2019 m. birželio 21 d. 02:20 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Būsimiems jūrininkams - ir apie laivybą, ir apie sveiką mitybą

Būsimiems jūrininkams - ir apie laivybą, ir apie sveiką mitybą nuotrauka, foto

PASKAITOS. Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje prasidėjo įdomiosios dienos - paskaitas skaito įdomūs lektoriai, studentai plečia savo akiratį.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Vakar Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje prasidėjo karjeros savaitė, truksianti iki penktadienio. Įdomūs lektoriai skaitys paskaitas ne tik apie jūrą ir laivybą, bet ir apie tai, ką sako žmogaus veidas, jo rašysena. Laukia įdomūs susitikimai su Zen budizmo tradicijos vienuoliu, lektoriais, atvyksiančiais iš kitų miestų, ir studentais, jau atlikusiais praktiką ir galinčiais duoti patarimų.

Karjeros savaitės moto: "Tai, kas keičia požiūrį!" Šiemet ji išsiskiria tuo, kad paskaitas skaitys ne tik žinomi jūrų verslo profesionalai, bet ir lektoriai, kurių paskaitos skirtos asmenybei auginti. Prieš prasidedant įdomiosioms dienoms Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktorius profesorius Viktoras Senčila paaiškino, kad šis kruopščiai parinktų paskaitų ciklas reikalingas tam, kad būtų galima šiek tiek atitrūkti nuo kasdienės aplinkos. "Asmenybę išugdyti gali tik asmenybė", - priminė studentams profesorius.

Miestai "eis" į jūras

Vakar paskaitų ciklą pradėjo Klaipėdos universiteto profesorius, daktaras Darius Daunys, Jūros mokslų ir technologijų centro direktorius/vyriausiasis mokslo darbuotojas. Jo tema "Žmogus jūroje ir jūros gyventojai: kas jau įvyko, kas vyksta ir kas bus?"

Pasirodo, jau prieš 30 tūkst. metų žmonės plaukiojo laivais. Dar prieš 100 metų gylis buvo matuojamas 90 kg svarmenį nuleidžiant į vandenį, o ne garsu. Didžiausias gylis pasaulyje yra 11 km. Į jį buvo nusileidę tik 3 žmonės du kartus. Praėjo 30 tūkst. metų, o mes ištyrinėjome tik 10-15 proc. vandenynų dugno. Labai mažai turime žinių apie tai, kas yra po mumis. Pasak profesoriaus, neigiamas naujų technologijų pasekmes pastebime per vėlai - pavyzdžiui, žvejybos traleriai gerokai naikina vandenynų dugną.

Profesoriaus teigimu, Baltijos jūros ekosistemai pakenkta jau negrįžtamai. 1980 metais buvo pasiekta kritinė menkių išteklių riba. Sykų nebeturime nuo 2007 metų, nors šios žuvys saugomos Europos mastu. Pasirodo, kai žuvų buvo daug, ruoniai nelįsdavo į žvejų tinklus, o dabar jie patys jų negaudo, o tik seka paskui žvejus, kurie stato tinklus.

Baltijos jūroje žydi toksiniai mikrobai, vis daugiau atsiranda jūrinių dykumų. Dėl laivuose deginamo kuro į jūras patenka 30-40 proc. azoto. Tačiau nieko nedarome, nes ekonominė laivybos nauda yra didžiulė. Kita bėda - su balastiniais vandenimis patenka svetimkūniai, naikinantys vietines žuvis.

Nepaisant visko, veikla jūrose plečiama. Pasak D. Daunio, ateityje bus ir povandeniniai dangoraižiai. Tai aktualu Japonijai, kuri turi ribotą sausumos plotą. Taigi miestai "eis" į vandenynus. Siekiant spręsti maisto problemą, taip pat bus "einama" į jūras, nes jose dar liko vietos, o žemėje ji jau visa išnaudota.

Ir apie kritinį mąstymą

Vakar marketingo vadovė CV online (Vilnius) Rita Karavaitienė populiariai paaiškino studentams, ką reikia daryti, kad nereikėtų ieškoti darbo, sąmoningumo pardavėjas Giedrius Švetkauskas atskleidė tai, ką sako žmogaus veidas, CV rengimo labirintais vedžiojo Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos Karjeros ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Genutė Kalvaitienė.

