2021 m. kovo 1 d. 09:56 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Bendruomenei pristatoma Klaipėdos universiteto plėtros dešimtmečio strategija

Bendruomenei pristatoma Klaipėdos universiteto plėtros dešimtmečio strategija nuotrauka, foto

© KU nuotr.

Reklama

Beveik dveji metai intensyvaus darbo, dešimtys posėdžių darbo grupėje, formalių ir neformalių susitikimų, aptarimų, siūlymų ir apibendrinimų – tokia ką tik parengtos ir viešai paskelbtos Klaipėdos universiteto plėtros strategijos 2021-2030 metams nematomoji pusė. Dokumentas, jau patvirtintas KU Tarybos, rytoj, sausio 6-ąją bus viešai pristatomas Universiteto bendruomenei.

KU plėtros strategijos rengime aktyviai dalyvavęs KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas sako, jog kiekviena save gerbianti organizacija turi turėti strategiją bent jau 10-mečiui. „Naujai Universiteto vadovų komandai buvo ypač svarbu išgryninti ir aiškiai suformuluoti tikslus, kur ir kokie mes būsime po metų, dvejų ar dešimtmečio, kokia bus mūsų vieta ir reikšmė mieste, regione ar net tarptautinėje erdvėje. Galiu pasidžiaugti, jeigu pradedant darbą mums apskritai kildavo klausimų apie Universiteto išlikimą, dabar mes apie tai net nekalbame, mes keliame ambicingus tikslus ir planuojame veiksmus jiems įgyvendinti“,- sako prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Klaipėdos universiteto plėtros strategijos rengimo darbo grupės vadovės dr. Ritos Vaičekauskaitės teigimu, gyvenimą be strategijos, galima būtų prilyginti klaidžiojimui erdvėje užrištomis akimis. Naujoji dešimtmečio strategija neturėtų būti priimama ir vertinama kaip formalumas, ar gražių frazių ir rodiklių rinkinys. „Norėčiau, kad ji tarnautų žmonėms, padėtų mūsų bendruomenės nariams svajoti ir kurti, augintų sparnus, stiprintų Universiteto bei bendruomenės gerovę. Tegul tai mūsų Universitetui bus „restarto“ visomis prasmėmis momentas“,- sako viena iš KU plėtros strategijos 2021-2030 m. rengėjų.

Pristatomame dokumente apibrėžiami esamo KU veiklos lauko kontekstas, iššūkiai. Pirmąkart suformuluotos aukštosios mokyklos ambicijos – Tvarus universitetas; Išmanusis KU miestelis; Mėlynosios ekonomikos žinių lyderyste grįsta regiono inovacijų ekosistema. Diskusijose su bendruomene išgrynintos misija („Svarbiausia darnią socialinę, kultūrinę ir ekonominę regiono pažangą skatinanti institucija, kurios veikla skirta kūrybingoms asmenybėms ugdyti ir visuomenės gerovei kurti“) bei vizija – „Ateičiai kuriantis universitetas su pripažintais tarptautiniais mokslo ir studijų pasiekimais ir Baltijos jūros regiono gerovei reikšmingomis inovacijomis“. Strateginiais prioritetais įvardintos trys siekiamybės - kūrybingas žmogus, vertė regionui, bendruomenės gerovė. „Dokumente akcentuojame kūrybiškumą, kūrybiškų asmenybių svarbą, nes mūsų kasdienėje veikloje vis daugėja biurokratizmo. Išlikti kūrybingu tokiame kontekste tampa tikru iššūkiu. Norime sustiprinti požiūrį, jog universitetai visada buvo kūrybos šaltiniai ir tokiais jie turi likti, tai jų vertė“,- akcentuoja dr. R. Vaičekauskaitė.

Strategijoje taip pat įvardintos stiprybės, silpnybės, galimybės bei grėsmės. Tarp pastarųjų - valstybinės aukštojo mokslo politikos poveikis plėtrai, mažėjantys demografiniai rodikliai, menka technologijų studijų paklausa, kt.

Į šio dokumento rengimą nuo pat pradžių buvo stengiamasi įtraukti bendruomenę. „Dažnai strategijos yra nuperkamos ir jas rašo profesionalūs strategijų rašytojai. Mes dirbome patys. Partnerystės pagrindais mums  padėjo Universiteto partneriai, vienas jų - KU afilijuotas profesorius iš Vokietijos Volkeris Wittpahlas. Ir įgyvendinant strategiją norisi tokio pat aktyvaus bendruomenės vaidmens - tam sumanyta Atviro forumo platforma, kurioje drauge su bendruomene kalbėsimės apie vienus ar kitus strategijos klausimus, aptarsim jos įgyvendinimo planus. Mums svarbi bendruomenės narių nuomonė“,- teigia prof. dr. A. Razbadauskas.

Reklama

Pirmasis Atviro forumo renginys, skirtas KU plėtros strategijai 2021-2030 metams pristatyti, sausio 6-ąją 13 val. vyks virtualioje erdvėje. Į pristatymą pakviesti Klaipėdos miesto savivaldybės, įgyvendinančios ambicingą Klaipėdos ekonominės plėtros strategiją „Klaipėda 2030“, atstovai – Klaipėdos miesto meras ir KU tarybos pirmininkas dr. Vytautas Grubliauskas, Savivaldybės vyriausias patarėjas Ričardas Zulcas, Ekonominės plėtros agentūros „Klaipėda ID“ direktorė Eglė Songailienė. Diskusiją moderuos Atviro Forumo koordinatorė Gabrielė Burbulytė-Tsiskarishvili.

KU plėtros strategijos 2021-2030 m. pristatymo renginys bus matomas Klaipėdos universiteto „Facebook“ paskyroje, Universiteto bendruomenės nariai į diskusiją jungsis per Zoom platformą.

Visas KU plėtros strategijos 2021-2030 m. dokumentas skelbiamas:

https://www.ku.lt/wp-content/uploads/2020/12/KU_strategija_2020-12-17-pages_web.pdf

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Kretingos meno mokyklos jaunieji pianistai, ugdomi mokytojos Kilnutės Skripkauskienės, per keletą...

Kretingos meno mokyklą garsina jaunųjų pianistų laimėjimai nuotrauka, foto

Jau nuo šių metų rugsėjo Klaipėdos licėjaus darželis „Mažasis Klaipėdos licėjus“ mažuosius...

Klaipėdos licėjaus darželis keliasi į Dragūnų kvartalą: įsikurs moderniausiame tokio tipo pastate mieste nuotrauka, foto

Klaipėdos rajono savivaldybės pedagogai buvo vieni pirmųjų, kurie buvo vakcinuoti nuo COVID-19....

Klaipėdos rajono pedagogai po vakcinacijos saugesni nepasijuto nuotrauka, foto

 Sukurtas ir, baigus įregistravimo procedūrą, oficialiai veiklą pradės Klaipėdos universiteto ateities paramos...

Įsteigtas KU ateities paramos fondas nuotrauka, foto

Ištyrus 3080 ėminių, 243 nauji koronaviruso atvejai ir 7 mirtys nuotrauka, foto

COVID-19, * Paskutinės paros naujų atvejų skaičius yra IŠANKSTINIS ir per kelias dienas...

Vairuotojas nesuvaldė motociklo ir partrenkė pėsčiajį nuotrauka, foto

Kriminalai, Motociklininkas partrenkė pėsčiajį

Lietuvoje plečiami tyrimai dėl koronaviruso mutacijų nuotrauka, foto

COVID-19, Lietuvoje nuo šios savaitės plečiami sekoskaitos tyrimai, siekiant nustatyti koronaviruso mutacijas,...

Su sunkia liga susigrūmusiai A. Brazausko našlei teko atsisakyti kai kurių malonumų nuotrauka, foto

Žmonės, Nidoje karantiną leidžianti Kristina Brazauskienė vasario 20 dieną paminėjo 72-ąjį gimtadienį: „Labai...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...