2019 m. liepos 21 d. 19:57 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sveikata

Sveikata

Kaip užlopyti atminties spragas?

2011-10-15, 19:14

Respublika.lt

Kaip užlopyti atminties spragas? nuotrauka, foto

Reklama

Tai padeda: kuo daugiau jutimų pasitelkite, tuo geriau funkcionuoja atmintis. Todėl naujas pavardes reikėtų iš karto pakartoti garsiai. Išgirdus naujo pažįstamo pavardę, galima pasakyti: "Labai malonu su jumis susipažinti, pone Pavardeni". Iš atminties stenkitės susieti tą pavardę su išvaizda (pvz., ponas Pavardenis yra rudaakis, kvepiantis gerais vyriškais kvepalais).

Atsiprašau, kad sveikinu pavėluotai!

Pasitaiko, kad pamirštate net artimų žmonių gimtadienius. Iš galvos išgaruoja svarbios datos. Laimei, draugai nepyksta dėl tokio neapsižiūrėjimo ir šypsodamiesi priima pavėluotus sveikinimus. Kitaip jau seniai būtumėte likusi viena.

Kodėl taip būna? Jeigu neišmokote laiku sumokėti mokesčių, jus kasdien vargina vis nauji mokesčių terminai, skaičiai ir kodai. Bandote nepamiršti vis naujų skaičių ir datų. Tokiu atveju nenuostabu, kad pamirštate gimtadienius.

Tai padeda: lavinkite atmintį ir laiku sumokėkite mokesčius. Bandykite įsiminti telefono numerius. Mažiau apkrausite atmintį, jeigu tai, ką reikia atsiminti, užsirašysite į specialų kalendorių. Jame užsirašykite gimtadienių datas, mokesčių mokėjimo terminus, visus jums reikalingus skaičius.

Ar tikrai išjungiau laidynę?

Tai, kad lyginote savo mėlynąją palaidinukę, labai gerai prisimenate, tačiau niekaip negalite prisiminti, ar tikrai ištraukėte iš lizdo laidynės kištuką. Jus ima kankinti tokios abejonės atsidūrus toli nuo namų.

Kodėl taip būna? Šimtus sykių kasdien kartojami veiksmai atliekami nesąmoningai. Taip, pavyzdžiui, užtrenkiate duris, užsukate vandens čiaupą, išjungiate kambaryje šviesą. Turbūt todėl šie veiksmai nepalieka atmintyje jokių pėdsakų ir jau po keleto minučių negalite jų atsiminti.

Reklama

Tai padeda: stenkitės, kad tokie svarbūs dalykai kaip laidynės išjungimas taip pat taptų rutina. Sugalvokite kokias nereikšmingas kliūtis, kurios galėtų palikti žymę atmintyje, pavyzdžiui, nepalikite laidynės šalia laidymo lentos, nuneškite ją į kitą kambarį.

Garsiai pakomentuokite savo veiksmus. Tai padės susigrąžinti ramybę, pavyzdžiui, išvykusi slidinėti prisiminsite, kaip išjungėte laidynę ir nešėte ją iš kambario.

Ką aš norėjau pasakyti?

Vienas dalykas, kai pamirštate, apie ką kalbėjote plepėdama su draugėmis. Tačiau jau blogiau, kai panašiai atsitinka per svarbų dalykinį pokalbį. Tai nukreipia dėmesį nuo pokalbio esmės, ir galiausiai pamirštate, ką norėjote pasakyti.

Kodėl taip būna? Kai norite pasakyti ką nors svarbaus, tačiau abejojate, ar gebėsite gražiai išdėstyti savo mintis, prarandate pasitikėjimą savimi. Imate svarstyti, ar klausytojams nebus nuobodu, ar galbūt jūsų balsas nemalonaus tembro. Taip nukrypstate nuo esmės ir galiausiai pamirštate, ką norėjote pasakyti.

Tai padeda: privalote įveikti stresą, kuris trikdo loginį mąstymą. Vertėtų turėti savotišką žodynėlį, kuris padėtų atsekti "pamestą" mintį. Pavyzdžiui, žodis "darbas" primins, kad pasakojote apie savo darbo reikalus, o žodis "vaikai" padės prisiminti, jog gyrėtės, kad jūsų mažyliui prasikalė dantukas.

Stiprinkite pilkąsias ląsteles

Žmogaus atmintis, nors ir labai talpi, neretai mus nuvilia. Kodėl taip atsitinka? Nes ji nelavinama. Smegenis, panašiai kaip ir raumenis, galima stiprinti, aktyvinti jų veiklą. Tai padės lengviau įsidėmėti ir prisiminti jums reikalingą informaciją.

Reklama

1. Apšilimas

Jeigu visada keliate telefono ragelį dešine ranka, pradėkite tai daryti kairiąja. Sagas taip pat sekite kaire ranka. Tokie pokyčiai smegenims bus netikėtumas ir privers intensyviau darbuotis.

2. Priverskite smegenis dirbti

Gera mankšta smegenims - bandymas įsiminti pavardes. Pažaiskite tokį žaidimą. Sugalvokite istorijas, kuriose daiktai būtų susiję su kokia nors pavarde. Jeigu jūsų kaimynė, sakykime, Rožė Vėželienė, sukurkite pasakojimą apie moterį, kuri merkdavo į vazą rožes tik tada, kai valgydavo vėžius. Galite rasti įdomiausių pavardžių laikraščiuose ir jomis pasinaudoti.

3. Kasdienė mankšta

Pratinkite smegenis prie nuolatinės mankštos. Pavyzdžiui, kasdien galite išmokti po keletą kokios užsienio kalbos žodžių, bent vieną įdomų posakį ar citatą. Spręskite kryžiažodžius. Ir nesiteisinkite, kad neturite tam laiko. Daug daugiau laiko gaištate dėl atminties spragų.

Reklama

Parengta pagal dienraštį "Vakaro žinios"

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Uostamiesčio ugdymo įstaigose nuo kitų metų nebeliks bendrosios praktikos slaugytojų - juos...

Vietoj slaugytojų - visuomenės sveikatos specialistai nuotrauka, foto

Vienišas žmogus, susirgęs vėžiu, pasidavė darbdavio spaudimui ir išėjo iš darbo savo...

Vėžininko likimas - numirti skurde nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto ir Kretingos rajono savivaldybės ketina dalyvauti bendrame projekte, pagal kurį...

Ketina renovuoti sveikatos kabinetus nuotrauka, foto

Sinoptikai perspėja, kad liepos 28-30 d. Lietuvoje numatoma kaitra. Aukščiausia temperatūra dienomis...

Atsargiai: karštis atakuoja sveikatą! nuotrauka, foto

Klaipėdiečiai paplūdimį pavertė egzotiško futbolo aikšte nuotrauka, foto

Sportas, Savaitgalį Klaipėdos pajūryje itin gausiai susirinkę poilsiautojai galėjo mėgautis nekasdieniu reginiu –...

Merginų rankinio rinktinė mažajame finale nusileido turkėms nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos jaunių (iki 19 metų) merginų rankinio rinktinei nepavyko pergale baigti Europos...

Astrologinė prognozė kitai savaitei nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...