Šiandien apie jūrų verslo sektoriaus galimybes ir iššūkius kalbės Lietuvos laivų savininkų asociacijos vykdomasis direktorius Gintautas Kutka. UAB "Greencarrier freight services LT" pardavimo vadovo Justo Ramanausko tema - "Greencarrier - yes, it's possible!"

Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakulteto doc. dr. Algirdas Giedraitis skaitys paskaitą "Lyderystė: žinoma nežinoma, arba kokias paslaptis išduoda jūsų rašysena". UAB "Arijus" personalo ir administracijos skyriaus vadovės Juditos Drugeikienės tema - "Arijus - 25 metai sėkmės".

2-3 kurso studentai pristatys savo praktikos patirtį "Apie praktiką: mechanikai mechanikams ir elektromechanikams".

Rytoj Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Petras Bekėža supažindins su jūrininkų darbo teisės aktualijomis pateikdamas konkrečių pavyzdžių.

Studentų laukia įdomi karo istoriko profesoriaus Valdo Rakučio paskaita "Lietuvos kaip jūrų valstybės idėja: vakar šiandien ir rytoj". Trečio kurso jūrų laivavedybos studentai pristatys jūrinio plaukiojimo praktikos patirtį ir pateiks patarimų laivavedžiams.

Be to, laukia labai įdomus susitikimas su Zen budizmo tradicijos vienuoliu, aktoriumi, režisieriumi, rašytoju Bo Haeng Sunim (Kęstučiu Marčiulynu).

Ketvirtadienį Emilijus Gricius iš LCC tarptautinio universiteto supažindins su kritinio mąstymo ypatumais.

24 FIT trenerio Andrejaus Gončarenko tema - "Sportas ir subalansuota mityba ne tik sportuojantiems (vaikinams)".

Tolimojo plaukiojimo kapitonas, rašytojas Sigitas Šileris bandys atsakyti į klausimą "Kapitonas - ar tai tik pareigos laive?"

Lietuvos saugios laivybos administracijos l. p. e. direktorius dr. Mindaugas Česnauskis supažindins su Tarptautine konvencija dėl laivų balastinių vandenų ir nuosėdų kontrolės bei valdymo.

Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos "Erasmus+" koordinatorė Indrė Pūžaitė pasakos apie "Erasmus+" galimybes siekiant karjeros, o asmeninė žinomų žmonių trenerė, mitybos specialistė, knygos "Ideali figūra" autorė Rūta Beišytė Aminova atsakys į klausimą, kaip svajonė tampa realybe.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Antradienį Lietuvos abiturientai laikė istorijos egzaminą. Jų nuomone, jis nebuvo labai sunkus.

Istorijos egzaminas - nesunkus nuotrauka, foto

Sužibo švieselė tunelio gale - Švietimo ateities forumo ir „Consilium Educationis“ iniciatyva...

Mokytojui: nueik nežinia kur, parnešk nežinia ką nuotrauka, foto

Klaipėdos „Varpo“ gimnazijoje birželio 7 dieną vyko respublikinė konferencija „Meilė gyvūnams suvienija“,...

„Meilė gyvūnams suvienija“ nuotrauka, foto

Visoje Lietuvoje nesitraukiant alinantiems karščiams, mokyklų suoluose vos išsėdi ilgesniems mokslo metams...

Moksleiviai jau alpsta nuo karščio nuotrauka, foto

Laurynas Grigelis - Italijos turnyro dvejetų pusfinalyje nuotrauka, foto

Sportas, Tenisininkas Laurynas Grigelis Italijoje žengė į dvejetų varžybų pusfinalį. 

Algimantas Kirkutis Jūrininkų ligoninei nevadovaus nuotrauka, foto

Sveikata, Seimo nariui „valstiečiui“ Algimantui Kirkučiui ketvirtadienį nepavyko patekti į kitą Klaipėdos jūrininkų...

Įteikti diplomai Klaipėdos universiteto absolventams nuotrauka, foto

Klaipėda, 28-oji Klaipėdos universiteto (KU) absolventų laida ypatinga. Pirmą kartą visų fakultetų...

Klaipėdiečiai debiutuos Lietuvos ledo ritulio čempionate nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos ledo ritulio čempionato 2019-2020 metų sezone rungtyniauti pretenduoja penkios komandos –...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...