2020 m. lapkričio 23 d. 18:51 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Klaipėdos universitetas jaučiasi nepagrįstai puolamas

(19)

Klaipėdos universitetas jaučiasi nepagrįstai puolamas nuotrauka, foto

STUDENTAI. Didesniu stojančiųjų skaičiumi nei pernai uostamiestyje gali pasidžiaugti tik Socialinių mokslų kolegija ir Lietuvos verslo kolegijos, kurios turi padalinius Vilniuje bei kituose miestuose.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

Šiandien stojantieji į universitetus ir kolegijas gavo kvietimus studijuoti.

Lietuvos aukštųjų mokyklos asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) pateiktoje ataskaitoje matyti, kad pirmasis etapas uostamiesčio aukštosioms mokykloms ir daliai kolegijų nebuvo itin sėkmingas. Didesnio pasisekimo sulaukė tik sostinėje ir kituose miestuose padalinius turinčios kolegijos.

Visgi situacija toli gražu net tokia dramatiška, kaip trečiadienį buvo paskelbta viešojoje erdvėje, kai "Klaipėdos universitetas" buvo linčiuojamas kaip viena iš daugiausiai programų netekusių aukštųjų mokyklų.

Skelbiama, kad kvietimų studijuoti Klaipėdos universitete išsiųsta 14 proc. mažiau nei pernai - į valstybės finansuojamas vietas išsiųsta 134 kvietimai (pernai buvo 138), į nefinansuojamas - 143 (buvo 183).

Pagal vakar paskelbtą statistiką matyti, kad Lietuvoje yra ir kur kas prasčiau atrodančių aukštųjų mokyklų. Pavyzdžiui, į Aleksandro Stulginskio universitetą stojo 34 proc., Kauno technologijų universitetą - 19 proc., Vilniaus Gedimino technikos universitetą - 16 proc. mažiau studentų.


Reklama

GERI REZULTATAI. "Atsižvelgiant į demografinę situaciją ir aukštojo mokslo pertvarkos nuotaikas šalyje, nuolatinį Klaipėdos universiteto puolimą viešojoje erdvėje priėmimo rezultatai yra geri", - sako Klaipėdos universiteto studijų prorektorė Leta Dromantienė.

"Manau, kad yra labai neetiška komentuoti priėmimo rezultatus, kai jie dar nežinomi: neišsiųsti pakvietimai stojantiesiems, nepasirašytos sutartys su aukštosiomis mokyklomis. Kviečiamųjų studijuoti skaičiaus mažėjimas šiais metais būdingas beveik visoms Lietuvos aukštosioms mokykloms ir rezultatai toli gražu ne blogiausi Klaipėdos universitete. Tačiau, deja, akivaizdus tendencingas Klaipėdos universiteto vertinimas viešojoje erdvėje klaidina ir trikdo stojančiuosius", - tendencingą uostamiesčio Alma Mater žeminimą įžvelgia Klaipėdos universiteto studijų prorektorė Leta Dromantienė.

Ir kitos uostamiesčio aukštosios mokyklos kol kas skaičiuoja mažesnį derlių nei pernai. Pavyzdžiui Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla išsiuntė 23 proc. mažiau kvietimų studijuoti - į valstybės finansuojamas vietas 114 kvietimų(pernai - 181), į nefinansuojamas - 65 (pernai 50).

"Bet kuriuo atveju džiaugiamės, nes norinčiųjų studijuoti sulaukė visos mūsų programos. O priėmimas dar tęsis, tad ir skaičiai gali keistis", - optimistiškai buvo nusiteikusi minėtos aukštosios mokyklos Karjeros centro vedėja Genutė Kalvaitienė.

Įdomiai bendroje lentelėje atrodo LCC tarptautinio universiteto rezultatai. Fiksuojama, kad į finansuojamas vietas buvo išsiųsti vos 5 kvietimai, o į nefinansuojamas - tik vienas.

Tačiau LCC atstovai paaiškino, kad tai šiek tiek iškreipta statistika.

Reklama

"Mes visus metus vykdome tiesioginį priėmimą, o bendrame priėmime studentai dalyvauja tik dėl valstybinės studijų stipendijos, tad tas skaičius nerodo, kiek iš viso pas mus yra įstojusiųjų", - paaiškino LCC tarptautinio universiteto priėmimo skyriaus atstovė.

