Atsirado universitetui svarbus žodis

Atsirado universitetui svarbus žodis

Vakar parlamentarų patvirtintas valstybinių universitetų optimizavimo planas leidžia Klaipėdos universitetui (KU) likti savarankiškam, mano uostamiesčio alma mater rektorius Eimutis Juzeliūnas.

Seimas vakar patvirtino valstybinių universitetų optimizavimo planą. Teigiama, kad pagal jį Lietuvoje liks mažiau nei pusė iš šiuo metu veikiančių 14 universitetų. Tačiau KU bendruomenės šis planas neišgąsdino.

"Pagal patvirtintą planą siūloma išlaikyti Klaipėdoje ir Šiauliuose regionų poreikius atitinkančius ir savo išskirtinumu pasižyminčius universitetinio mokslo centrus, kurie gali būti kitų universitetų padaliniai. Ankstesnėje versijoje vietoje žodžio "gali" buvo žodis "turi". Tad dabar teisiškai įforminta, kad mes patys galime rinktis, ar norime būti padaliniu, ar ne", - vakar situaciją komentavo E. Juzeliūnas.

Bent kol kas siekiama, kad KU išliktų savarankiškas ir su niekuo jungtis neketinama.

"Ir universiteto bendruomenė, ir Klaipėdos valdžia pasisako, kad uostamiestyje turi išlikti savarankiškas universitetas. Suprantama, pokyčiai mums būtini. Dar vasarį buvome pristatę galimos pertvarkos gaires. Klaipėdos universiteto svorio centrą siūlome sukti jūrinių reikalų link, nes tai yra mūsų išskirtinumas", - vakar sakė rektorius.

PLANAI. "Pertvarką turime daryti. Svorio centrą suksime link jūrinių reikalų, tačiau nepamiršime nei humanitarinių, nei socialinių mokslų", - vakar sakė Klaipėdos universiteto rektorius Eimutis Juzeliūnas. Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Artimiausiu metu ketinama reorganizuoti KU struktūrą. Pirmiausia, siekiant sutelkti jūrinių technologijų ir biologijos bei ekologijos mokslinį potencialą ir maksimaliai panaudoti baigiamą statyti Jūrinio slėnio laboratorijų korpusą, planuojama sukurti universitetinį Jūrinių mokslų institutą. Svarstoma, kaip dar būtų galima pertvarkyti fakultetų struktūrą, kad ji atitiktų universiteto misiją Vakarų Lietuvoje. Tačiau E. Juzeliūnas vakar minėjo, kad KU išliks ir humanitariniai, ir socialiniai mokslai. Pasak jo, diskutuojama tik dėl galimo KU Menų akademijos jungimosi su kita šios pakraipos šalies aukštąja mokykla.

Seimas nutarė, kad Vilniuje ir Kaune gali būti po vieną klasikinį, plačios aprėpties tyrimų universitetą. Nurodyta, kad šiuose miestuose taip pat gali veikti profiliniai technologijos, sveikatos mokslų ir menų universitetai. Siūloma išlaikyti Klaipėdoje ir Šiauliuose regionų poreikius atitinkančius ir savo išskirtinumu pasižyminčius universitetinio mokslo centrus, kurie galėtų būti kitų universitetų padaliniai.

Pagal nutarimą, švietimo ir ugdymo moksliniai tyrimai bei pedagogų rengimas turi būti sutelkti klasikiniuose universitetuose bei Šiaulių universitetiniame mokslo centre išvengiant dubliavimo miesto, regiono ir šalies mastu.

Vyriausybei pasiūlyta iki šių metų gruodžio 1 d. parengti plano įgyvendinimo priemones ir kitus teisės aktus.

[CITATA]

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė Seimo pasirinktą variantą anksčiau buvo apibūdinusi kaip prastesnį, bet kompromisinį.

"Šiandienos balsavimu Seimas pagaliau pasuko raktelį ir užvedė aukštojo mokslo reformos mechanizmo variklį. Vyriausybė savo ruožtu įsipareigojo užtikrinti, kad mechanizmas veiks ir degalų bus pilama tiek, kiek reikės. Kelionės tikslas aiškus, dėl jo sutarėme, o maršrutą, judėjimo kryptį rinksimės ir derinsime kartu su akademine bendruomene", - vakar išplatintame pranešime tikino ministrė.

Jos teigimu, premjero sudaryta darbo grupė siūlė kitą, greitesnius rezultatus atnešiantį ir jau kitais metais aiškiai matomą pažangą fiksuojantį reformos kelią, tačiau Seimas pasirinko judėti lėčiau, bet ta pačia kryptimi.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder