2020 m. spalio 24 d. 04:25 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

B. Markauskas: kitokia, bet ne ką mažiau laukiama Rugsėjo 1-oji

2020-08-29, 09:00

Klaipėdos rajono savivaldybės inf.

B. Markauskas: kitokia, bet ne ką mažiau laukiama Rugsėjo 1-oji nuotrauka, foto

Moksleivius į pamokas sukviesianti Rugsėjo 1-oji šiemet bus kiek kitokia: be didelių švenčių ir susibūrimų.

Reklama

Šie metai – išskirtiniai. Išskirtiniai visomis prasmėmis. Pandemija visą pasaulį užklupo netikėtai. Reikėjo imtis naujų saugumo priemonių, prisitaikyti, išmokti gyventi kitaip. Ne išimtis ir ugdymo procesas. Pavasarį duris užvėrus mokykloms ir darželiams, viskas persikėlė į elektroninę erdvę.

Nebuvo taip paprasta, lengva ir sklandu. Iššūkių kilo ir mokytojams, ir vaikams, ir tėvams.  Kalbu iš patirties. Turiu studentę dukrą, mokykloje dar besimokantį sūnų. Mačiau viską iš arti. Gal iš pradžių ir buvo įdomu mokytis namuose, mokytoją ar dėstytoją matyti tik ekrane, tačiau pamažu pradedi ilgėtis mokyklos, draugų. Juk mums svarbus žmogiškas kontaktas, gyvas bendravimas.

Nepaisant visko – įveikėme, prisitaikėme, o ir naujo išmokome. Iš tikrųjų norėčiau padėkoti visai bendruomenei už darbą karantino laikotarpiu – buvome tarp geriausių šalyje organizuojant nuotolinį mokymą. Mokyklų vadovai džiaugėsi Švietimo centro, pedagoginės-psichologinės tarnybos ir Visuomenės sveikatos centro ir biuro specialistų pagalba.

„Jau reikia rimtai galvoti apie strategiją, apie planus bent keliems metams į priekį: susidėlioti sąrašą mokyklų ir darželių, kuriuos pagal eiliškumą remontuosime. Taip bus aišku, kas ir kokiais metais sulauks investicijų“.

Jau kitą savaitę mokyklos vėl atvers duris beveik penkiems tūkstančiams mūsų rajono vaikų, iš kurių apie pusė tūkstančio – pirmokėliai.  Po ilgo laiko tarpo, po pusmečio. Ši rugsėjo 1-oji – kitokia, tačiau ne ką mažiau laukiama. Neabejotinai reikės prisitaikyti prie naujų reikalavimų. Juk virusas niekur nepasitraukė, todėl saugumo priemonės būtinos. Be abejonės, kiekviena mokykla ir tėvelius, ir mokinius su jomis supažindins, tačiau esminės taisyklės nesikeičia – atstumas, higiena bei veido kaukės.

Šią savaitę su ugdymo įstaigų vadovais aptarėme nemažai svarbių klausimų: kaip į mokyklas bus pavėžėjami mokiniai, kaip reguliuosime vaikų srautus įeinant ir išeinant iš mokyklos, kaip vyks maitinimas ir pamokos. Kiekviena mokykla visa tai spręs individualiai, nes mokyklos skirtingos, skiriasi ir jas lankančių mokinių skaičius. Taip pat mokyklose bus pildomas ir apsaugos priemonių rezervas – vienkartinės pirštinės, kaukės.

Reklama

Prieš gerą savaitę Taryba švietimui papildomai skyrė 200 tūkst. eurų. Dalį šių lėšų mokyklų vadovai jau nusprendė skirti kompiuterinei technikai įsigyti. Perėjimas prie nuotolinio mokymo pavasarį parodė, kad ne visi turi reikiamą įrangą. Ir  mokiniams, ir mokytojams tiesiog trūko kompiuterių. Bėdą išsprendėme. Mokykloms buvo išdalyta 540 planšečių, jos paskirstytos į šeimas, kuriose keli vaikai naudojosi vienu telefonu ar kompiuteriu. Rugsėjį į mokyklas parkeliaus dar apie penkios dešimtys naujų kompiuterių, tad viena problema bus mažiau.

