2019 m. birželio 20 d. 08:09 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Klaipėdos gimnazistai kviečiami tapti ateities inžinieriais

Klaipėdos gimnazistai kviečiami tapti ateities inžinieriais nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Klaipėdos miesto vystymo agentūra „Klaipėda ID“ šių metų birželio 10-14 dienomis antrus metus iš eilės organizuoja profesinio orientavimo projektą „Ateities inžinieriai“, kurio metu siekiama 9-12 klasių moksleivius supažindinti su inžinerinių ir informacinių technologijų (IT) profesijų studijomis aukštosiose mokyklose bei šių sričių galimybėmis darbo rinkoje.

Inžinerijos, informacinių technologijų specialistų paklausa yra nuolat auganti tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Pagal „Infobalt“ ir „Investuok Lietuvoje“ tyrimo duomenis, ateinančiais metais Lietuvoje papildomai reikės daugiau kaip 13 tūkstančių IT specialistų ir beveik 5 tūkstančių inžinierių. Esant tokiai situacijai, Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskelbė, kad šiais metais įstojusiems į informatikos, inžinerinių technologijų, matematikos ir gyvybės mokslų studijų programas – mokslas bus nemokamas.

Sėkminga „Ateities inžinierių“ projekto idėja buvo inicijuota „Kurk Lietuvai“ komandos, kuomet vizitai buvo organizuojami tik Vilniuje ir Kaune. Nuo praėjusių metų prie iniciatyvos prisijungė „Klaipėda ID“, pasiūlydama vizitus į Klaipėdos aukštąsias mokyklas ir inžinerines įmones.

Siekiant moksleivius visapusiškai supažindinti su inžinerijos srities galimybėmis moksleiviai per vieną dieną aplanko inžinerinę arba IT veiklą vykdančią įmonę bei šias studijas siūlančią aukštąją mokyklą.

„Džiaugiamės tiek moksleivių, tiek pačių įmonių susidomėjimu projektu. Šiais metais prisijungusios aukštosios mokyklos parengė išskirtines jutimines ekskursijas ir paskaitas, kurių metu jaunuoliai trumpam taps laivo kapitonais bei savo mintimis galės valdyti kompiuterinio žaidimo herojų. Interaktyviais vizitais tikimasi sudominti moksleivius sieti savo ateitį su inžinerija bei informacinėmis technologijomis,” – teigia Alina Šoparė, „Klaipėda ID“ projektų vadovė.

Antrus metus iš eilės projekte dalyvauja šios Klaipėdos regiono inžinerinės įmonės: Orion Global Pet, Bega, Mars Lietuva. Vertinant nuolat augantį IT darbuotojų poreikį rinkoje ir profesines perspektyvas, šiemet prie projekto pakviestos prisijungti: programinės įrangos kompanija Iamus, skaitmeninės rinkodaros startuolis Whatagraph, išmanią vertimo sistemą plėtojantis startuolis Interactio, informacinių technologijų įmonė Creative partner ir viena moderniausių bendradarbystės erdvių Lietuvoje Lighthouse.

Taip pat projekte dalyvauja Klaipėdoje veikiančios aukštosios mokyklos: Klaipėdos universitetas, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Klaipėdos valstybinė kolegija bei Socialinių mokslų kolegija.

Planuojama, kad per savaitės trukmės „Ateities inžinierių“ projektą, vizituose sudalyvaus daugiau nei 200 Klaipėdos gimnazijų moksleivių.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Antradienį Lietuvos abiturientai laikė istorijos egzaminą. Jų nuomone, jis nebuvo labai sunkus.

Istorijos egzaminas - nesunkus nuotrauka, foto

Sužibo švieselė tunelio gale - Švietimo ateities forumo ir „Consilium Educationis“ iniciatyva...

Mokytojui: nueik nežinia kur, parnešk nežinia ką nuotrauka, foto

Klaipėdos „Varpo“ gimnazijoje birželio 7 dieną vyko respublikinė konferencija „Meilė gyvūnams suvienija“,...

„Meilė gyvūnams suvienija“ nuotrauka, foto

Visoje Lietuvoje nesitraukiant alinantiems karščiams, mokyklų suoluose vos išsėdi ilgesniems mokslo metams...

Moksleiviai jau alpsta nuo karščio nuotrauka, foto

„Bunasta“ mato perspektyvą Klaipėdoje: „Uostas yra labai svarbus pasienis“ nuotrauka, foto

Klaipėda, Lietuvos transporto sektorius 2019 metus pradėjo augimu. Per pirmus tris šių metų...

Žalieji surengs pusvalandžio trukmės pilietinę akciją nuotrauka, foto

Klaipėda,  

FNTT pričiupo Palangos viešbutį ir poilsio vilą nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra...

Į susitikimus kviečia naujas festivalis Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, Birželio 28 d. (penktadienį) 19 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...