2019 m. liepos 23 d. 17:05 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Apklausa: dauguma būsimų inžinierių karjeros sieks Lietuvoje

Apklausa: dauguma būsimų inžinierių karjeros sieks Lietuvoje nuotrauka, foto

Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Dauguma, t. y. 91 proc., būsimų inžinierių, pabaigę studijas, norėtų dirbti Lietuvoje, 87 proc. jų po studijų planuoja ieškoti darbo pagal įgytą profesiją, o 69 proc. yra įsitikinę, kad tai pavyks padaryti Lietuvos rinkoje. Tai paaiškėjo inžinerijos ir konsultacijų bendrovei "Sweco Lietuva" atlikus Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) inžinerinio profilio studentų apklausą.

Ketvirtadalis, arba 26 proc., būsimų inžinerijos specialistų norėtų dirbti Lietuvoje vietinėje įmonėje, kai dauguma, arba 65 proc., teigė ketinantys likti mūsų šalyje ir karjeros siekti tarptautinėje kompanijoje. Tik 9 proc. apklaustųjų, pabaigę studijas, norėtų dirbti užsienyje.

"Šalyje netylant kalboms apie tai, kad vos baigę mokyklą jauni žmonės emigruoja dėl geresnių uždarbio ir karjeros galimybių, apklausos rezultatai teikia optimizmo. Ekonominė aplinka labiausiai lemia bendrovių atvirumą jauniems ir patirties neturintiems jaunuoliams. Per keletą pastarųjų metų mūsų bendrovėje įsidarbino daugiau kaip 30 ką tik studijas baigusių jaunų inžinierių. Nelikome nusivylę, nes siekiame pritraukti gabiausią ir talentingiausią jaunimą“, – teigė "Sweco Lietuva“ prezidentas Artūras Abromavičius.

Inžinerinės krypties studentų teigimu, labiausiai pasilikti dirbti Lietuvoje juos skatintų karjeros ir finansinės galimybės. Taip teigė atitinkamai 34 ir 32 proc. apklaustųjų. Ketvirtadalis, t. y. 24 proc., įvardino kitas jiems svarbias sąlygas, pavyzdžiui, Lietuvos ekonominio ir išsivystymo lygio kėlimą, draugišką kolektyvą, darbuotojų vertinimą kompanijos viduje ir kt.

Būsimieji inžinieriai savo svajonių darbą visų pirma įsivaizduoja kaip vietą, kurioje užtikrinamas patrauklus uždarbis ir socialinės garantijos. Taip teigė 90 proc. apklaustųjų. Be to, studentai kaip svarbiausius aspektus išskyrė karjeros galimybes (79 proc.), šiuolaikiškas darbo sąlygas (69 proc.), galimybę realizuoti savo gebėjimus ir įgūdžius (69 proc.) bei vykdyti įdomius projektus ir atlikti įvairias užduotis (61 proc.). Beveik pusės (44 proc.) apklaustųjų nuomone, labai svarbios darbe yra ir motyvacijos skatinimo programos.

Vertindami savo ateities darbo užmokesčio galimybes, daugiau nei pusė, arba 52 proc., būsimųjų inžinierių teigė, kad, pradėję profesinę karjerą, "į rankas" norėtų gauti nuo 1 iki 2 tūkst. litų atlyginimą. 37 proc. apklaustųjų mano, kad jo dydis pirmaisiais darbo metais turėtų svyruoti nuo 2 iki 3 tūkst. Lt. Po 5 proc. apklaustų inžinierinės pakraipos studentų teigė, kad jų alga karjeros pradžioje turėtų siekti atitinkamai nuo 3 iki 4 tūkst. Lt arba daugiau.

Reklama

Po penkerių darbo metų būsimi studentai tikisi aukštesnio darbo užmokesčio: 38 proc. apklaustųjų nuo 3 iki 4 tūkst. Lt, kuomet beveik pusė arba 46 proc. – daugiau nei 4 tūkst. Lt. Tik 15 proc. įvardijo atlyginimą nuo 2 iki 3 tūkst. Lt.

Pasak A. Abromavičiaus, absolventų, pretenduojančių įsidarbinti įmonėje, lūkesčiai dažniausiai įsitenka į 1,5 – 2,5 tūkst. Lt. "ant popieriaus" ribas, tačiau jų praktinis pasirengimas dirbti inžinerinėje kompanijoje yra vidutinis ar net prastesnis.

"Jauniems, ką tik universiteto diplomą įgijusiems žmonėms labiausiai trūksta sistemiško požiūrio, projektavimo darbų struktūros ir etapiškumo suvokimo. Be to, dauguma neturi pakankamai gilių profesinių žinių ir anglų kalbos įgūdžių, todėl pati bendrovė investuoja į tokios kompetencijos ugdymą. Tuo tarpu atlyginimų lūkesčiai įprastai būna aukštesni nei reali profesinė kompetencija. Žinoma, pasitaiko ir malonių išimčių", – patirtimi dalijosi A. Abromavičius.

Minėta apklausa atlikta 2012 m. kovo mėnesį. Joje dalyvavo 311 VGTU inžinerinės krypties bakalauro ir magistro studijų programų studentų.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Liepos 22 d. baigėsi prašymų į bakalauro studijas aukštosiose mokyklose teikimas. Klaipėdos...

Norinčių studijuoti KU skaičius išlieka panašus nuotrauka, foto

Šiemet abiturientai dėl valstybinių brandos egzaminų rezultatų teikė mažiau apeliacijų nei...

Abiturientai pateikė 1207 apeliacijas nuotrauka, foto

Deja, net ir XXI amžiuje profesinės karjeros pasirinkimą tebelemia ir apriboja gajūs...

Rinkis profesiją, ne stereotipus nuotrauka, foto

"Tikiuosi, kad tai mano raktas į ateitį", - sako visus 5 abitūros...

Penkis šimtukus gavusi Mariam Varoneckaitė: "Nesureikšminu pažymių" nuotrauka, foto

Stato tiltus tarp kurčiųjų ir girdinčiųjų nuotrauka, foto

Žmonės, Lietuvoje populiaru mokytis įvairių užsienio kalbų, tad pamažu gimsta nauja mada į...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Klaipėdietė mokėsi vertikalaus šokio Mekoje JAV nuotrauka, foto

Klaipėda, "Mano svajonė, kad vertikalus šokis taptų Klaipėdos išskirtinumu, dėl kurio žmonės važiuotų...

Jūros šventės proga - dovana miestui nuotrauka, foto

Klaipėda, Organizatoriai kviečia į menininkės Aidos Raimondos Pečeliūnienės, Viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ bei...

Žmonės, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...