis...

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...