2021 m. kovo 7 d. 03:51 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sveikata

Sveikata

Nauji dantys - greitai ir be skausmo

(18)

2012-12-01, 00:00

Romas Karalius

Nauji dantys - greitai ir be skausmo nuotrauka, foto

Gydytoja ir pacientės S. Koroliovė ir jos mama R. Norkienė dėkingos Klaipėdos odontologei J. Leščiuvienei, kuri jų gyvenimui suteikė ne tik naujas spalvas, bet ir skonį.

Reklama

Investicijas į sveikatą, tiksliau į dantis, sau leidžia ne tiek turtingi, kiek išmintingi, į ateitį žvelgiantys ir savo gyvenimo kokybe besirūpinantys žmonės. Pasirodo, pažangiausių metodikų dėka, naujus dantis galima turėti jau po vieno vizito pas odontologą. Ant kokybiškų implantų atkurti dantys atsiperka – tinkamai prižiūrimi jie tarnauja iki gyvenimo pabaigos.

"Tvarkingi dantys - ne prabanga, o būtinybė!"

Praradę vieną, kelis ar, dar liūdniau, daugumą dantų, susimąstome apie patikimus ir ilgalaikius dantų atkūrimo sprendimus. Nes suprantame, kad ,,šykštus moka du kartus“. Dauguma sutaria, kad kokybiški dantų implantai - vienintelis šiandien pažangus, burnos ir viso organizmo sveikatą tausojantis sprendimas. Bet vis atsiranda teigiančių, kad paprastam Lietuvos žmogui tai ne pagal kišenę. Tačiau mano kalbinti pašnekovai, kokybiškus implantus ir unikalias dantų atkūrimo metodikas pasirinkę pacientai, tvirtina, jog tai daugiau gyvenimo prioritetų klausimas.

Klaipėdietė socialinė pedagogė Sigita Koroliovė tikina, kad, nors gražios šypsenos kaina nėra maža, ji verta kiekvieno sumokėto cento. ,,Kai tu atgauni tai, ką kažkada turėjai, bet praradai - už tai sumokėti verta“, - tvirtina moteris. Jai pritaria ir Gargžduose gyvenanti siuvimo įmonės darbuotoja Aldona Š. ,,Kam tie pinigai, jeigu nieko negali valgyti? Geriau kažko atsisakyti vardan sveikatos. Tvarkingi dantys - ne prabanga, o būtinybė!“.

Nauja dukros šypsena padrąsino mamą

Sigita K. pasakojo, kad laikraštyje išvydo nuotraukas, kaip iškritę dantys ilgainiui keičia žmogaus veido bruožus, ir suprato, kad šiandien slepiama šypsena ilgainiui gali tapti rimta problema. ,,Pamačiau ir išsigandau. Nuėjusi pas vyra tariau - aš nenoriu tokia būti. Nutarėme, jog reikia dėti implantus“, - prisiminė pedagogė. - Kito kelio nebuvo. Dirbu su kurčiais vaikais, turiu ypatingai artikuliuoti, kad jie galėtų iš mano lūpų ,,skaityti“ kalbą“. Moteriai buvo per vieną vizitą įdėti 4 implantai, uždėti laikini dantukai ir ji iš karto galėjo džiaugtis nauja šypsena, kurios netruko pastebėti artimieji.

Sigita tapo gyvu pavyzdžiu ir padrąsinimu savo mamai, taip pat socialinei pedagogei, Reginai Norkienei. ,,Visą gyvenimą turėjau problemų su dantimis, o kai dukra pasiryžo įsidėti implantus, dar spaudoje paskaičiau naudingos informacijos - pasiryžau ir aš. Tiesa, labai bijodama,“ – prisiminė ponia Regina. Šiandien ji tvirtina, kad bijojo visai be reikalo: ,,Implantavimo metu nejutau absoliučiai nieko, o parvykus į namus net nereikėjo nuskausminamųjų gerti“.

Šiandien abi moterys nuoširdžiai dėkingos Klaipėdos odontologei Jolantai Leščiuvienei, kuri jų gyvenimui suteikė ne tik naujas spalvas, bet ir skonį.

Su naujais kaip su savais dantimis

Reklama

,,Dabar jaučiuosi labai gerai ir nuotaika puiki. Net ir užmiršau, jog tai ne mano nuosavi dantys. Valgau , ką širdis geidžia, net ir riešutus“, – tvirtina Gargžduose gyvenanti 52 metų Aldona Š. Ji gydėsi pas Dantų priežiūros centro vadovą Simoną Bankauską.

