2019 m. liepos 22 d. 12:34 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Egzaminai derlingi šimtukais

Egzaminai derlingi šimtukais nuotrauka, foto

DERLIUS. Šiemet kol kas daugiausia, net 93 šimtukus, klaipėdiečiai gavo iš anglų kalbos egzamino. Net 40 iš jų gavo "Ąžuolyno", 24 - Vytauto Didžiojo gimnazijos, po 6 - "Žemynos" ir H. Zudermano gimnazijų abiturientai.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

Ketvirtadienį Nacionalinis egzaminų centras paskelbė lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos ir geografijos valstybinių brandos egzaminų rezultatus. Paaiškėjo, kad klaipėdiečiams daugeliu atvejų sekėsi geriau nei bendras šalies vidurkis.

Nors dar nėra paskelbti istorijos, fizikos, chemijos bei informacinių technologijų brandos egzaminų rezultatai, Klaipėdos savivaldybės administracijos Švietimo skyrius jau skaičiuoja, kad uostamiesčio abiturientai šiemet šimtukų surinks gerokai daugiau nei pernai. Jau dabar suskaičiuoti 132 bendrojo lavinimo mokyklas uostamiestyje baigusių abiturientų šimtukai. Pernai iš viso jų buvo 83.

Kol kas daugiausia - 93 - šimto balų įvertinimus klaipėdiečiai gavo anglų kalbos egzamine, taip pat šimtukų buvo derlinga matematika - 18. Tarp lietuvių kalbos ir literatūros egzamino rezultatų jų yra 10, vokiečių kalbos ir biologijos - po 4, rusų kalbos - 3.

Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Rimkuvienė pasidžiaugė, kad lietuvių kalbos ir literatūros egzamino rezultatai klaipėdiečiams buvo panašūs, kaip ir pernai. Jį išlaikė 92,3 proc. abiturientų. Šalies vidurkis - 89,79 proc.

Iš pasirenkamų pats populiariausias buvo anglų kalbos egzaminas. Jį šiemet laikė 980 klaipėdiečių ir visi egzaminą išlaikė. Bendras Lietuvos rezultatas skelbia, kad šalyje buvo 0,25 proc. neišlaikiusių.

Taip pat 100 proc. klaipėdiečiams pavyko išlaikyti ir vokiečių bei rusų kalbos egzaminus. Tiesa, vokiečių kalbos egzaminą uostamiestyje rinkosi vos 15, rusų - 55 abiturientai.

Reklama

Matematikos egzaminas šiemet buvo itin populiarus. Jį Klaipėdoje rinkosi laikyti 631 abiturientas, deja, 38, arba 6 proc., iš jų egzamino neišlaikė. Visgi ir šio egzamino rezultatai uostamiestyje geresni nei bendras šalies vidurkis (neišlaikė beveik 10 proc. moksleivių).

Biologijos egzamino rezultatai taip pat labai nenuvylė. Iš 301 egzaminą laikiusio abituriento uostamiestyje jo neišlaikė 11 (3,7 proc.), šalyje - 4,2 proc.

Pasak R. Rimkuvienės, kasmet populiarėja geografijos egzaminas. Šiemet jį Klaipėdoje laikė 223 abiturientai ir visi išlaikė. Tiesa, aukščiausio balo negavo nė vienas.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Šiemet abiturientai dėl valstybinių brandos egzaminų rezultatų teikė mažiau apeliacijų nei...

Abiturientai pateikė 1207 apeliacijas nuotrauka, foto

Deja, net ir XXI amžiuje profesinės karjeros pasirinkimą tebelemia ir apriboja gajūs...

Rinkis profesiją, ne stereotipus nuotrauka, foto

"Tikiuosi, kad tai mano raktas į ateitį", - sako visus 5 abitūros...

Penkis šimtukus gavusi Mariam Varoneckaitė: "Nesureikšminu pažymių" nuotrauka, foto

Antradienį uostamiesčio piliavietėje vyko abiturientų, iš valstybinių brandos egzaminų gavusių šimtukus, pagerbimo...

Pagerbti uostamiesčio šimtukininkai nuotrauka, foto

Išteisinti kyšininkavimu kaltinti asmenys nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiandien Klaipėdos apygardos teismas paskelbė išteisinamąjį nuosprendį bankroto administravimo paslaugas teikiančios bendrovės...

Draudimą kvalifikuotiems darbuotojams mokėti minimalią algą apeiti lengva nuotrauka, foto

Lietuva, Minimali alga, plius vienas euras – tokį atlygį pagal darbo sutartį gauna...

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Adresas: Tiltų g. 26A

Palangoje pavogtas sportinis BMW nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-07-22, apie 2:10 val., grįžęs prie nuomojamo buto S. Daukanto g. Palangoje,...

Kriminalai, Paskelbta prieš 28 min.

Patarimai, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...