Iš uostamiestyje veikiančių kolegijų gerais rezultatais kol kas gali pasidžiaugti Vilniuje bei kituose miestuose padalinius turinčios Lietuvos verslo kolegija (išsiųsta 42 proc. daugiau kvietimų studijuoti nei pernai) bei Socialinių mokslų kolegija (52 proc. daugiau nei pernai).

Kiek kitokia Klaipėdos valstybinės kolegijos situacija - išsiųsta 12 proc. mažiau kvietimų.

Nuo rugpjūčio 1 d. vyks antrasis pagrindinio priėmimo etapas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

to situacija

2018-08-14   18:10

IP: 88.118.166.87

laba gerai parasyta ir tikrai tiesa. Vienas dalykas sekmingai akreditacijai reikia tureti mokslo daktaru ir dar rasanciu straipsnius auksto lygio moksliniuose zurnalose, kita vertus, jei reikia pasamdyti profesionalu (kad ir ne mokslo daktaru) reikia pinigu, nes zmones klausia kiek mokesite ir tada iskyla klausimas ar zmogui apsimoka uz toki atlyginima vaikscioti pas studentus. Tai vaikuciai galite cia varyti ant kazko bet patikekit ir jums entuziazmas greitais praeis:(

Situacija

2018-08-07   15:30

IP: 85.232.138.203

Mažėjant studentų skaičiui, mažėja ir dėstytojų. Vieni išeina dėl sumažėjusio atlyginimo (daugmaž proporcingai studentų skaičiui), kiti nebepatempia krūvio dėl sveikatos ar amžiaus, treti gauna gerus darbo pasiūlymus ABuose, UABuose ar užsienyje. Iš dalies tai yra tai, apie ką čia ne vienas kalba, ir tai vyksta vis intensyviau. Tačiau, mielieji, pasakykit, ką daryti mokymo įstaigai, kai išeina tam tikrą kursą pusėtinai dėstantis dėstytojas? Kuo "užkišti" atsiradusią spragą programoje, juk nepasakysi studentams, ai, nebeturime dėstytojo, jūs kaip nors jau be to dalyko sukitės, mes už tą varganą atlyginimą kito niekaip neprisikviečiame, o daugiau sumokėti ir pasamdyti kokį užsienietį neišgalime, nebent jūs už savo studijas sutiktumėte mokėti trigubai. O jei rugsėjo 1-ai nebegrįžta ne vienas, o kokie penki ir dar specialybės dėstytojai? Kas dirbs? Vaizdelis nekoks, tiesa?

Klaustukai

2018-07-27   12:02

IP: 88.119.136.7

"Optimizavimas" = "sunaikinimas".

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Klaipėdos "Versmės" progimnazija jau trečius metus iš eilės dalyvauja Lietuvos tautinio olimpinio...

Tegu svajonės išsipildo nuotrauka, foto

Šalyje sparčiai daugėjant susirgimų COVID-19, Konstitucijos egzaminą šiemet nutarta rengti tik internetu....

Konstitucijos egzaminas bus laikomas internetu nuotrauka, foto

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad visoje šalyje nuo spalio 26 d....

SAM primena apie neformalaus ugdymo veiklų keliamą riziką nuotrauka, foto

Vyriausybė pritarė, kad nuo spalio 26 d. iki lapkričio 8 d. dviem...

Po atostogų į mokyklas sugrįš ne visi nuotrauka, foto

Praminė kopūstų bačka: nardymo šachta - teismų karuselėje nuotrauka, foto

Klaipėda, Prieš porą metų duris atvėręs Klaipėdos baseinas skendi karantino padiktuotoje tyloje, tačiau...

Nori gyventojus saugoti nuo uosto triukšmo nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiuo metu rengiami detaliojo plano sprendimai, kurie leistų 3 hektarų ploto teritoriją...

"Džiaugiamės, kad Eurolygos komandai pasipriešinome du kėlinius" nuotrauka, foto

Sportas, "Pirmą rungtynių pusę gana neblogai atsilaikėme, kontroliavome pirmiausia savo žaidimą, išpildėme derinius....

Kretingoje žuvo dviratininkas nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė informavo, kad...

Klaipėda, Paskelbta prieš 50 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...