2019 m. liepos 23 d. 02:38 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Dėstytojų iš užsienio vizitams Lietuvos aukštosiose mokyklose - bemaž 460 tūkst. litų

Reklama

Šiais metais 17 Lietuvos aukštųjų mokyklų auditorijose studentai galės klausytis 75 aukštos kvalifikacijos dėstytojų iš užsienio paskaitų. Dėstytojų užsieniečių vizitams paskirstyta iš viso beveik 460 tūkst. litų.

Švietimo ir mokslo ministerijos paskelbtame finansavimo konkurse paramą užsieniečių dėstytojų vizitams laimėjo 15 valstybinių ir 2 nevalstybinės aukštosios mokyklos, iš jų - 13 universitetų ir 4 kolegijos. Dauguma finansuojamų užsienio dėstytojų vizitų truks nuo dviejų savaičių iki dviejų mėnesių. Norėdama gauti valstybės paramą aukštoji mokykla vizitą turi kofinansuoti - jos skiriamos lėšos sudaro ne mažiau kaip 30 procentų bendros vizito sumos.

Vizituojančių dėstytojų geografija plati - jie atvyks iš 26 šalių. Daugiausia - 22 - tarptautinio lygio dėstytojų aukštosios mokyklos kviečiasi iš Jungtinių Amerikos Valstijų universitetų, šeši atvyks iš Didžiosios Britanijos, po penkis - iš Vokietijos ir Lenkijos. Lietuvos studentai taip pat galės bendrauti su dėstytojais iš tokių tolimų šalių kaip Japonija, Kinija, Australija, Naujoji Zelandija. Aštuoni atvyksiantys dėstytojai yra lietuviai, dirbantys užsienio aukštosiose mokyklose.

Iš viso finansavimo konkursui 19 aukštųjų mokyklų pateikė 185 paraiškas. Daugiausia paramą gavusių dėstytojų atvyksta į Vilniaus Gedimino technikos universitetą, Vilniaus dailės akademiją, Lietuvos muzikos ir teatro akademiją ir Mykolo Romerio universitetą. Iš kolegijų finansavimo konkurse aktyviausia buvo Šiaulių valstybinė kolegija.

Skiriant lėšas konkurso būdu buvo atsižvelgiama į dėstytojo užsieniečio pedagoginę ir mokslinę patirtį, institucijos, kurioje jis dirba, tarptautinį vertinimą, jo vizito reikšmę vykdomai studijų programai.

Dėstytojų iš užsienio vizitų finansavimo konkursą Švietimo ir mokslo ministerija skelbė jau antrą kartą. 2012 m. paskelbus pirmąjį dėstytojų iš užsienio vizitų konkursą parama skirta 87 dėstytojams, atvykusiems dėstyti į 20 Lietuvos aukštųjų mokyklų. Praėjusių metų rudenį 16 universitetų ir 4 kolegijų auditorijose studentai galėjo klausytis dėstytojų iš 27 šalių.

Reklama

"Užsienio dėstytojų vizitai plečia Lietuvos aukštųjų mokyklų atvirumą pasauliui. Turėdami finansinę galimybę kviestis tarptautinio lygio dėstytojus iš užsienio universitetai ir kolegijos gali stiprinti esamus ir megzti naujus bendradarbiavimo ryšius su tarptautiniais partneriais, perimti geriausią pasaulinę patirtį. Studentams taip pat labai naudinga klausant užsienio dėstytojų paskaitų ar dalyvaujant jų vedamuose seminaruose susipažinti su skirtingais požiūriais ir dėstymo metodais", - sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Šią finansavimo iniciatyvą Švietimo ir mokslo ministerija vykdo skatindama Lietuvos aukštąsias mokyklas kuo aktyviau dalyvauti tarptautinėje protų apykaitoje.

Finansavimo konkursus Švietimo ir mokslo ministerija skelbia kasmet, ne vėliau kaip gruodžio mėnesį, o esant lėšų gegužės mėnesį gali būti skelbiamas papildomas konkursas. Kitą konkursą - finansuoti užsieniečių dėstytojų vizitams 2014 metais numatoma skelbti 2013 metų gruodžio mėnesį.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Šiemet abiturientai dėl valstybinių brandos egzaminų rezultatų teikė mažiau apeliacijų nei...

Abiturientai pateikė 1207 apeliacijas nuotrauka, foto

Deja, net ir XXI amžiuje profesinės karjeros pasirinkimą tebelemia ir apriboja gajūs...

Rinkis profesiją, ne stereotipus nuotrauka, foto

"Tikiuosi, kad tai mano raktas į ateitį", - sako visus 5 abitūros...

Penkis šimtukus gavusi Mariam Varoneckaitė: "Nesureikšminu pažymių" nuotrauka, foto

Antradienį uostamiesčio piliavietėje vyko abiturientų, iš valstybinių brandos egzaminų gavusių šimtukus, pagerbimo...

Pagerbti uostamiesčio šimtukininkai nuotrauka, foto

Mirė „Naisių vasaroje“ vaidinęs aktorius A. Vaišnys nuotrauka, foto

In Memoriam, Mirė aktorius Almantas Vaišnys. Skaudžią žinią 15min patvirtino aktoriaus žmona Jolita Skukauskaitė....

Klaipėdiečio pergalės Čekijoje nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdietis Benediktas Mickus dalyvavo Taboro (Čekija) didžiojo prizo ir inž. Jano Pano...

Skandalingo žaidimo kūrėjai pasižymėjo ne pirmą kartą: pradėtas tyrimas nuotrauka, foto

Kriminalai, Vieno žaidimo kūrėjams teks aiškintis, kodėl savo žaidimą reklamavo nuotraukomis, kuriose pavaizduoti...

Klaipėdoje pora nuolat mylėjosi šalia vaikų nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos teisme išnagrinėta reta byla – sugyventinių pora nuteista už tai, kad...

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...