2021 m. kovo 2 d. 20:10 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

"Darževoliucija" tęsiasi: supeikė tėvų siūlymus

(24)

"Darževoliucija" tęsiasi: supeikė tėvų siūlymus nuotrauka, foto

NUOSTOLINGA. Savivaldybės atstovai pripažįsta, kad lyginant su senają tvarka darželiai per mėnesį šiuo metu patiria vidutiniškai 200 eurų nuostolį.

© Scanpix

Reklama

Antrojo Klaipėdos savivaldybėje sudarytos darbo grupės, analizuojančios naująją mokesčio darželius tvarką, posėdžio metu vakar vyko kur kas konstruktyvesnė diskusija.

Pirmiausia vakar diskutuota dėl 4 valandų ugdymo modelio. Pasiūlyti keli modeliai - vaikus ugdyti nuo 8 iki 12 valandos be maitinimo (kartu dirbtų auklėtoja ir auklytė), nuo 8.30 iki 12.30 val. su pietumis bei komplektuoti grupes, kuriose būtų įvairaus amžiaus vaikai. Pripažįstama, kad ši situacija kelia daug klausimų, tad buvo sutarta, jog darbo grupės nariai iki pirmadienio paruoš klausimus ir apklaus tėvus dėl jiems priimtiniausios tvarkos.

Daugiausia diskusijų, žinoma, kilo dėl vasarą pakeistos ir tėvų netenkinančios atlyginimo už dalinį vaiko išlaikymą tvarkos.

Darbo grupei vadovaujanti Savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė aiškino, kad šiuo metu turimi tik šių metų rugsėjo ir spalio duomenys neleidžia susidaryti bendro vaizdo ir juolab neįmanoma atlikti išsamios analizės. Tačiau Savivaldybės atstovai pripažįsta, kad lyginant su senają tvarka darželiai per mėnesį šiuo metu patiria vidutiniškai 200 eurų nuostolį. Nors esą šiek tiek sumažėjo mokestis tėvams, Savivaldybei nauja tvarka per metus papildomai kainuoja 81 tūkst. eurų.

Planavimo ir analizės skyriaus vedėja Jolanta Ceplienė priminė, kad pakeitimai buvo padaryti norinti liberalizuoti tvarką ir nedidinant mokesčio tėvams. Dėl to nebeliko 3 dalių mokesčio ir lėšos darželiams sukrenta į bendrą katilą, todėl jas dabar galima skirstyti iš vienos srities į kitą ir racionaliau panaudoti.

Šios darbo grupės išsireikalavusio, per 2 tūkst. parašų surinkusio Vakarų Lietuvos tėvų forumo (VLTF) atstovai jau pirmojo posėdžio metu pateikė pasiūlymus, kaip patobulinti aprašą. Iš esmės norima grįžti prie senosios tvarkos, kai iš bendro mokesčio išskiriamos maitinimo išlaidos. Be to, mokestis už darželį vaikams esą turėtų mažėti vaikui sergant kad ir 1 dieną, nesvarbu, kiek laiko trunka tėvų atostogos, dėl prastovų tėvų darbe, "mamadieniais", nelaimių šeimoje atvejais ir kt.

Reklama

Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė aptarinėdama pasiūlymus pareiškė, jog "norima įvesti laisvą lankomumą".

Susirinkusiųjų pasipiktinimą sukėlė valdininkės teiginys, kad į darželį dėl brolio ar sesers atostogų mokykloje neisiantys vaikai liks vieni namuose. VLTF argumentavo, jog taip nebūna - dažniausiai atostogų metu vaikai laiką leidžia su seneliais arba tėvais, o ne vieni namuose.

Valdininkai tvirtina irgi atlikę 200 tėvų apklausą, kurios metu 98 proc. apklaustųjų pareiškė norintys, kad nereikėtų mokėti, kai vaikas yra kartu per "mamadienį", taip pat daugiau nei pusė apklaustųjų sutiktų, kad mokestis nebūtų skaičiuojamas ir nelaimės šeimoje atveju. Kiti VLTF siūlymai tėvams esą nebuvo tokie patrauklūs.

"Mūsų tikslas pasižiūrėti į skaičius. Dabar siūlomas kone laisvas lankymas - kada noriu lankau, kada nenoriu - nelankau", - tvirtino N. Laužikienė.

J. Ceplienė pasitelkusi skaičius bandė įrodyti, kad suteikus daugybę išlygų darželiai nesurinks reikiamų lėšų.

Kito posėdžio metu turėtų būti galutinai apsispręsta - ar bus siūloma koreguoti iki rugsėjo galiojusią tvarką, ar darbo grupės iniciatyva bus rengiamas visiškai naujas tvarkos aprašas.

Reklama

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

mamai

2015-11-24   17:57

IP: 85.232.128.54

atskirai mokėti už maitinimą gerai tėvams ,bet ne darželiams,

mama

2015-11-22   11:06

IP: 86.100.68.191

Atskirtų maitinimą pagal lankytas diena, kaip seniau, galimybę pasirinkti maitinimų skaičių, paliktų abonentinį bendrą mokestį ir būtų viskas gerai.

agne

2015-11-22   10:41

IP: 86.100.152.78

Manau užtektų pakeisti tiek: kai vaikas serga ir yra pateikiama gydytojo pažyma tada ir neskaičiuojamas mokestis ir nesvarbu ar tai tik 3 dienos ar 10 dienų.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Kretingos meno mokyklos jaunieji pianistai, ugdomi mokytojos Kilnutės Skripkauskienės, per keletą...

Kretingos meno mokyklą garsina jaunųjų pianistų laimėjimai nuotrauka, foto

Jau nuo šių metų rugsėjo Klaipėdos licėjaus darželis „Mažasis Klaipėdos licėjus“ mažuosius...

Klaipėdos licėjaus darželis keliasi į Dragūnų kvartalą: įsikurs moderniausiame tokio tipo pastate mieste nuotrauka, foto

Klaipėdos rajono savivaldybės pedagogai buvo vieni pirmųjų, kurie buvo vakcinuoti nuo COVID-19....

Klaipėdos rajono pedagogai po vakcinacijos saugesni nepasijuto nuotrauka, foto

 Sukurtas ir, baigus įregistravimo procedūrą, oficialiai veiklą pradės Klaipėdos universiteto ateities paramos...

Įsteigtas KU ateities paramos fondas nuotrauka, foto

Paskolų rinka signalizuoja apie krizę nuotrauka, foto

Euras, Praėjusiais metais vartojimo kredito davėjai (ne kredito įstaigos), įskaitant ir tarpusavio skolinimo...

FNTT sulaikė Kauno termofikacinės elektrinės savininką Rimandą Stonį nuotrauka, foto

Kriminalai, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) sulaikė vienu iš turtingiausių Lietuvos verslininkų...

Įstatymo pataisa: patelių šeimininkai turės apsispręsti nuotrauka, foto

Gyvūnai, Siekiant sustabdyti neplanuotą gyvūnų augintinių dauginimąsi, Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme siūloma...

Nuo koronaviruso mirė vilos „Auska“ direktorius nuotrauka, foto

COVID-19, Vakar (2021-03-01) įvyko skaudi netektis. Eidamas 54-uosius savo gyvenimo metus, neįveikęs pandemijos...

Euras, Paskelbta prieš 10 min.

COVID-19, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...