2020 m. gruodžio 2 d. 18:40 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sveikata

Sveikata

Prasideda varžybos dėl ligoninių vadovų postų

(10)

Prasideda varžybos dėl ligoninių vadovų postų nuotrauka, foto

TERMINAS. Norinčių ir galinčių vadovauti Klaipėdos universitetinei bei Vaikų ligoninėms ir Klaipėdos sveikatos priežiūros centrui kandidatų dokumentai savivaldybėje bus priimami iki birželio 3 dienos.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Vakar uostamiesčio savivaldybės administracija paskelbė konkursus Klaipėdos universitetinės bei Vaikų ligoninių ir Klaipėdos sveikatos priežiūros centro vyriausiųjų gydytojų pareigoms eiti. Pretendentų į šiuos postus savivaldybei pavaldžiose gydymo įstaigose dokumentai bus priimami dvi savaites - iki birželio 3 dienos.

Kai kurių mūsų įstaigų vadovų, ilgus metus vadovaujančių įstaigoms, etika gerokai šlubuoja, darbuotojai skirstomi į savotiškas pakopas - aukštesnio ar žemesnio lygio, trūksta pagarbos paprastam žmogui.

Antanas JANUŠONIS, Lietuvos gydytojų sąjungos Klaipėdos filialo pirmininkas

Žinia, visų sveikatos priežiūros įstaigų vadovai, kurie šias pareigas eina ilgiau nei 10 metų, nuo šių metų liepos 1 dienos turi būti atleisti.

Visų keturių miesto ligoninių ir Klaipėdos sveikatos priežiūros centro vyriausieji gydytojai šioms įstaigoms vadovauja ilgiau negu 10 metų.

Tad pagal pernai įsigaliojusį Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymą jie turi būti atleisti, tačiau su kitais pretendentais galės varžytis konkurse dėl vadovo pareigų.

Pretendentų atrankos būdas - testas žodžiu (pokalbis) ir raštu - teks atsakyti į 50 klausimų.

Dalyvaus visi vadovai?

Reklama

Klausimas, ar dalyvaus konkurse dėl vadovo posto, kažkodėl labai supykdė Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausiąją gydytoją Klaudiją Bobianskienę: "Kiek galima apie tai kalbėti? Jeigu norite - dalyvausiu", - pakeltu tonu rėžė medikė ir numetė telefono ragelį.

Kitų įstaigų vadovai situaciją dėl konkurso vertina santūriai ir padėties nedramatizuoja.

"Taip, žinoma, dalyvausiu konkurse, o kodėl gi ne?" - sakė Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas prof. Vinsas Janušonis, vadovaujantis didžiausiai miesto ligoninei jau ne vieną dešimtmetį.

"Konkurse dalyvausiu, juk tiek metų įstaigai atiduota - nuo pirmos įsikūrimo dienos. Procedūra nėra maloni, tačiau padėties nedramatizuoju - jei nelaimėsiu, vadinasi, taip yra lemta - laikas keisti darbą ir gyvenimo būdą. Turiu šeimos gydytojo licenciją - iš medicinos nepasitrauksiu", - kalbėjo Klaipėdos sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Loreta Venckienė, jau 16 metų sėkmingai vadovaujanti įstaigai, kurios paslaugomis naudojasi beveik pusė klaipėdiečių.

Beje, ji atkreipė dėmesį į tai, jog pagal konkurso nuostatus nebūtina turėti medicininio išsilavinimo. Pasak L. Venckienės, tai nėra gerai, nes medicina - tai sritis, turinti savo specifiką, kurioje negalima vadovautis vien rinkos dėsniais.

Tikrins STT

Konkursai Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžių ligoninių - Respublikinės Klaipėdos ir Jūrininkų - vadovų pareigoms eiti buvo paskelbti dar balandį. Portalo vlmedicina.lt duomenimis, Klaipėdos jūrininkų ligoninės vadovo posto siekia tik Jonas Sąlyga, šiai įstaigai vadovaujantis jau du dešimtmečius. Respublikinė Klaipėdos ligoninei siekia vadovauti du kandidatai.

Reklama

Miesto savivaldybės Personalo skyrius balandį irgi buvo pradėjęs konkursų organizavimo procedūras, tačiau vėliau jas atšaukė. Personalo skyriaus vadovė Jolita Grigaitienė tuomet paaiškino, jog gegužę gali būti įstatymų pataisų dėl vadovų rotacijos, todėl nuspręsta neskubėti.

