2020 m. gruodžio 3 d. 03:53 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

2016-uosius Jūreivystės mokykla pasitinka pasipuošusi

(1)

2016-uosius Jūreivystės mokykla pasitinka pasipuošusi nuotrauka, foto

NAVIGACIJA. Šioje šiemet atnaujintoje auditorijoje - 12 tiltelių, 24 darbo vietos. Nuotraukoje - ištęstinių studijų paskutinio 6 kurso studentai.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Ateinančiais metais sukaks 80 metų Klaipėdoje veikusios vokiečių mokyklos pastatui. Jame jau seniai šeimininkauja Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, 2018-aisiais švęsianti savo pačios 70 metų jubiliejų. Būsimoms garbingoms sukaktims pradėta ruoštis jau šiemet, tad mokykla sparčiai gražėja. Neseniai jos sienas papuošė puikus sieninis pano, kuriame pavaizduoti XIX a. Klaipėdos (Mėmelio) uosto elementai.

Architekto Paulio Giesingo pastatas Klaipėdoje, dabartinėje Imanuelio Kanto gatvėje, pradėtas statyti 1934 metais. 1936-aisiais jame atidaryta vokiečių pradinė mokykla, o 1937 metų spalio 24 d. jai buvo suteiktas filosofo I. Kanto vardas, mat jo senelis Lietuvos uostamiestyje turėjo namus.

Su pertraukomis mokykla veikė iki 1944 metų. Joje mokėsi 750 moksleivių. Nors pagrindinė kalba buvo vokiečių, mokyta ir lietuvių kalbos.

MECHANIKAMS. Pasak Laivų energetikos katedros vedėjo Valerijaus Kuznecovo, 3D virtualus, interaktyvus modelis studentams labai patinka. Jie dirba su lygiai tokiais pačiais įrenginiais kaip laive, tik šiek tiek stilizuotais. Studentus sunku išvaryti iš kompiuterių klasės.

1948 metais vasario 25 d. joje įkurta Klaipėdos jūreivystės mokykla, dabartinė Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla. Be abejo, dabar šis pastatas yra jau gerokai pasikeitęs ir be to, kad 1960 metais buvo pastatytas jo priestatas.

Reklama

Pasak Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos Karjeros ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjos Genutės Kalvaitienės, vokiečių istorija tęsiasi iki šių dienų. Kiekvieną vasarą sulaukiama garbingo amžiaus turistų iš Vokietijos. Vokiečiai labai džiaugiasi radę jiems jų istoriją menančias išlikusias detales.

Kitais metais Jūreivystės mokykla ketina atidengti atminimo lentą su informacija apie pastato istoriją. Bus tikslinama informacija dėl pastato ir veikusios mokyklos su Lietuvos jūrų muziejaus istorikais.

Jau šiemet imta ruoštis paminėti pastato istorinę datą. Vasarą pradėti laiptų restauravimo darbai, kuriuos atlieka profesionalus restauratorius Romas Jencius.

Bene didžiausią įspūdį daro dailininko Kęstučio Janulionio antrame mokyklos aukšte sukurtas sieninis pano. Pano vaizduojamas 1880 metų Klaipėdos (Mėmelio) uostas, tie laikai, kai mūsų mieste gyvavo labai didelis burinis laivynas ir buvo sakoma, kad per marias galima pereiti nesušlapus kojų.

Atnaujintos laboratorijos

Kiti šių metų darbai, atlikti mokykloje, labiau susiję su studijų aplinka: auditorijų, laboratorijų atnaujinimu, bendrų erdvių sutvarkymu, grindų keitimu.

Šiemet mokyklos "puošybai" - remontui, baldų atnaujinimui ir kt. - skirta daugiau nei 143 tūkst. eurų mokyklos uždirbtų lėšų.

Reklama

1992-1993 metais šioje mokykloje mokėsi tik 282 studentai. Mokykla buvo ties uždarymo riba. Pirmaisiais Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metais Lietuvos jūrininkai nebuvo žinomi ir negalėjo dirbti Europoje. Tačiau procesas buvo suvaldytas, mokykla perorientuota rengti specialistus ne tik žvejybos, bet ir prekybiniam laivynui, uostui, pradėtas vykdyti ir karinis rengimas. Dabar Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje studijuoja apie 1500 studentų. Kasmet kvalifikacijos tobulinimo kursus joje lanko apie 4 tūkstančius dirbančių jūrininkų.

PANO. Dailininko Kęstučio Janulionio sukurtas sieninis pano, prie kurio jis dirbo daugiau nei mėnesį.

"Turėdami tokį srautą žmonių esame maksimaliai apkrauti. Todėl ištęstinių studijų studentams tenka studijuoti ir šeštadieniais. Planuojame pavasarį didinti rūbinę", - sakė G. Kalvaitienė.

