2021 m. vasario 26 d. 21:50 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Būsimų pirmokų tėvai užplūdo dvi mokyklas

(12)

Būsimų pirmokų tėvai užplūdo dvi mokyklas nuotrauka, foto

SKIRTUMAI. Vienos mokyklos vakar vos per pusdienį sulaukė 120-170 prašymų priimti pirmokus, kitos džiaugėsi turinčios 15 prašymų.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Tokio būsimus pirmokus norinčių užregistruoti tėvų antplūdžio, koks buvo vakar - pirmąją registracijos dieną, kai kurių šiaurinėje ir centrinėje miesto dalyje esančių mokyklų darbuotojai sako dar nėra regėję.

Kaip ir buvo prognozuota - didžiausias srautas dar net neprašvitus plūdo į "Verdenės" progimnaziją. Nepaisant šaltuko, darbuotojai atėję atrakinti mokyklos jau aptiko nemažą būrį mokyklos kieme lūkuriuojančių tėvų.

"Tad ir registruoti pradėjome anksčiau - pusę aštuonių. Nebekankinome tėvų. Be to, kaip ir pernai, dokumentus priėmėme 4 kabinetuose. Nepaisant to, vis tiek tėvams teko kiek palaukti eilėje. Ruošėmės ir įsivaizdavome, kad norinčiųjų bus daug, bet kad tiek - tikrai negalėjome numatyti. Jau pirmosiomis valandomis norinčiųjų buvo dvigubai daugiau nei pernai. Dabar net neramu, juk mokykla ne guminė", - nuogąstavimų, kur reikės sutalpinti visus norinčius, neslėpė "Verdenės" progimnazijos direktorė Rima Bėčiuvienė.

Jos duomenimis, per pusdienį priimta net 170 prašymų. Sutalpinti tiek pirmokų progimnazija neturi jokių galimybių, o juk registracija tęsis iki pat vasaros. Tiesa, bent jau šiaurinėje miesto dalyje kelinti metai formuojasi tokia praktika, kad tėvai skuba prašymus paduoti jau pirmąją registracijos dieną, tad gali būti, kad šis skaičius kis neženkliai.

"Pernai turėjome galimybę komplektuoti penkias pirmokų klases, bet šiemet galėsime turėti tik keturias. Vienoje klasėje pagal higienos normas gali būti 24 mokiniai", - priminė direktorė.

Tiesa, gali nutikti ir taip, kad dalis tėvų gali būti padavę prašymus ir į kitas progimnazijas. Tad kol kas prognozuoti, kiek norinčiųjų liks už durų, niekas neskuba.

Reklama

Planuojamą pirmokų skaičių vos per kelias registracijos valandas vakar surinko ir Simono Dacho progimnazija. Šios švietimo įstaigos direktorės Daivos Marozienės duomenimis, per pusdienį užregistruoti 128 prašymai.

"Pernai pirmąją dieną tikrai buvo perpus mažiau. Dar iki galo nesame nusprendę, ar šiemet galėsime priimti 90, ar 120 pirmokų. Bet dedame visas pastangas, kad galėtume priimti daugiau", - tikino D. Marozienė.

Kiek kitokia situacija yra taip pat šiaurinėje miesto dalyje esančioje Vitės pagrindinėje mokykloje. Šios įstaigos direktorė Elvyra Stanslovaitienė džiaugėsi vakar sulaukusi 15 tėvų prašymų.

"Tai mums jau yra daug. Tiesiog rajone, kuris priklauso mūsų mokyklai, gyvena nedaug jaunų šeimų. Be to, tikrai ne visi skuba registruotis pirmąją dieną. Manau, kad dvi pirmas klases, kaip ir buvo planuota, tikrai surinksime", - prognozavo E. Stanslovaitienė.

Ramesnė situacija ir pietinėje miesto dalyje. Pavyzdžiui, "Smeltės" progimnazijoje iki vakar popietės sulaukta 32 prašymų.

