2021 m. sausio 15 d. 20:50 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sveikata

Sveikata

Artroskopijos įgūdžių sklaida - ir Vakaruose, ir Rytuose

2012-08-27, 17:08

Agnė GEDMINTAITĖ

Artroskopijos įgūdžių sklaida - ir Vakaruose, ir Rytuose nuotrauka, foto

MOKSLAS. Į Jorko mieste Anglijoje vykusius artroskopijos kursus pasidalinti savo patirtimi su Europos gydytojais buvo pakviestas ir Klaipėdos universitetinės ligoninės Sporto traumų sektoriaus vedėjas Markas Fiodorovas.

© Asmeninio archyvo nuotr.

Reklama

Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai ne tik priima patirties pasisemti į ligoninę atvykusius kolegas iš užsienio, bet ir patys yra kviečiami pasidalinti naujausiais gydymo metodais aukšto lygio Europos mokymo bazėse

Į liepos 17-19 dienomis Jorke (Anglija) vykusius artroskopijos kursus pasidalinti savo patirtimi su Europos gydytojais buvo pakviestas ir Klaipėdos universitetinės ligoninės Sporto traumų sektoriaus vedėjas Markas Fiodorovas.

"Dalyvauti šiuose kursuose ir mokyti kolegas man buvo garbė ir didelė atsakomybė. Manau, kad mano patirtis kolegoms buvo naudinga - juk kiekvieno operuojančio gydytojo ortopedo traumatologo technika šiek tiek skiriasi", - sakė gydytojas ortopedas.

Medicininę įrangą, implantus kuriančios kompanijos "Smith&Nephew" įkurtoje didžiausioje Europoje mokymo bazėje, prijungtoje prie Jorko universiteto, gydytojas ortopedas traumatologas M. Fiodorovas dvi dienas mokė kolegas kelio ir peties sąnario gydymo pažangiausių metodų.

Mokė kolegas iš Europos šalių

<ParaStyle:text>Pasak M. Fiodorovo, be jo paties kolegas kursuose mokė dar du gydytojai iš Lenkijos ir Čekijos. "16 klausytojų turėjo progą stebėti ir patys išbandyti operacines technikas - tam sudarytos kuo puikiausios sąlygos, nes prie kiekvieno laboratorijos staliuko galėjo dirbti ne daugiau nei po du žmones.

Praktiniams mokymams buvo naudojamos negyvų žmonių kūno dalys, kas Europoje yra įprastas dalykas - Lietuvoje tam naudojami plastikiniai kaulai. Tokio tipo kursai, kur naudojamos negyvų žmonių kūno dalys, duoda daugiausia naudos, nes gali treniruotis nepadarydamas gyvam pacientui jokios žalos. Be to, treniruojantis naudojant plastikinius kaulus ne toks gyvas pojūtis", - pasakojo M. Fiodorovas.

Reklama

Intensyvūs kursai - paskaitos, diskusijos, praktinis mokymas - gausia naujausia artroskopine įranga ir priemonėmis aprūpintame auditorijų ir laboratorijų komplekse vyko tris dienas nuo 8 iki 19 val. Pirmoji diena buvo skirta kelio sąnario, antroji - peties, o trečioji - klubo sąnario patologijų ir traumų gydymo taktikai.

"Tokio tipo kursai yra patys naudingiausi, nes tuo pačiu metu galima susipažinti su pačiomis naujausiomis gydymo tendencijomis tiek teoriškai, tiek praktiškai, nes šalia stovi mokytojas, kuris gali patarti, palaikyti už rankos.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje kelio ir peties sąnario patologijų ir traumų gydymo taktika atitinka šiuolaikinius pasaulinius standartus, todėl sukaupta patirtimi norėjosi pasidalinti ir su kolegomis iš įvairių šalių, kad įgytą patirtį jie galėtų pritaikyti savo darbe. Kolegos kursais liko labai patenkinti, sakė, jog tokie intensyvūs mokymai davė daug naudos", - sakė M. Fiodorovas.

PATIRTIS. Liepos pabaigoje Sporto traumų sektoriuje patirties sėmėsi ortopedai traumatologai Vadimas Malyševas ir Vadimas Čiornyj iš Ukrainos Zaporožės miesto, kurie kartu su skyriaus vedėju Marku Fiodorovu (viduryje) atliko kelio sąnario operacijas, domėjosi kitomis artroskopijos naujovėmis.

Pasak gydytojo, labiausiai kolegas domino naujausios menisko fiksavimo metodikos, užtikrinančios patikimą, tvirtą menisko fiksaciją - šias sistemas naudoja ir Klaipėdos universitetinė ligoninė. Taip pat daug dėmesio skirta įvairiems kryžminių raiščių fiksavimo metodams, peties sąnario operacijoms naudojant naujausius, prieš kelis mėnesius rinkoje pasirodžiusius implantus.

Patirties sėmėsi ukrainiečiai

Reklama

Liepą į Sporto traumų sektorių pasisemti naudingos patirties buvo atvykę du gydytojai ortopedai traumatologai iš Ukrainos. Tai ne vieninteliai užsieniečiai medikai, atvykę mokytis į ligoninę.