Steigs poligoną

Ruošiantis reikšmingoms datoms 2016-aisiais mokyklos laukia dar daug darbų. Ji planuoja plėsti 2011 metais renovuotą muziejų, eksponatus jam buvę absolventai, miestiečiai vis dar pildo iki šiol. Šalia jo ketinama įrengti dar vieną patalpą paliekant senąsias medines grindis, kurioje bus eksponuojamos anksčiau naudotos mokymo priemonės. Jos šiuo metu tiesiog stovi koridoriuose.

Mokyklos kieme esantį stadioną, šiuo metu eksploatuojamą minimaliai, daugiausia rudenį ir šiek tiek pavasarį, ketinama pritaikyti fizinio ir psichologinio parengimo poligonui. Šiam projektui įgyvendinti jau numatytas 2014-2020 metų laikotarpio ES struktūrinių fondų finansavimas.

Reklama

BIBLIOTEKA. Šiemet vasarį atidarytoje atnaujintoje bibliotekoje yra patalpų, skirtų individualiam darbui.

Poligoną sudarys dvi dalys: vienoje bus įkurta asmeninio gelbėjimosi laboratorija ir perkelta gaisrų gesinimo laboratorija - bus pastatyti specialūs konteineriai; kitoje atviroje lauko fizinio pasirengimo dalyje bus įvairių treniruoklių, kliūčių ruožas, barjerai. Numatoma ir kiemo rekonstrukcija. Šiuo metu jau rengiamasi įgyvendinti projektą, nes poligono įrengimas numatomas 2017 metais.

LAIPTAI. Palikti senieji ąžuolinių laiptų, kurių pakopos padarytos naujos, turėklai. Tai pareikalavo daug darbo, reikėjo pašalinti storą dažų sluoksnį.

Be to, mokykla nemažai dėmesio skiria ir jūrinei kultūrai populiarinti. 2016 metais planuoja išleisti garsaus marinisto fotografo Savelijaus Golubevo žymiausių nuotraukų albumą, kurio preliminarus pavadinimas "Žmogus ir jūra". Parengtas projektas ir tikimasi gauti dalį lėšų iš Klaipėdos miesto savivaldybės skiriamo finansavimo kultūros projektams. Renkama informacija, bendradarbiaujama su Lietuvos jūrų muziejumi, Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriumi. Norima surasti ir tas nuotraukas, kurių pasigendama, kurių neturi ir fotografo našlė Liudmila Saveljeva.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

J.

2015-12-22   14:00

IP: 78.61.76.99

Džiugu, kad ši ugdymo įstaiga modernėja, gražėja, tačiau per pertraukas ant šaligatvio, prie centrinio įėjimo, rūkantys būsimieji jūrininkai mokyklos nepuošia. Vos eina prasibrauti pro rūkalių gretas, laviruojant prispjaudytu šaligatviu. Administracijai laikas pamąstyti, kur nukreipti rūkalius!!!!!!!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija trečiadienį apsisprendė neilginti mokinių žiemos atostogų ir...

Žiemos atostogos gali būti prailgintos nuotrauka, foto

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos auklėtiniai toliau garsina mokyklą, dalyvaudami virtuoliuose konkursuose...

Jaunieji Klaipėdos talentai užkariauja Italiją nuotrauka, foto

Prezidentui pasirašius Švietimo įstatymo pataisas, nuo 2023 m. Lietuvoje bus sudarytos...

Po dvejų metų – ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pokyčiai nuotrauka, foto

Klaipėdos licėjus taps „mažuoju universitetu“ ir 6-10 klasių moksleiviams. Mokykla, kuri jau...

Klaipėdos licėjus ruošiasi dar vienam kokybiniam šuoliui – plečia tarptautinio bakalaureato programas nuotrauka, foto

"Kantomannia" - kultūrines sienas atveriantis unikalus projektas nuotrauka, foto

Neringa, Sėkmingai įgyvendinamas vis didesnį pagreitį įgauna šiemet startavęs išskirtinis tarptautinis projektas „Immanuelis...

Keliui į LEZ kliūčių nemato nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos savivaldybė nemato kliūčių, kad būtų įrengtas naujas įvažiavimo kelias į Klaipėdos...

Specialusis įpareigojimas - laivų statybai, remontui, vėjo elektrinėms nuotrauka, foto

Jūra, Šiandien Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos inicijuotam nutarimo projektui, kuriuo siekiama nustatyti Klaipėdos...

Gargždai nuo kitos žiemos kelius prižiūrės kitaip nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Klaipėdos rajono savivaldybė yra paskelbusi konkursą centralizuotai kelių priežiūrai žiemos metu. Konkurso...

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...