Pavyko ugdymo įstaigoms ir kiek atsinaujinti. Gal ir smulkmena, bet ,,Minijos“ progimnazijos pradinių klasių korpuse vietoje atgyvenusių tupyklų įrengti nauji tualetai. Sutvarkytas nerimą kėlęs Agluonėnų lopšelio-darželio „Nykštukas“ fasadas, aptverta Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus teritorija. Remonto sulaukė Gargždų lopšelio-darželio „Naminukas“ stogas. Daugiau naujų klasių bus Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje ir Ketvergių pagrindinėje mokykloje. Be to, bus įrengiamos vaikų žaidimų aikštelės darželiuose, esančiuose Lapiuose, Vėžaičiuose, Ketvergiuose ir Girkaliuose.  

Aišku, čia tik kosmetiniai patvarkymai. Ne viena rajono ugdymo įstaiga statyta prieš kelis dešimtmečius ir per tą laiką nemačiusi rimtesnio remonto. Todėl jau reikia rimtai galvoti apie strategiją, apie planus bent keliems metams į priekį. Reikia susidėlioti sąrašą mokyklų ir darželių, kuriuos pagal eiliškumą remontuosime. Taip bus aišku, kas ir kokiais metais sulauks investicijų.

Šiemet jau įvedėm ir dar vieną naujovę – elektroninę registraciją į darželius. Neabejoju, kad tai bus naudinga tėveliams, nebereiks specialiai važiuoti į įstaigas, o prašymus bus galima užpildyti tiesiog namuose.

Tad visiems linkiu gražios rugsėjo 1-osios šventės. Ji bus kitokia, be didelių susibūrimų ir renginių, tačiau, tikiu, ne ką mažiau įkvepianti siekti žinių.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Vyriausybė pritarė, kad nuo spalio 26 d. iki lapkričio 8 d. dviem...

Po atostogų į mokyklas sugrįš ne visi nuotrauka, foto

Vyriausybės žadėtų 100 eurų pedagogų poilsiui kitų metų biudžete kol kas...

Pinigų mokytojų poilsiui biudžete nėra nuotrauka, foto

Informuojame, kad vadovaujantis Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. spalio...

Šie studentai 10 mėnesių gaus po 100 eurų stipendijas nuotrauka, foto

Nors koronavirusinės infekcijos atvejų Lietuvoje sparčiai daugėja, tačiau uostamiesčio švietimo įstaigos vis...

Švietimo įstaigos pereiti į nuotolinį mokymą neskuba nuotrauka, foto

SAM: Klaipėdos savivaldybė - raudonojoje zonoje nuotrauka, foto

COVID-19, Ateinančią savaitę, nuo spalio 26 iki lapkričio 1 d. imtinai, remiantis naujuoju...

Nauja tvarka dėl izoliacijos: kas keičiasi nuotrauka, foto

COVID-19, Europoje Tarybai pateikus rekomendacijas dėl suderinto požiūrio į laisvo judėjimo apribojimą reaguojant...

Stresas dėl atidėliojimo: kai vengiam problemų ir jų sprendimų nuotrauka, foto

Psichologija, Mintis „šitą padarysiu vėliau“ yra pažįstama visiems. Ypač kai galvojame apie ne...

Sportiškajai Nikitinų šeimynėlei - 17 medalių nuotrauka, foto

Sportas, Sportiškoji Nikitinų šeima - Anatolijus ir Irena bei jų dukra Ilona Songailienė...

COVID-19, Paskelbta prieš 5 val.

COVID-19, Paskelbta prieš 6 val.

Psichologija, Paskelbta prieš 7 val.

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...