2021 m. vasario 26 d. 20:13 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Jaunimo ir politikų susitikime - savanorės iš JAV paskaita

Reklama

Savaitgalį prasidėjo Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“ (KLAS) vykdomas projektas „Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos ir Šilutės rajono savivaldybių jaunimo politikos stiprinimas“. Birželio 15 dieną vienoje iš gražiausių Melnragės poilsiaviečių skirtingų Klaipėdos jaunimo organizacijų atstovai susitiko su miesto savivaldybės Tarybos politikais (Arūnas Barbšys, Lilija Petraitienė, Julija Pliutienė). Darbo grupėse buvo diskutuota apie jaunimo problemas mūsų mieste.

Projektas „Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos ir Šilutės rajono savivaldybių jaunimo politikos stiprinimas“ finansuojamas Europos Sąjungos programos „Veiklus jaunimas“.

Projektu siekiama paskatinti Klaipėdos, Klaipėdos rajono, Neringos ir Šilutės rajono savivaldybių jaunimą užmegzti ryšius su šių savivaldybių politikais, kartu ieškoti jaunimo problemų sprendimo būdų.

Šio susitikimo metu buvo sulaukta politikų teigiamų atsiliepimų apie susitikimų idėją – užmegzti, palaikyti, kartu ieškoti jaunimo problemų sprendimų būdų bei siekti nuolatinio bendradarbiavimo. Siūlyta tobulinti savivaldybės jaunimo reikalų koordinatoriaus darbą; siekti mažinti atotrūkį tarp jaunimo ir savivaldybės politikų; reorganizuoti veikiančius jaunimo klubus, pritaikant jiems atvirų jaunimo erdvių metodą; centrinėje miesto dalyje dviračių takus perkelti į važiuojamąją dalį, pritaikant senamiesčio gatvių važiavimo dangą dviratininkams; lėšas sporto šakoms skirstyti tolygiai; savivaldybei jaunimo organizacijų projektų konkursus skelbti iki biudžeto patvirtinimo.

Vykusį susitikimą pratęsė indų kilmės savanorės iš JAV įkvepianti paskaita apie savanorystę.

Paklausta kaip apie savo savanorystės pradžią, ji papasakojo, jog perskaitė knygą apie du vaikus iš visiškai skirtingų socialinių visuomenės grupių: turtingos ir skurdžios klasės. Tie du vaikai norėjo bendrauti nepaisant skirtingų kastų. Knygoje aprašyti jų paprasti ir nuoširdūs darbai kaimynystėje ir buvo įkvėpimas apsilankiusios viešnios iš JAV pradėti savanoriauti. Ji akcentavo, kad savanorystė suteikia ne tik praktinių įgūdžių, bet ir padeda gilinti įvairius gebėjimus gyvenime, gali padėti rasti norimą darbą. Tai akcentuodama, savanorė pateikė ne vieną tokį pavyzdį.

Reklama

„Šio susitikimo metu užmegztas ryšys su vietos politikais nuteikė jaunimo atstovus optimistiškai, siekiant spręsti įsisenėjusias ir opias jaunimo problemas“, - sakė KLAS pirmininkas Michailas Denisenko.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Jau nuo šių metų rugsėjo Klaipėdos licėjaus darželis „Mažasis Klaipėdos licėjus“ mažuosius...

Klaipėdos licėjaus darželis keliasi į Dragūnų kvartalą: įsikurs moderniausiame tokio tipo pastate mieste nuotrauka, foto

Klaipėdos rajono savivaldybės pedagogai buvo vieni pirmųjų, kurie buvo vakcinuoti nuo COVID-19....

Klaipėdos rajono pedagogai po vakcinacijos saugesni nepasijuto nuotrauka, foto

 Sukurtas ir, baigus įregistravimo procedūrą, oficialiai veiklą pradės Klaipėdos universiteto ateities paramos...

Įsteigtas KU ateities paramos fondas nuotrauka, foto

2020-ųjų Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, vėl...

Profesijų pasirinkimas: kada pradėti apie tai galvoti ir į ką atkreipti dėmesį? nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto taryboje - nauja frakcija "Už Klaipėdos ateitį‘‘ nuotrauka, foto

Klaipėda, Siekdami konstruktyvesnio darbo Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje, mes, tarybos nariai Artūras Razbadauskas,...

Absoliutus valdžios ordinų kavalieriaus A.Tapino fiasko nuotrauka, foto

Nuomonės, Mestos rinktinės totalitaristų „intelektualų" pajėgos, išridenta parūdijusi stambaus kalibro propagandinė...

Jonas Velžys: "Turėjau fanatišką norą pastatyti šį laivą" nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Kretingiškis gydytojas Jonas Velžys, pasak jo draugo, turbūt nebūtų tiek išgarsėjęs medicinos...

Algirdo Brazausko žentas savo kaltę pripažino nuotrauka, foto

Lietuva, Kaip įtariama, milijono eurų į apskaitą neįtraukusios „Vaisingumo klinikos“ akcininkas ir vadovas...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...