Prieš tai moteris sirgo paradantoze, dėl kurios neteko daugumos apatinių dantukų. Teko nešioti nuimamą protezą, jautėsi su juo labai prastai. Perskaičiusi laikraštyje apie ,,Nobel Biocare“ implantus ir unikalią, praradusiems dantis skirtą metodiką ,,All-on-4“, ponia Aldona susidomėjo. ,,Pradžioje bijojau. Bet pasiryžau, pasitikėjau gydytoju, - pasakojo ji. - Ir patikėkite - visai neskaudėjo - nei per operaciją, nei po jos. Viskas buvo atlikta per vieną vizitą. Tikiuosi, kad nauji dantys man tarnaus man visą gyvenimą“.

Plačiau apie praradusiems dantis skirtą metodiką ,,All-on-4“ (išvertus iš anglų - visi ant keturių) bei kitus naujausius dantų atkūrimo sprendimus paprašėme papasakoti gydytojus Jolantą Leščiuvienę ir Simoną Bankauską.

"All-on-4" – kuo ypatinga ši metodika?

S. Bankauskas. Naudojant šią unikalią metodiką pilnam vieno žandikaulio dantų atkūrimui, vietoje tradiciškai sriegiamų 6-8 implantų, naudojami tik keturi. Tai iš esmės keičia viso gydymo eigą, laiką ir kaštus. Ši metodika leidžia išvengti sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų. Dėl gydymo paprastumo praktiškai neegzistuoja nei amžiaus, nei bendros paciento sveikatos būklės apribojimų. Vieno žandikaulio dantims atkurti užtenka vieno vizito. Pradžioje pritvirtinami laikini dantys, kurie po maždaug 6 mėnesių pakeičiami nuolatiniais. Nauji dantys atrodo visai kaip tikri ir paprastai tarnauja iki gyvenimo pabaigos.

Ar visi dantų implantai teikia tas pačias gydymo galimybes?

Reklama

J. Leščiuvienė. Implantai tarpusavyje skiriasi. Priklausomai nuo to, kuriuos pasirinksite, gydymo trukmė gali skirtis net keliais kartais. Išbandžiau daugumą Lietuvoje parduodamų implantų ir nutariau dirbti su švedų kompanija ,,Nobel Biocare“. Jiems kompanija suteikia viso gyvenimo garantiją. Remiantis praktika, net 99 proc. implantavimo procedūrų su šiais implantais yra sėkmingos. Juos savo darbe naudoja ir žymiausios pasaulio odontologijos klinikos. Tik kainos ten ir pas mus skiriasi kelis kartus.

S. Bankauskas. Paskaičiavau, kad, naudojant šiuos implantus ir modernias implantavimo metodikas, naujų dantų atkūrimas gali trukti iki 6 kartų trumpiau nei su kitais implantais. Turiu omenyje unikalią ,,Nobel Biocare“ metodiką ,,NobelGuide“, kai dantų implantavimui naudojamas kompiuterinis gydymo planavimas. Chirurginė dantų implantavimo procedūra suplanuojama ypač tiksliai ir kruopščiai, gydymas yra maksimaliai trumpas, tiek implantuojant, tiek ir po procedūros neskauda, gijimas vyksta greitai ir sklandžiai.

Pabaigai apie pinigus. Implantai bene brangiausias sprendimas šiai dienai. Ką atsakysite teigiantiems, kad tai - ne pagal kišenę paprastiems Lietuvos žmonėms?

S. Bankauskas. Manau, kad tai visų pirma prioritetų klausimas. Mano pacientų tarpe daug, jūsų žodžiais tariant, ,,paprastų” žmonių: mokytojai, inžinieriai, valstybės tarnautojai, pensininkai, ūkininkai. Nors gydymas implantais pradžioje gali pasirodyti brangesniu sprendimu nei kiti alternatyvūs sprendimai - nuimami protezai, prie šalimais esančių dantų tvirtinami tiltai ir panašiai - tačiau jie nėra ilgalaikiai ir vėliau vis tiek ,,suvalgo“ jūsų pinigus. Šie tradiciniai sprendimai reikalauja pakartotinų investicijų dantų gydymui, koregavimui, atnaujinimui, šalia esančių sugadintų dantų gydymui, pašalinimui. Jau nekalbant apie nykstantį žandikaulį, nes tik dantų implantai pilnai atkuria dantį - jo šaknį ir karūnėlę.