"Taip jau nutiko, kad miestas persigrupavo - didžioji dalis mokyklų pastatyta pietinėje miesto dalyje, o žmonės išsikėlė gyventi į šiaurinę miesto dalį. Bet žinant, kad "Verdenės" bei Dacho progimnazijos negalės priimti visų norinčiųjų, judėjimas vyks ir į pietinę dalį. Manau, kad ir šiemet ramiai surinksime 4 klases, juolab kad pietinėje miesto dalyje tėvams nėra kur skubėti. Gyva eilė formuojasi tik šiaurinėje miesto dalyje esančiose mokyklose", - kalbėjo "Smeltės" direktorius Edmundas Kvederis.

Reklama

Uostamiesčio valdžia bandydama spręsti vietų deficitą šiaurinėje miesto dalyje esančiose mokyklose ir darželiuose žada pradėti Tauralaukio mokyklos rekonstrukciją bei šioje miesto dalyje pastatyti naują darželį. Aiškinta, kad šiemet jau turėtų prasidėti projektavimo darbai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Inesa

2016-01-08   14:41

IP: 83.171.17.87

Labai nekorektiška rašyti anonimiškai, ponia ar panele Ginta. Jeigu žmogus sako ar rašo tiesą, jis įvardija save-ar tikrai Gintė, kada mokėsi, ar gerai mokėsi ir pan. Mane, kaip mokytoją, tamstos žodžiai žeidžia. Malonėkite parašyti savo telefoną, aš paskambinsiu .

2016-01-08   13:48

IP: 193.219.12.52

Vitės mokykla gal ir nebloga, bet susisiekimo atžvilgiu problematiška, nes toli nuo pagrindinės H.Manto gatvės.

Mama

2016-01-08   12:30

IP: 78.57.234.35

Vitės mokykla yra labai net normali mokykla, bent jau pradinės klasės tai tikrai. Mano vyresnysis vaikas ją lanko, ir mažąjį nuo rugsėjo tikiuosi išleisti į pirmą klasę toje mokykloje. O tie skleidžiami gandai apie mokyklos blogumą, man tikrai nesuprantami, nes mokykla tikrai nėra bloga.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Jau nuo šių metų rugsėjo Klaipėdos licėjaus darželis „Mažasis Klaipėdos licėjus“ mažuosius...

Klaipėdos licėjaus darželis keliasi į Dragūnų kvartalą: įsikurs moderniausiame tokio tipo pastate mieste nuotrauka, foto

Klaipėdos rajono savivaldybės pedagogai buvo vieni pirmųjų, kurie buvo vakcinuoti nuo COVID-19....

Klaipėdos rajono pedagogai po vakcinacijos saugesni nepasijuto nuotrauka, foto

 Sukurtas ir, baigus įregistravimo procedūrą, oficialiai veiklą pradės Klaipėdos universiteto ateities paramos...

Įsteigtas KU ateities paramos fondas nuotrauka, foto

2020-ųjų Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, vėl...

Profesijų pasirinkimas: kada pradėti apie tai galvoti ir į ką atkreipti dėmesį? nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (667) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, Tęsiame pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius, dirbusius ar...

„Jau turime priemonių visam laikui užbaigti COVID-19“ nuotrauka, foto

COVID-19, Izraelyje atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 1,2 mln. žmonių, patvirtino, kad „Pfizer“ vakcinos...

"Klaipėdos senųjų kapinių istorijos" - mūsų miesto emocinė patirtis nuotrauka, foto

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Šią savaitę dienos šviesą išvydo autentiškas istorinis kultūrinis leidinys "Klaipėdos senųjų kapinių...

Klaipėdos miesto taryboje - nauja frakcija "Už Klaipėdos ateitį" nuotrauka, foto

Klaipėda, Siekdami konstruktyvesnio darbo Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje, mes, tarybos nariai Artūras Razbadauskas,...

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 49 min.

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...