J. Grigaitienė teigė, jog konkursams organizuoti laiko yra pakankamai, kad naujai išrinkti vadovai laiku, t. y. nuo liepos 1 dienos, užimtų pareigas.

Manoma, kad konkursinės procedūros turėtų baigtis birželio viduryje, nes konkurso laimėtojų reputaciją dar turės patikrinti Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Su konkursus laimėjusiais vyr. gydytojais bus sudaromos terminuotos penkerių metų darbo sutartys.

Vertina teigiamai

"Kokiais rezultatais pasibaigs šie konkursai, yra labai svarbu visiems miesto medikų kolektyvams. Valdymo etika, elgesys su darbuotojais, pagarba žmogui - tai profesionalaus vadovo savybės.

Tačiau kai kurių mūsų įstaigų vadovų, ilgus metus vadovaujančių įstaigoms, etika gerokai šlubuoja, darbuotojai skirstomi į savotiškas pakopas - aukštesnio ar žemesnio lygio, trūksta pagarbos paprastam žmogui. Susidaro įspūdis, jog elgiamasi lyg savo asmeninėje, o ne viešojoje įstaigoje", - sakė Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) Klaipėdos filialo pirmininkas Antanas Janušonis.

Reklama

Anot jo, šiai sąjungai priklauso du trečdaliai uostamiesčio gydytojų. "Dar metų pradžioje miesto mero prašėme įtraukti mūsų sąjungos narį, atstovaujantį įstaigos kolektyvui, į pretendentų atrankos komisiją, tačiau jokio atsakymo taip ir nesulaukėme", - sakė A. Janušonis.

Jo teigimu, miesto gydytojai palankiai vertina įstaigų vadovų rotaciją ir tikisi pasikeitimų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vytas

2013-05-22   11:36

IP: 193.219.12.52

Loretėle vėl bus "nepakeičiama".

Darbuotojai

2013-05-22   10:47

IP: 84.46.168.181

Seniai reikėjo tai daryti, visose valstybės struktūrose vyksta rotacija, o vyr. gydytojai iki gyvenimo pabaigos, nepakečiami. Išdirbe 20-30 ir daugiau metų, jie gydymo įstaigą suprantą kaip savo, darbuotojai vertinami ne pagal kompetenciją, o pagal lojalumą vyr. gydytojui. Jie jau tampa stagnatoriais, nieko nenori keisti bei keistis patiems. Reikia tikėtis, kad savivaldybės pavaldumo įstaigų konkursas vyks sąžiningai, nes dabartinai vadovai daro visus žingsnius, kaip jiems išlikti. Reikėtu šiame įstatyme įvesti ir amžiaus cenzą, 65m turėtu būti riba, taip atsiras darbo vietų jaunimui, kurie šiuo metu išvyksta į užsienius, virš 65m gali dirbti kitą darbą, taip yra JAV ir daugelyje Europos valstybių.

Keleivė

2013-05-22   09:42

IP: 83.171.17.72

Manau Autobuso parko direktorė taip pat reikia keisti.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Uostamiesčio ugdymo įstaigose nuo kitų metų nebeliks bendrosios praktikos slaugytojų - juos...

Vietoj slaugytojų - visuomenės sveikatos specialistai nuotrauka, foto

Vienišas žmogus, susirgęs vėžiu, pasidavė darbdavio spaudimui ir išėjo iš darbo savo...

Vėžininko likimas - numirti skurde nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto ir Kretingos rajono savivaldybės ketina dalyvauti bendrame projekte, pagal kurį...

Ketina renovuoti sveikatos kabinetus nuotrauka, foto

Sinoptikai perspėja, kad liepos 28-30 d. Lietuvoje numatoma kaitra. Aukščiausia temperatūra dienomis...

Atsargiai: karštis atakuoja sveikatą! nuotrauka, foto

Klaipėdos zoologijos sodas gali būti uždarytas nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos zoologijos sodas gali būti uždarytas. Jo administracija iš Aplinkos ministerijos sulaukė...

Valentinas Sventickas: apie žmones, pravardžiuojamus sovietikais nuotrauka, foto

Kultūra, Literatūros kritikas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Valentinas Sventickas,...

Mirė grupės „Naujieji lietuviai“ narys Linas Rugienius nuotrauka, foto

In Memoriam, Pirmadienio vakarą socialiniuose tinkluose pasipylė užuojautos kupinos žinutės, kuriomis atsimenamas grupės „Naujieji...

Mažėjant bankų pelnams auga mokesčiai klientams nuotrauka, foto

Euras, Du didžiausi komerciniai bankai Lietuvoje - "Swedbank" ir SEB pranešė, kad...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...