2019 m. liepos 19 d. 07:17 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sveikata

Sveikata

Vietoj slaugytojų - visuomenės sveikatos specialistai

(6)

Vietoj slaugytojų - visuomenės sveikatos specialistai nuotrauka, foto

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Uostamiesčio ugdymo įstaigose nuo kitų metų nebeliks bendrosios praktikos slaugytojų - juos pakeis visuomenės sveikatos specialistai. Įstaigoms šių specialistų etatai bus skiriami atsižvelgiant į ugdomų vaikų skaičių.

Toks sprendimas patvirtintas dar gegužę, tačiau dabar norima jį papildyti, kad bent ketvirtis visuomenės specialisto etato būtų skirta ir mažas vaikų grupes ugdančioms įstaigoms. Pakoreguotas sprendimo projektas vakar buvo pristatytas Klaipėdos savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje.

Savivaldybės Sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Janina Asadauskienė nurodė, kad norima patvirtinti pakoreguotą punktą dėl visuomenės sveikatos priežiūros specialistų etatų ikimokyklinio ugdymo įstaigose padalinimo.

"Kai buvo rengtas minėtas sprendimas, jau buvo tarsi savaime aišku, kad tie bendrosios praktikos slaugytojai, kurie turi licencijas, pereina į Visuomenės sveikatos biurą, tapdami visuomenės sveikatos specialistais. Deja, iškrito iš konteksto tai, kad bus darbuotojų, kurie nepereis. Be to, mokyklose, kuriose yra priešmokyklinio ugdymo grupės, turinčios mažą vaikų skaičių, nėra specialisto etato, todėl norime papildyti, kad būtų bent ketvirtis etato", - sakė J. Asadauskienė.

J. Asadauskienė atkreipė dėmesį, kad dalis norimų atleisti slaugytojų yra jau pensinio amžiaus, o dalis nepakeitė kvalifikacijos, tad ir negalėtų pereiti dirbti į Visuomenės sveikatos biurą.

Numatyta, kad nuo 2017 m. sausio 1 d. ugdymo įstaigose, kuriose vykdomos ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo programos, bus panaikinti bendrosios praktikos slaugytojų etatai, o visuomenės sveikatos priežiūros specialistų etatai bus skiriami pagal mokinių, ugdomų pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo programas, skaičių: jei ugdoma iki 49 mokinių, skiriama 0,25 etato, nuo 50 iki 110 mokinių - 0,5 etato, nuo 111 iki 180 mokinių - 0,75 etato, nuo 181 iki 250 mokinių - 1 etatas.

Reklama

Skaičiuojama, kad šių etatų išlaikymui metams reiktų skirti apie 305 000 Eur, o išmokėjus išeitines išmokas, Savivaldybės biudžetas kasmet sutaupys apie 120 000 Eur.

J. Asadauskienė pabrėžė, kad nebus taip, jog įstaiga liks be specialisto.

"Pareigybės lieka, tačiau tai jau bus nebe bendrosios praktikos slaugytojai, o visuomenės sveikatos specialistai. Visos reikalingos paslaugos bus teikiamos, darželiuose bus specialistai, priklausomai nuo ugdytinių skaičiaus. Lėšų šiems specialistams išlaikyti skirta ne tik iš valstybės, bet ir iš Savivaldybės biudžeto. Bendrosios praktikos slaugytojai jau prieš keletą metų žinojo, kad toks procesas vyks ir pagal teisės aktus turėjo įgyti tam tikrų profesinių kompetencijų. Faktiškai tų specialistų, kurie išklausė kvalifikacijos kėlimo kursus, darbdavys bus Visuomenės sveikatos biuras, bet fiziškai jų darbo vieta liks ten, kur ir buvo" - aiškino J. Asadauskienė.

Pagal Sveikatos apsaugos ministro patvirtintus teisė aktus, vienas visuomenės sveikatos priežiūros specialisto, dirbančio ugdymo įstaigose, etatas steigiamas 1 000 mokinių visuomenės sveikatos biuruose. Tačiau teisės aktai suteikia Savivaldybei teisę remti mokinių sveikatos priežiūrą, steigiant visuomenės sveikatos priežiūros specialistų etatus mažesniam mokinių skaičiui ir finansuojant ją papildomai iš savivaldybės biudžeto lėšų.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Jolita

2017-10-08   14:19

IP: 78.58.209.65

Tegu tevai rupinasi labiau savo vaikais, o sveikatos specelistai dirba! Bet kaip paaiskinti vaiku apie pusryciu svarba, jeigu namie ju niekas neruosia! Sveikat reikia rupintis kol esame sveiki! Bet musu visuomene tokio seno mastymo, kad vienam specialistui aptarnaujanciam 3- 4 mokyklas tai tiesiog neimanoma!

vs specialistas

2017-01-20   19:31

IP: 78.61.3.187

Labai žeidžiantys komentarai..tas kas nežino jų darbo darzeliuose taip ir kalba...

Grt

2017-01-11   19:35

IP: 94.244.100.76

Galiu pasakyti kad tie specialistai tikrai nieko neveikia, tik tos senes kuriom jau dirbt nebegalima kitiem nervus gadina.. Daro ne tai kas privaloma jom. Isvis pilna jaunu zmoniu kurie neturi darbo, o dirba pensininkes.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Uostamiesčio ugdymo įstaigose nuo kitų metų nebeliks bendrosios praktikos slaugytojų - juos...

Vietoj slaugytojų - visuomenės sveikatos specialistai nuotrauka, foto

Vienišas žmogus, susirgęs vėžiu, pasidavė darbdavio spaudimui ir išėjo iš darbo savo...

Vėžininko likimas - numirti skurde nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto ir Kretingos rajono savivaldybės ketina dalyvauti bendrame projekte, pagal kurį...

Ketina renovuoti sveikatos kabinetus nuotrauka, foto

Sinoptikai perspėja, kad liepos 28-30 d. Lietuvoje numatoma kaitra. Aukščiausia temperatūra dienomis...

Atsargiai: karštis atakuoja sveikatą! nuotrauka, foto

Kuliai vilioja lankytojus Sofijos festivaliu nuotrauka, foto

Renginiai, Liepos 21 – 27 dienomis Kulių miestelyje, jau trečiąjį kartą vyks unikalaus...

Penktadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, **************

„Klaipėda Piano Masters 2019“ atidaryme grojo 24 pianistai nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečiajį kartą organizuojama vasaros fortepijono akademija „Klaipėda Piano Masters“ koncertu pristatė šių...

Į Baku - aštuoni klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Sportas, Ketvirtadienį Lietuvos rinktinės nariai, tarp kurių aštuoni klaipėdiečiai, išvyko į liepos 21-27...

Renginiai, Paskelbta prieš 13 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...