2019 m. liepos 23 d. 05:47 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Klaipėdos mokykloms - nauja mokymo įranga

(3)

Klaipėdos mokykloms - nauja mokymo įranga nuotrauka, foto

Nepaisant ekonominio sunkmečio, uostamiesčio mokyklas pasiekia nauji baldai, šiuolaikiškos mokymo priemonės ir įranga. Kai kurių iš jų, pavyzdžiui, kompiuteriu valdomų graviravimo ir frezavimo įrenginių, iki šiol neturėjo nė viena mokykla. 

Savivaldybės Švietimo skyriaus Švietimo įstaigų administravimo poskyrio vedėja Jolanta Ceplienė teigia, kad pirmą kartą per 20 metų uostamiesčio mokyklos sulaukia tiek daug įvairiausių priemonių už tokią sumą - beveik 2 milijonus litų.

"Uostamiesčio bendrojo lavinimo mokyklos dalyvauja trijuose Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centro vykdomuose Mokyklų tobulinimo programos (MTP) plius projektuose - "Bendrojo lavinimo mokyklų modernizavimas", "Bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekų modernizavimas" ir "Technologijų, menų ir gamtos mokslų infrastruktūra", kurie finansuojami iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Tiksliau, pirmieji du projektai ką tik pasibaigė - jų dėka 19 mokyklų buvo įrengtos šiuolaikinėmis technologijomis aprūpintos mokytojų darbo vietos, modernizuotos 9 mokyklų bibliotekos, o trečiasis vykdomas šiuo metu. Jo dėka mokyklos sulauks ir tokių priemonių, apie kurias galėjome tik pasvajoti - miestas tam niekada lėšų neskyrė", - pasakojo J. Ceplienė.

Projekte "Technologijų, menų ir gamtos mokslų infrastruktūra" dalyvauja "Aitvaro", "Aukuro", "Ąžuolyno", "Žaliakalnio", "Vėtrungės", "Žemynos", Baltijos, Vytauto Didžiojo, H. Zudermano, "Varpo" gimnazijos, S. Dacho pagrindinė bei "Pamario" vidurinė mokyklos.

"Kiekvienai mokyklai pagal tam tikrą formulę buvo apskaičiuota pinigų suma, už kurią iš nurodyto sąrašo įstaiga pati galėjo pasirinkti, ko norėtų. Tarp pasirinktų dalykų - metalo apdirbimo, medienos tekinimo staklės, muzikos kūrimo, pateikčių kūrimo su specialiaisiais vaizdo ir garso efektais kompiuterinės programos, spausdintuvai, obliavimo staklės, rankinės trikotažo mezgimo mašinos, mušamųjų bei perkusinių instrumentų komplektai, virtuviniai kombainai ir kita", - vardijo Švietimo skyriaus darbuotoja.

Minėtam projektui iš ES struktūrinių fondų iš viso atseikėta 629,4 tūkst. Lt.

Pirmojo projekto dėka "Gabijos", "Pajūrio", "Santarvės", "Saulėtekio", "Verdenės", "Versmės", "Vyturio", A. Rubliovo, Gedminų, I. Simonaitytės, L. Stulpino, M. Mažvydo, P. Mašioto, Sendvario, S. Dacho, Tauralaukio, Vitės pagrindinių , Vydūno vidurinės mokyklų ir "Gilijos" pradinės mokyklos mokytojų darbo vietos beveik už 800 tūkst. Lt buvo aprūpintos stacionariais bei nešiojamaisiais kompiuteriais, kopijavimo aparatais, projektoriais, interaktyviomis lentomis, baldais ir kt.

Bibliotekų modernizavimo projekte dalyvavo "Aitvaro", "Aukuro", "Ąžuolyno", "Žaliakalnio", "Žemynos", "Baltijos" gimnazijos ir "Gabijos", P. Mašioto bei "Smeltės" pagrindinės mokyklos. Šioms įstaigoms už 234,4 tūkst. Lt nupirkta 17 pavadinimų baldų ir įrangos. Bibliotekas jau pasiekė kėdės, stalai, knygų ekspozicinės spintos, spintos su įstiklintomis durimis, informacinės lentos, nešiojamieji bei stacionarūs kompiuteriai, daugiafunkciniai kopijavimo aparatai ir kt.

Laima ŠVEDAITĖ

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Šiemet abiturientai dėl valstybinių brandos egzaminų rezultatų teikė mažiau apeliacijų nei...

Abiturientai pateikė 1207 apeliacijas nuotrauka, foto

Deja, net ir XXI amžiuje profesinės karjeros pasirinkimą tebelemia ir apriboja gajūs...

Rinkis profesiją, ne stereotipus nuotrauka, foto

"Tikiuosi, kad tai mano raktas į ateitį", - sako visus 5 abitūros...

Penkis šimtukus gavusi Mariam Varoneckaitė: "Nesureikšminu pažymių" nuotrauka, foto

Antradienį uostamiesčio piliavietėje vyko abiturientų, iš valstybinių brandos egzaminų gavusių šimtukus, pagerbimo...

Pagerbti uostamiesčio šimtukininkai nuotrauka, foto

Mirė „Naisių vasaroje“ vaidinęs aktorius A. Vaišnys nuotrauka, foto

In Memoriam, Mirė aktorius Almantas Vaišnys. Skaudžią žinią 15min patvirtino aktoriaus žmona Jolita Skukauskaitė....

Klaipėdiečio pergalės Čekijoje nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdietis Benediktas Mickus dalyvavo Taboro (Čekija) didžiojo prizo ir inž. Jano Pano...

Skandalingo žaidimo kūrėjai pasižymėjo ne pirmą kartą: pradėtas tyrimas nuotrauka, foto

Kriminalai, Vieno žaidimo kūrėjams teks aiškintis, kodėl savo žaidimą reklamavo nuotraukomis, kuriose pavaizduoti...

Klaipėdoje pora nuolat mylėjosi šalia vaikų nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos teisme išnagrinėta reta byla – sugyventinių pora nuteista už tai, kad...

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...