J. Leščiuvienė. Antra vertus ir pačių implantų kainos skiriasi. ,,Nobel Biocare“ implantai pradžioje gali pasirodyti brangesni lyginant su kitais. Tačiau pacientas turi atkreipti dėmesį į galutinę viso gydymo sumą, kuri dažnai išauga pasirinkus pigesnius implantus dėl tarpinių procedūrų ir papildomų gydymo etapų. Jau nekalbant apie tai, kad gydymo laikas gali skirtis ne dienomis, savaitėmis, o metais. Atėjęs pas mus pacientas naujus dantis gali turėti jau po vieno vizito. Kai tuo tarpu su kitais implantais pacientas dažnai neišvengia fizinio ir psichologinio diskomforto, nes tenka ilgą laiką išbūti visai be dantų arba tenkintis išimamais protezais. Dar norėčiau paminėti , kad Dantų priežiūros centre dantis galima implantuoti išsimokėtinai, t.y lizingu. Atsakymą dėl gydymo finansavimo pacientas gauna net neišėjęs iš klinikos.

Sakote neskauda, greitai gyja. Bet turbūt ne vienas esame girdėję, kad implantavimas tai skausminga ir ilga procedūra. Nuo ko tai priklauso?

Reklama

S. Bankauskas. Tai visų pirma priklauso nuo to, kokie implantai dedami ir kokios gydymo metodikos taikomos. Be abejo ir gydytojo profesionalumas yra labai svarbu. Mes naudojame aukščiausios kokybės implantus ir pažangiausias metodikas. Viena jų - belopis implantavimas, kai gleivinė nepjaunama, neapnuoginamas kaulas, nereikia siūti. Padaroma tik nedidelė implanto skersmens dydžio skylutė, į kurią įsodinamas implantas. Chirurginė intervencija minimali, todėl pacientui neskauda nei procedūros metu, nei po jos, netinsta, nekraujuoja dantenos ir nereikia gerti antibiotikų.

J. Leščiuvienė. Taip pat norėčiau paminėti, kitą ypatingą metodiką – momentinį implantavimą, kai naujas dantis ant implanto uždedamas iškart pašalinus sugedusį. Ant implanto iš karto pritvirtinamas laikinas dantis, kuris po kelių mėnesių pakeičiamas nuolatiniu.

Žymos: sveiki dantys

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

miau

2014-02-05   18:19

IP: 78.56.160.108

o jei rimtai ka daryt jei dirbi puse etato ir alga maza grozi visi suprantam ir turbut pirma reikia issitraukt blogus ar viskas vietoj

ojoj

2012-12-04   19:52

IP: 78.61.52.14

14000?????kas tokius pinigus uzdirba? turiu omenyje paprastus pensininkus

šūda mala

2012-12-04   15:54

IP: 86.100.72.130

iškart senus dantis ištraukia ir naujus įdeda per vieną kartą ir dar neskauda,vėjai babūnės triūsikuose

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Uostamiesčio ugdymo įstaigose nuo kitų metų nebeliks bendrosios praktikos slaugytojų - juos...

Vietoj slaugytojų - visuomenės sveikatos specialistai nuotrauka, foto

Vienišas žmogus, susirgęs vėžiu, pasidavė darbdavio spaudimui ir išėjo iš darbo savo...

Vėžininko likimas - numirti skurde nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto ir Kretingos rajono savivaldybės ketina dalyvauti bendrame projekte, pagal kurį...

Ketina renovuoti sveikatos kabinetus nuotrauka, foto

Sinoptikai perspėja, kad liepos 28-30 d. Lietuvoje numatoma kaitra. Aukščiausia temperatūra dienomis...

Atsargiai: karštis atakuoja sveikatą! nuotrauka, foto

Orai nedžiugins: šlapdriba, sniegas, plikledis, vietomis lietus nuotrauka, foto

Lietuva, Artimiausią parą numatomos sudėtingos orų sąlygos.

Ar jaučiamės saugūs dėl savo duomenų? nuotrauka, foto

SE, Neseniai bendrovę "CityBee" "išgarsino" skandalas, kai buvo pavogti klientų duomenys. Kad ir...

Trys Lietuvos loterijos milijonieriai slepiasi - bijo net giminaičių nuotrauka, foto

Žmonės, Neseniai Lietuvoje nuvilnijo džiugi naujiena – mūsų tautietis „Vikinglotto“ loterijoje laimėjo daugiau...

Retieji Mėmelio perliukai dūla užribyje nuotrauka, foto

SE, Po Klaipėdos miestą, prieškariu Mėmeliu vadintą, išsibarstę labai įdomūs, reti, savotiško šarmo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...