2019 m. liepos 23 d. 08:25 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams – papildomi 6,7 mln. eurų

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams – papildomi 6,7 mln. eurų nuotrauka, foto

© pixabay.com nuotr.

Reklama

Vyriausybė pirmadienį dar kartą apsvarstė kitų metų biudžeto projektą ir nusprendė mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, atlyginimų didinimui papildomai skirti dar 6,66 mln. eurų. 

„Yra priimtas sprendimas, vadovaujantis kolektyvine sutartimi su švietimo srityje veikiančiomis profesinėmis sąjungomis, spartinti metais laiko anksčiau ikimokyklinio ir priešmokyklinio pedagogų darbo užmokesčio didėjimą. Per praeitą posėdį žengėme pirmą žingsnį, šiandien antrą žingsnį, ir, vadovaujantis minėtu susitarimu su švietimo profesinėmis sąjungomis, nuo sausio 1 dienos priešmokykliniam ugdymui pedagogams atlyginimai didės 10 proc.“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė premjeras Saulius Skvernelis. 

Pasak finansų ministro Viliaus Šapokos, iš viso atlyginimų didinimui ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams skirta daugiau kaip 13 mln. eurų. Anot jo, įsipareigojimų vykdymas šiai grupei pedagogų ankstinamas ir vyks ne nuo kitų metų rugsėjo, o nuo sausio 1 dienos. 

„Papildoma suma siekia 6,6 mln. eurų, ankstesniame projekte taip pat buvo numatoma papildomų lėšų šiam tikslui. Ir iš viso atlyginimų didinimui ikimokykliniam ir priešmokykliniam ugdymui yra skirta per 13 mln. eurų. Lėšų šaltinis yra užšaldoma dalis Klimato kaitos programos lėšų ir galimybė tas lėšas naudoti Klimato kaitos programai bus tik tokiu atveju, jeigu bus renkamas biudžetas ir tam, kad galima būtų panaudoti, reikės Finansų ministerijos leidimo“, – žurnalistams sakė V. Šapoka. 

Pirmadienį pritarusi minėtam ir kitiems dalies Seimo narių siūlymams, Vyriausybė biudžeto išlaidas padidino 10,458 mln. eurų. Kaip minėta, šiems pakeitimams įgyvendinti lėšas siūloma skirti iš Klimato kaitos specialiosios programos pajamų.

„Apie 10 mln. eurų yra išlaidų didėjimas ir atliepta į įvairių Seimo narių racionaliai pagrįstus siūlymus“, – žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Reklama

Jis patikino, kad ilgainiui bus konkretizuotas tvarus viešojo sektoriaus finansavimo planas ir mokytojai „neliks nuskriausti“. 

„Tas papildomas finansavimas (pedagogams – BNS), kuris yra numatytas, jis ir skirtas yra ir tai yra riba. Kalbant apie artimiausią pokytį, tai rinksis taip vadinama darbo grupė dėl viešojo sektoriaus ir tame formate bus sudėliotas tvarus viešojo sektoriaus pertvarkos (planas – BNS) pirmiausia, tai efektyvumo ir finansavimo didinimas. Taip kad mokytojai tame tarpe tikrai neliks išimtimi ar nuskriausti ir mes galėsime pasakyti, kokiomis proporcijomis, kalbant apie visą viešąjį sektorių, didės atlyginimai ir finansavimas“, – aiškino premjeras. 

Jis pridūrė, kad jeigu būtų atsisakyta etatinio apmokėjimo modelio ir grįžta prie senos mokytojų darbo apmokėjimo tvarkos, būtų grįžta ir prie „seno finansavimo – tai būtu didžiulis finansinis minusas mokytojams“. 

Finansų ministras, paklaustas dėl dalies mokytojų reikalavimų atrasti biudžete papildomus kelis šimtus milijonų eurų jų algoms didinti, teigė, kad reikia aiškiai atskirti biudžeto priėmimą ir etatinio apmokėjimo tobulinimo projektą. 

„Dėl biudžeto bus balsuojama jau rytoj (antradienį – BNS) Seime, manau, kad šiuos dalykus yra tikrai racionalu atskirti ir susitarti dėl tvaraus viešojo sektoriaus modelio, bet biudžetą, kad galėtume Lietuvoje gyventi ir išvengti chaoso, būtina priimti“, – argumentavo V. Šapoka. 

Vyriausybė pirmadienį pranešime nurodė, kad posėdyje iš dalies pritarta Seimo narės Aušros Papirtienės siūlymui skirti papildomas lėšas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojams. Kartu su anksčiau skirtomis valstybės biudžeto lėšoms bei vidiniais Švietimo ir mokslo ministerijos resursais, iš viso šių mokytojų koeficientų didinimui 2019 metais numatyti 13,4 mln. eurų.

Reklama

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio pedagogų atlyginimų kėlimo programa numatyta Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties nuostatose, siekiant šių mokytojų atlyginimus iki 2020 metų sulyginti su bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimu.

Švietimo ir mokslo ministerija skaičiuoja, kad dėl papildomų finansų vidutiniškai vienam mokytojui atlyginimas kils daugiau nei 50 eurų bruto (neatskaičius mokesčių), o kartu su mokesčių reforma – beveik 80 eurų „į rankas“. Konkretaus asmens atlyginimas kils priklausomai nuo jo gaunamų pajamų ir pasirinkimų, susijusių su mokesčių reforma.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Šiemet abiturientai dėl valstybinių brandos egzaminų rezultatų teikė mažiau apeliacijų nei...

Abiturientai pateikė 1207 apeliacijas nuotrauka, foto

Deja, net ir XXI amžiuje profesinės karjeros pasirinkimą tebelemia ir apriboja gajūs...

Rinkis profesiją, ne stereotipus nuotrauka, foto

"Tikiuosi, kad tai mano raktas į ateitį", - sako visus 5 abitūros...

Penkis šimtukus gavusi Mariam Varoneckaitė: "Nesureikšminu pažymių" nuotrauka, foto

Antradienį uostamiesčio piliavietėje vyko abiturientų, iš valstybinių brandos egzaminų gavusių šimtukus, pagerbimo...

Pagerbti uostamiesčio šimtukininkai nuotrauka, foto

Seimas svarstys, ar patvirtinti S. Skvernelį premjeru nuotrauka, foto

Lietuva, Seimas antradienį svarstys, ar patvirtinti Saulių Skvernelį į ministro pirmininko pareigas, kurias...

Kristiną Brazauskienę Neringoje spaudžia bėdos nuotrauka, foto

Lietuva, Iš Turniškių vilos išprašyta prezidento Algirdo Brazausko našlė Kristina Brazauskienė gali netekti...

Antradienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, **************

Mirė „Naisių vasaroje“ vaidinęs aktorius A. Vaišnys nuotrauka, foto

In Memoriam, Mirė aktorius Almantas Vaišnys. Skaudžią žinią 15min patvirtino aktoriaus žmona Jolita Skukauskaitė....

Lietuva, Paskelbta prieš 13 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 26 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

In Memoriam, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...