"Mus sudomino Klaipėdos universitetinės ligoninės medikų patirtis gydant kelio bei peties sąnario patologijas bei traumas. Pavyzdžiui, mokėmės peties patologijos gydymo artroskopijos būdu. Norime tokias šiuolaikines operacijas be pjūvių, mažai traumuojančias pacientus atlikti ir savo ligoninėje.

Stebėjome ir dalyvavome peties, kelio, čiurnos sąnario artroskopinėse operacijose, diskutavome, mokėmės praktinių įgūdžių. Sudomino kryžminių raiščių plastikos operacijos - pritaikysime šią naujovę ir savo darbe.

Džiaugiamės, jog per savaitę sužinojome daug naudingo ir galime pasakyti, kad šioje ligoninėje dirba aukščiausios kategorijos gydytojai. Planuojam atvažiuoti čia ir kitais metais, gal net su žmonomis ", - žadėjo iš Ukrainos Zaporožės miesto atvykę ortopedai traumatologai Vadimas Malyševas ir Vadimas Čiornyj, kuriems patiko ne tik ligoninės aplinka, bet ir ją supanti pajūrio gamta.

Bendradarbiavimas su Ukrainos medikais, pasak gydytojo M. Fiodorovo, tęsiasi jau ne vienerius metus. „Rugsėjo mėnesį esu pakviestas į didžiausią Ukrainos artroskopijos kongresą, kuris vyks Kijeve. Kongrese, kuris labai vertingas moksline prasme, skaitysiu paskaitą“,- sakė M. Fiodorovas. Beje, Klaipėdos universitetinės ligoninės Sporto traumų sektoriuje kasmet tobulintis atvyksta ne tik medikai iš Ukrainos, bet ir Latvijos. „Kolegas iš kaimyninės šalies labai domina mūsų ligoninėje atliekamos kelio, peties sąnario artroskopinės operacijos, kryžminų raiščių plastikos operacijos. Pramokę naujovių, jie palengva jas diegia ir savo gydymo įstaigose. Toks glaudus bendradarbiavimas džiugina, yra prasmingas“, - sakė M. Fiodorovas.

Rugsėjį – tarptautiniai kursai

Kasmetinius artroskopijos kursus, į kuriuos atvyksta kolegos iš Lietuvos ir kaimyninių šalių, kasmet organizuoja ir Klaipėdos universitetinė ligoninė. Šiemet jie vyks rugsėjo 20-21 dienomis. Pirmoji diena bus skirta praktikai – kursų dalyviai galės kompiuterio ekrane tiesiogiai stebėti ir bendrauti su dvi kelio sąnario operacijas atliksiančiu profesoriumi iš Austrijos E. Ramadaniu ir peties sąnarį operuosiančiu M. Fiodorovu. Antrąją kursų dieną bus gvildenamos naujausios artroskopinio gydymo tendencijos gydant kelio, peties čiurnos sąnario patologijas ir traumas.

Reklama

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje vykstančiuose kursuose kaskart dalyvauja apie 100 gydytojų ortopedų traumatologų. „Šioje srityje auga susidomėjimas, naujausių teorinių ir praktinių žinių poreikis. Tai diktuoja pats gyvenimas – visuomenė aktyviau gyvena, ilgėja amžius. Kuo žmogus aktyviau juda, sportuoja, tuo ir traumų tikimybė didesnė. Kartu žmonės nori greitai išsigydyti traumas, greičiau grįžti į įprastą gyvenimą, o mes stengiamės jiems padėti“,- akcentavo M. Fiodorovas.

 

 

 

 

 

Reklama

 

Žymos: artroskopija

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Uostamiesčio ugdymo įstaigose nuo kitų metų nebeliks bendrosios praktikos slaugytojų - juos...

Vietoj slaugytojų - visuomenės sveikatos specialistai nuotrauka, foto

Vienišas žmogus, susirgęs vėžiu, pasidavė darbdavio spaudimui ir išėjo iš darbo savo...

Vėžininko likimas - numirti skurde nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto ir Kretingos rajono savivaldybės ketina dalyvauti bendrame projekte, pagal kurį...

Ketina renovuoti sveikatos kabinetus nuotrauka, foto

Sinoptikai perspėja, kad liepos 28-30 d. Lietuvoje numatoma kaitra. Aukščiausia temperatūra dienomis...

Atsargiai: karštis atakuoja sveikatą! nuotrauka, foto

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Ne vien druska kalta, kad žvėrys bėga į kelią nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvoje padažnėjus atvejų, kai tamsiuoju paros metu laukiniai gyvūnai iššoka...

Sausio 15-ąją – Kretingoje iškilmingai pradedami Jurgio Pabrėžos metai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2021 m. sausio 15 d. Kretingoje įvyks mokslininko, botaniko, pedagogo, lietuvių...

Gražulis paaiškino, kodėl pasiimdavo savo padėjėjos atlyginimą: moteris turėjo silpnybę greitai išleisti pinigus nuotrauka, foto

Lietuva, Prieš Petrą Gražulį buvo pradėta byla dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Buvusi jo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...