2019 m. liepos 16 d. 09:39 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Abiturientams artėja įtampos dienos

(1)

Egzaminai

Šią savaitę šalies abiturientams nuskambės paskutinis skambutis, o dar po trijų dienų prasidės ir pagrindinė brandos egzaminų sesija, kurioje uostamiestyje šiais metais dalyvaus pora šimtų mažiau abiturientų nei pernai.

Šį penktadienį Klaipėdos abiturientai kviečiami į Laikrodžių muziejaus kiemelį, kur jiems tradiciškai rengiama Paskutiniojo skambučio šventė. Čia, kaip kasmet, abiturientams sėkmės artėjančioje egzaminų sesijoje ir studijose linkės uostamiesčio meras Rimantas Taraškevičius, kuris dar nė vienais metais neužmiršo paraginti jaunuolių po klajonių po svetimus miestus bei šalis sugrįžti į Klaipėdą.

Mažiau ar daugiau iškilmingai Paskutiniojo skambučio šventę švęs ir visos miesto mokyklos, kurios šiais metais išleidžia dvyliktokus. "Aukuro" vidurinės mokyklos direktorė Lygija Virkšienė tvirtino neįsivaizduojanti pavasario be Paskutiniojo skambučio šventės.

"Tai labai graži, jautri šventė - su palaikymu ir padrąsinimais dvyliktokams, vienuoliktokų koncertu. Bent jau aš tą dieną visada apsiverkiu. Tai simbolinių mokyklos dalykų - testamento, rakto perdavimo diena. Mūsų mokykloje Paskutiniojo skambučio šventė niekada neapsieina ir be medelio sodinimo - šalia mokyklos jau auga visa berželių alėja", - pasakojo pedagogė.

Beveik mėnesio maratonas

Pagrindinė brandos egzaminų sesija prasidės gegužės 19 dieną gimtosios kalbos egzaminu besimokantiems rusų, lenkų, baltarusių ir vokiečių kalbomis.

Brandos atestatui gauti dvyliktokai turės išlaikyti 3 egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir dar du pasirinktus individualaus ugdymo plano dalykų egzaminus. Iš viso, be lietuvių kalbos egzamino, jie galėjo rinktis ir laikyti ne daugiau kaip 5 dalykų egzaminus. Norimus egzaminus galima buvo pasirinkti iš 16 dėstytų dalykų.

Kaip ir pernai, populiariausi iš pasirenkamųjų valstybinių ir mokyklinių brandos egzaminų ir šalyje, ir uostamiestyje yra anglų kalbos, matematikos bei istorijos egzaminai, o mažiausiai kandidatų laikys prancūzų ir informacinių technologijų egzaminus. Pavyzdžiui, matematiką Klaipėdoje laikys 2 180 jaunuolių, o prancūzų kalbą - 4. Beje, Klaipėdos savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus specialistė pastebėjo, kad, palyginti su pernai metais, net 168 jaunuoliais daugiau šįmet pasirinko laikyti biologijos egzaminą: jį laikys 759 jaunuoliai.

Pats svarbiausias, privalomas lietuvių valstybinės ir gimtosios kalbos egzaminas kandidatų laukia gegužės 21 dieną. Šis dviejų dalių egzaminas, per kurį bus rašomas arba interpretuojamas tekstas, o paskui pildomas testas, šiais metais truks 7 valandas 15 minučių. Egzaminą ketina laikyti 42 684 kandidatai, iš jų Klaipėdoje - 2 840.

Iš viso šalyje brandos egzaminus ketina laikyti kiek daugiau nei 48 tūkst. žmonių, iš jų per 46 tūkst. - šių metų abiturientai. Klaipėdoje pagrindinėje brandos egzaminų sesijoje dalyvaus 3 334 abiturientai. Į šį skaičių įtraukti ne tik bebaigiantys miesto bendrojo lavinimo, bet ir profesines mokyklas.

Pagrindinė sesija baigsis birželio 13 dieną mokykliniu dailės egzaminu. Neišlaikiusieji egzaminų galės juos perlaikyti pakartotinėje sesijoje nuo birželio 17 iki liepos 11 dienos.

Mokyklinių brandos egzaminų rezultatai paprastai skelbiami per 5 - 9 darbo dienas nuo egzamino dienos, o valstybinių egzaminų rezultatų skelbimo datą nustatys švietimo ir mokslo ministras.

NEC informuoja, kad apeliacijas dėl brandos egzaminų kandidatai galės pateikti mokyklos direktoriui per 2 dienas nuo oficialios rezultatų skelbimo dienos. Mokyklinių brandos egzaminų apeliacijos bus išnagrinėtos per 5 darbo dienas, o valstybinių egzaminų - per 2-3 savaites nuo rezultatų paskelbimo dienos, bet ne vėliau kaip iki liepos 17 d.

Tinklalapyje www.nesinervink.lt pateikiama daugiau informacijos apie egzaminus, čia galima rasti profesionalių psichologų patarimų, padėsiančių pozityviai nusiteikti prieš egzaminus ir suvaldyti jaudulį.

Laima ŠVEDAITĖ

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

sveiki

2010-05-02   07:34

Mokyklų bendruomenes domina toks klausimas, kas išgalvojo tokią nesamonę egzaminų laikymą kitose mokyklose, kurios yra pagrindinės. Jūs tik įsivaizduokite kas vyksta kai pradedami nešioti suolai į sales. mešant suolus apdaužomos ir sienos. ir laužosi baldai.Po to prašome naujų baldų įdomu kiek mes easme turtingi.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Dėl ligos pamokas praleidusiems mokiniams nebereikės į mokyklą nešti tą pateisinančios gydytojo...

Rugsėjo permainos: tėvai patenkinti, mokytojai – nelabai nuotrauka, foto

Valdininkai prašo politikų leisti dar šiemet imti iš banko kone 3...

Mokyklų statyboms teks ir skolintis nuotrauka, foto

Šiemet uostamiesčio abiturientai nustebino šimtukų gausa. Jų surinkta gerokai daugiau nei ankstesniais...

Klaipėdiečių kraityje - 208 šimtukai nuotrauka, foto

Klaipėdos rajono savivaldybei kitais mokslo metais teks daugiau mokėti už Klaipėdoje darželius...

Klaipėdoje besimokantys vaikai rajonui kainuos brangiau nuotrauka, foto

Vakarų Lietuvos kriminalinė kronika nuotrauka, foto

Klaipėda, Sukčius apgavo patiklų klaipėdietį

NBA vasaros lygos finale arti stebuklo buvęs K.Maksvytis nuotrauka, foto

Sportas, Las Vegase finišavo NBA vasaros lyga. Paskutinėse turnyro rungtynėse dėl čempionų titulo...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Neringos bendruomenės nariu tapo Valdas Adamkus nuotrauka, foto

Neringa, Sekmadienį Neringos bendruomenė į savo gretas šiltai priėmė prezidentą Valdą Adamkų, iškilmingai...

Klaipėda, Paskelbta prieš 13 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Neringa, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...