2021 m. kovo 4 d. 14:49 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Klaipėdos universitetas prisidės prie Kembridžo mokslininkų iniciatyvos didinti susidomėjimą Baltijos regionu

Klaipėdos universitetas prisidės prie Kembridžo mokslininkų iniciatyvos didinti susidomėjimą Baltijos regionu nuotrauka, foto

© KU nuotr.

Reklama

Kembridžo universitete (Jungtinė Karalystė) šiemet startuoja nauja Baltijos geopolitikos programa. Esminis jos tikslas – Jungtinės Karalystės akademinėje aplinkoje ir už jos ribų gilinti supratimą apie Baltijos jūros regioną, šio regiono istorines sąsajas su Britanija ir geopolitinius iššūkius, su kuriais regionas susiduria šiandien.

Programos iniciatoriai yra Kembridžo universiteto Geopolitikos centras ir Charlesas Clarke’as, buvęs Jungtinės Karalystės vidaus reikalų sekretorius. Informacija apie programą jau 2020 m. pabaigoje buvo išplatinta Baltijos jūros valstybių ambasadoms Jungtinėje Karalystėje ir Jungtinės Karalystės ambasadoms Baltijos jūros regiono valstybėse. 2021 m. sausio 20 d. įvyko viešas virtualus programos pristatymo renginys, kuriame kalbėjo Estijos Respublikos Prezidentė JE Kersti Kaljulaid, Jungtinės Karalystės premjero Boriso Johnsono patarėjas prof. Johnas Bew, Kembridžo universiteto profesorius Davidas Abulafia, žinomas britų rašytojas ir žurnalistas, knygos apie naująjį šaltąjį karą ir kitų darbų autorius Edwardas Lucas.

Programai paremti ir Baltijos jūros regiono studijoms propaguoti susibūrė neformalus 10 institucijų tinklas -  Baltic Geopolitics Network. Šį tinklą kartu su Kembridžo, Kopenhagos, Gdansko, Glasgo, Graifsvaldo, Helsinkio, Latvijos, Tartu ir Upsalos universitetų padaliniais įkūrė ir Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas (KU BRIAI). Daugelis į tinklą įsiliejusių institucijų mokslininkų jau iki šiol bendradarbiavo, ypač istorijos ir politikos mokslų tyrimų srityje. Tikimasi, kad tinklas ne tik padės šiuos kontaktus išplėtoti, bet ir leis sustiprinti susidomėjimą Šiaurės ir Baltijos regionu iš Europos Sąjungos neseniai pasitraukusioje Jungtinėje Karalystėje. 2021 m. sausio 20 d. vykusiame pirmajame visų tinklo atstovų susitikime dalyvavo ir KU BRIAI direktorius Vasilijus Safronovas, buvo aptartos galimos bendradarbiavimo kryptys bei konkretūs operatyviai įgyvendinami darbai.

„Įsiliejimas į Kembridžo universiteto inicijuotą Baltijos geopolitikos tinklą – dar vienas patvirtinimas, kad Klaipėdos universiteto istorikų moksliniai darbai pagarbiai vertinami tiek Lietuvoje, tiek toli už jos ribų. Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto veikla – viena iš Universiteto stiprybių. Tad galime tik džiaugtis partneryste su viena iš autoritetingiausių pasaulio mokslo institucijų“,- sako KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Tapęs vienu iš tinklo steigėjų, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas tikisi prisidėti prie pagrindinių tinklo ir programos tikslų. Nuo įkūrimo 1992 m. mokslinę veiklą Institutas orientuoja į rytinės Baltijos pakrantės regionų tarp Vyslos ir Dauguvos upių kultūros paveldo, šių regionų kultūrų ir visuomenių pažinimą istorinėje perspektyvoje. Nuolat ieškodamas vis naujų būdų integruotis į Baltijos jūros regione vykdomų istorijos ir archeologijos tyrimų kontekstą, Institutas savo tyrimais ir iki šiol prisidėjo prie kultūriškai savitų regionų didesnio atvėrimo platesnei Europos erdvei. Institute nuo 1997 m. vykdoma Baltijos šalių istorijos antrosios pakopos studijų programa taip pat plečia Baltijos jūros regione XVI–XX šimtmečiais vykusių svarbiausių socialinių ir kultūrinių pokyčių pažinimą.

„Tikimės, kad veiklos Kembridžo universiteto suburtame tarptautiniame tinkle prisidės prie svarbiausio BRIAI uždavinio – didinti Baltijos jūros regiono ir jo aktualijų pastebimumą pasaulyje“,- sako KU BRIAI direktorius Vasilijus Safronovas.

Reklama

Daugiau apie programą ir tinklo veiklas žr. Kembridžo universiteto Geopolitikos centro tinklapyje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Kretingos meno mokyklos jaunieji pianistai, ugdomi mokytojos Kilnutės Skripkauskienės, per keletą...

Kretingos meno mokyklą garsina jaunųjų pianistų laimėjimai nuotrauka, foto

Jau nuo šių metų rugsėjo Klaipėdos licėjaus darželis „Mažasis Klaipėdos licėjus“ mažuosius...

Klaipėdos licėjaus darželis keliasi į Dragūnų kvartalą: įsikurs moderniausiame tokio tipo pastate mieste nuotrauka, foto

Klaipėdos rajono savivaldybės pedagogai buvo vieni pirmųjų, kurie buvo vakcinuoti nuo COVID-19....

Klaipėdos rajono pedagogai po vakcinacijos saugesni nepasijuto nuotrauka, foto

 Sukurtas ir, baigus įregistravimo procedūrą, oficialiai veiklą pradės Klaipėdos universiteto ateities paramos...

Įsteigtas KU ateities paramos fondas nuotrauka, foto

A. Tapinas atnešė Seimo pirmininkei daugiau nei 400 tūkst. pavardžių sąrašą dėl T. V. Raskevičiaus nuotrauka, foto

Lietuva, Visuomenės veikėjas Andrius Tapinas ketvirtadienį Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen įteikė daugiau nei...

Išrinktas naujasis Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos prezidentas nuotrauka, foto

Jūra, Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija (LJKKA) turi naują prezidentą. Juo išrinktas UAB...

Dalyvaujamasis biudžetas: kretingiškiai pateikė 24 idėjas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Jau antrus metus kretingiškiai gali būti savo rajono šeimininkais ir paskirstyti dalį...

Trijų parų taršos detektyvo Kretingos rajone atomazga nuotrauka, foto

Lietuva, Specialistams pagaliau pavyko pavyko rasti taršos šaltinį, iš kurio nuo pirmadienio teršalai...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...