2019 m. liepos 24 d. 12:48 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Aukštosios mokyklos kviečiamos teikti paraiškas dėstytojų iš užsienio vizitams

(2)

Aukštosios mokyklos kviečiamos teikti paraiškas dėstytojų iš užsienio vizitams nuotrauka, foto

© Stasio ŽUMBIO nuotr.

Reklama

Šalies aukštosios mokyklos skatinamos aktyviai įsitraukti į tarptautinę protų apykaitą ir kviestis aukštos kvalifikacijos dėstytojus iš užsienio. Švietimo ir mokslo ministerija finansiškai rems užsieniečių dėstytojų vizitus. Universitetai ir kolegijos gali teikti paraiškas iki birželio 7 d.

Pasak švietimo ir mokslo viceministrės Nerijos Putinaitės, finansinė parama aukštosioms mokykloms kviestis aukštos kvalifikacijos užsienio kolegas - tai investicija į mūsų šalies studijų kokybę ir tarptautiškumą. "Tikimės, kad universitetai ir kolegijos aktyviai ja pasinaudos megzdamos ryšius su tarptautinio lygio partneriais, iš jų perimdamos geriausią patirtį", - sako viceministrė.

Užsienio dėstytojų vizitai gali trukti nuo dviejų savaičių iki dviejų mėnesių. Kviestiniams profesoriams numatyta parama sieks iki 3250 litų (25 BSI - bazinių socialinių išmokų dydžio), docentams - iki 1560 litų (12 BSI), lektoriams ir asistentams, turintiems mokslo ar meno daktaro laipsnį - iki 780 litų (6 BSI) per savaitę.

Parama galės būti skiriama dėstantiems ar planuojantiems atvykti dėstytojams. Norėdama pretenduoti į valstybės paramą aukštoji mokykla vizitą turės kofinansuoti - jos skiriamos lėšos sudarys ne mažiau kaip 30 procentų visos sumos.

Skiriant lėšas konkurso būdu bus atsižvelgiama į dėstytojo užsieniečio pedagoginę ir mokslinę patirtį, institucijos, kurioje jis dirba, tarptautinį vertinimą, jo vizito reikšmę vykdomai studijų programai.

Dėstytojų iš užsienio vizitų finansavimo konkursą Švietimo ir mokslo ministerija skelbia pirmą kartą pagal balandžio mėnesį švietimo ir mokslo ministro patvirtintą paramos užsieniečiams dėstytojams, atvykusiems dėstyti Lietuvos aukštosiose mokyklose, teikimo tvarką. Numatyta, kad tokie konkursai bus skelbiami reguliariai du kartus per metus - gegužės ir gruodžio mėnesiais. Šiemet dėstytojų iš vizitams remti numatyta iki 0,5 mln. litų.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Žiurkė be uodegos

2012-05-10   01:46

IP: 85.232.138.203

Kažin kiek tokių kviestinių dėstytojų aukštosios mokyklos išgalės kviestis, jeigu žadama sumokėti iki 70% atlyginimo, o realiai bus pasakyta - pasidenkite pusę (50%), gal dar sumokėkite už pragyvenimą viešbutyje, gal dar ką nors? Ko gero, pasirodys, kad kur kas pigiau ir paprasčiau pasisamdyti "nuosavą" docentą ar profesorių, negu importinį asistentą. Ir atliekamo darbo kokybė to žinomo vietinio, ko gero, nebus prastesnė, negu nežinia kokio "importinio".

2012-05-09   20:18

IP: 78.61.230.29

Tai žavinga, kad užsienietis asistentas per mėnesį (sudauginus savaitės užmokestį) gaus daugiau, nei docentas per mėnesį Lietuvoje. Ar tikrai mes tiek teverti? Manau, kad didžiausia problema mūsų gražioje Tėvynėje, iš kurios dar vis yra nenorinčių išvažiuoti - negebėjimas įvertinti tai, ką turime.
Matau elementarią problemą - vis nesuvokiama, kad svarbiausia - žmogiškieji ištekliai, kurių arba nesugebama, arba tiesiog nenorima (priežasčių reiktų paklausti administratorių) matyti.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Perpildytos vaikų grupės tampa ne tik Vilniaus, bet ir daugelio Lietuvos savivaldybių...

Perpildytos vaikų grupės tampa ugdymo įstaigų problema nuotrauka, foto

Liepos 22 d. baigėsi prašymų į bakalauro studijas aukštosiose mokyklose teikimas. Klaipėdos...

Norinčių studijuoti KU skaičius išlieka panašus nuotrauka, foto

Šiemet abiturientai dėl valstybinių brandos egzaminų rezultatų teikė mažiau apeliacijų nei...

Abiturientai pateikė 1207 apeliacijas nuotrauka, foto

Deja, net ir XXI amžiuje profesinės karjeros pasirinkimą tebelemia ir apriboja gajūs...

Rinkis profesiją, ne stereotipus nuotrauka, foto

Baltijos jūros dugne – amžiaus atradimas nuotrauka, foto

Pasaulis, Baltijos jūros dugne slepiasi daugybė įvairių paslapčių, tačiau neseniai tarp Švedijos ir...

Rudenį įsigalios nemokamos elektroninės vizos į Sankt Peterburgą nuotrauka, foto

Kelionės, Kaip ir Kaliningradas, nuo spalio pradžios lengviau turistams bus pasiekiamas ir Sankt...

Perpildytos vaikų grupės tampa ugdymo įstaigų problema nuotrauka, foto

Švietimas, Perpildytos vaikų grupės tampa ne tik Vilniaus, bet ir daugelio Lietuvos savivaldybių...

Klaipėdos universitetinė ligoninė ruošiasi remontui nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos universitetinė ligoninė savo pagrindiniame pastate siekia atlikti atnaujinimo darbus. Klausimą svarstant...

Pasaulis, Paskelbta prieš 33 min.

Švietimas, Paskelbta prieš 40 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 47 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...