Garbę spręsti streiko problemas palieka Vyriausybei

Garbę spręsti streiko problemas palieka Vyriausybei

Panašu, kad premjero Sauliaus Skvernelio išsakytas raginimas įsikišti Savivaldybėms ir padėti spręsti pedagogų streiko problemas liks lyg šauksmas tyruose. Uostamiesčio valdžia laikosi pozicijos, kad problemas turėtų spręsti tie, kuriems ir adresuojami streikuojančių mokytojų reikalavimai.

Ieškoti kokių nors sprendimo būdų ragina ne tik premjeras, bet ir kai kurie uostamiesčio politikai. Kadangi Darbo kodeksas draudžia darbdaviui streiko metu į streikuojančiųjų vietas priimti naujus darbuotojus, siūloma ieškoti savanorių, pavyzdžiui, buvusių pedagogų senjorų, kurie šį darbą galėtų atlikti neatlygintinai.

Tačiau uostamiesčio valdžia suvokia, kad tokie veiksmai būtų tarsi pagalių kaišiojimas į ratus streikuojantiesiems. Jei neliks problemos, kam tada bus įdomūs streikuojantieji?

Kita vertus, Klaipėdoje, kur streiko mastas yra labai didelis, net ir fiziškai būtų neįmanoma suorganizuoti ugdymo procesą taip, kaip siūlo S. Skvernelis ir kai kurie kiti politikai.

Galbūt premjeras nežino tikslių skaičių, kad Klaipėdoje streikas vyksta net 30-yje švietimo įstaigų ir pamokų neveda kone tūkstantis pedagogų.

Ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, ir Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas stoja streikuojančių mokytojų pusėn.

"Palaikome pedagogus, manome, kad jie teisingai kovoja už savo teises. Be to, pagal dabartinį streiko mastelį Klaipėdoje nematome jokios galimybės įsikišti. Jei streikuotų viena mokykla, klausimas būtų kitas", - sakė S. Budinas.[CITATA]

Jis priminė, kad streiką sukėlė ne savivaldybių, o šalies valdžios sprendimai.

"Etatinio apmokėjimo modelis galbūt tinka mažesniems miestams, bet ne tokiems kaip Klaipėda. Matyt, reikėjo galvoti apie du skirtingus blokus, nes tai, kas tinka mažiems miesteliams, netinka didmiesčiams. O kaip dabar išėjo? Klaipėdos savivaldybė, kuri pagal Laisvosios rinkos instituto vertinimus yra optimaliai susitvarkiusi švietimo tinklą, paversta tarsi blogiuke. Turime dabar spręsti problemas, kurios kilo visai ne dėl mūsų kaltės", - kalbėjo S. Budinas.

Visgi jis žadėjo šią savaitę susitikti su streikuojančių mokyklų ir darželių vadovais ir aptarti esamą situaciją.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Klaipėdos miesto susivienijimo pirmininkė Laima Juknienė pasidžiaugė, kad uostamiesčio valdžia supranta streikuojančius pedagogus ir stebisi šalies valdžios bandymu nukreipti ugnį nuo savęs.

"Man labai patiko ir Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko viešai pasakyta reakcija į šį S. Skvernelio akibrokštą. Uostamiesčio meras aiškiai pasakė, kad tokia situacija susiklostė ne dėl vietos valdžios kaltės, todėl ne jiems ir turi tekti našta galvoti, kaip šią problemą spręsti. V. Grubliauskas dar kartą aiškiai pademonstravo, kad jis išmano Darbo kodeksą. Norėtųsi, kad ir premjeras pasiskaitytų Darbo kodeksą ir žinotų, kas jame rašoma", - sakė L. Juknienė.

Ji priminė, kad Darbo kodekse, be kita ko, draudžiama daryti spaudimą streikuojantiesiems.

"Ar premjerui neatrodo, kad mes galime kreiptis į tam tikras institucijas dėl mums daromo spaudimo? Jam nesuteikta teisė mūsų įžeidinėti", - piktinosi profesinės sąjungos atstovė.

Jos duomenimis, streikuojančiųjų skaičius Klaipėdoje išlieka tas pats ir dar žada didėti.

"Ketvirtadienį žada prisijungti darželis-mokykla "Saulutė", kitą savaitę turėsime dar daugiau prisijungiančiųjų. Jau esame gavę prašymą iš "Baltijos" gimnazijos, taip pat tokių planų turi dar keli darželiai", - nieko gero nuo streiko jau pavargusių vaikų tėvams kol kas negalėjo pažadėti L. Juknienė.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder