2019 m. liepos 21 d. 00:50 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sveikata

Sveikata

Abdominalinės chirurgijos specialistai iššūkių nebijo

(19)

Abdominalinės chirurgijos specialistai iššūkių nebijo nuotrauka, foto

Darni Abdominalinės chirurgijos skyriaus medikų komanda: (iš kairės) gydytojas Aušrys Gedgaudas, vyresnioji slaugytoja Inga Tubutienė, gydytojai Saulius Petrauskas, prof. dr. Artūras Razbadauskas, skyriaus vedėjas Martynas Sokolovas, gydytojas Kazimieras Barkauskas.

Jūrininkų ligoninės Abdominalinės (pilvo) chirurgijos skyriaus gydytojai iššūkių nebijo - jie visada, ir dieną, ir naktį, pasiruošę suteikti pacientui kuo geriausią chirurginio gydymo paslaugą. Čia teikiama pirmenybė mažai invazyviems ir paciento gyvenimo kokybę gerinantiems gydymo būdams. Dėl to vis dažniau į operacinę jie skuba kartu su kolegomis iš kitų skyrių.

Jūrininkų ligoninės Abdominalinės chirurgijos skyrius - Chirurgijos klinikos, kuriai priklauso ir Ginekologijos bei edoskopinės ginekologijos, Angiochirurgijos ir Kardiochirurgijos skyriai, dalis.

Septynerius metus Chirurgijos klinikai vadovaujantis abdominalinės chirurgijos gydytojas prof. dr. Artūras Razbadauskas pasakoja, jog šioje klinikoje operacijos, atliekamos jungtinės įvairių skyrių gydytojų komandos, - gana įprastas reiškinys. Mat daugelis žmonių serga ne viena, o keliomis ligomis, todėl gydant pilvo organus gana dažnai tenka į pagalbą kviesti ir angiochirurgus, kardiochirurgus ar akušerius ginekologus.

"Stengiamės plėtoti mažai invazyvią chirurgiją, kad pacientai patirtų kuo mažesnę traumą. Mūsų tikslas - kuo mažesnė intervencija į paciento organizmą", - sakė jis.

Abdominalinės chirurgijos skyriuje nuo 1994 metų atlikta apie 8 tūkst. laparoskopinių operacijų. Išvaržos, apendikso, tulžies pūslės operacijos čia atliekamos tik šiuo mažai traumuojančiu būdu.

Per metus pilvo chirurgai atlieka apie 1,5 tūkst. operacijų, neskaitant endoskopinių skrandžio, storosios žarnos intervencijų, kurios atliekamos dėl gerybinių augliukų, kraujavimo. 30 lovų skyriuje per mėnesį gydosi iki 150 pacientų.

Operacijų - tiek skubiųjų, tiek planinių - apimtys vis didėja, ypač dėl didėjančio onkologinių ligų skaičiaus.

Šios klinikos chirurgai, daugiau nei 10 metų dirbantys pagal ISSO kokybės standartus, nuolat kelia kvalifikaciją ir savo darbe taiko naujus pažangius gydymo metodus. Kai kurios jų per 15 metų atliktos operacijos buvo naujovė ne tik Vakarų, bet ir visoje Lietuvoje.

Geros sąlygos, darni komanda

Abdominalinės chirurgijos skyriui jau treji metai vadovauja gydytojas chirurgas Martynas Sokolovas.

"Per tą laiką susiformavo darnus kolektyvas, suburta draugiška komanda. Dirbame įprastus mums darbus - operuojame pacientus, tačiau labiausiai visus džiugina, kai atlikę sudėtingą operaciją, pageriname pacientų gyvenimo kokybę", - sakė skyriaus vedėjas.

Skyriuje dirbantys chirurgai atlieka ir endoskopijas, kurioms atsiunčia kitų ligoninės skyrių gydytojai.

Gydytojai chirurgai džiaugiasi, jog jų darbui sudarytos kuo geriausios sąlygos: prieš metus buvo visiškai atnaujintos, pagal šiuolaikinius reikalavimus suremontuotos operacinės, įsigyta naujausia laparoskopinė įranga. Jau atliekamas ir skyriaus patalpų kapitalinis remontas, po kurio darbo ir gydymo sąlygos bus dar geresnės.

Paklaustas, kaip skyriuje kovojama su chirurgų palydovu stresu, M. Sokolovas sako, jog jo receptas nuo streso - siekis, kad visi ateitų į darbą nebijodami iššūkių, o ne su baime, kad bus blogai vertinami.

"Tai nereiškia, kad iš darbuotojo nebus reikalaujama, - stengiuosi, kad kiekvienas atsakytų už savo veiksmus, gerai išmanytų darbą, - tada jį atliks gerai ir nereikalingų neigiamų emocijų nebus. Geri tarpusavio santykiai - pagrindinis vaistas nuo streso darbe", - pabrėžia jis.

Prioritetas - laparoskopinėms operacijoms

"Atliekame visas pilvo ertmės organų operacijas - nuo paprasčiausių, kurias daro visos, ir rajoninės, ligoninės - išvaržų, tulžies pūslės, apendicito. Pacientui jo operacija yra svarbiausia, todėl ir mums vienodai svarbios yra visos operacijos. Kartais operacija, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo kasdieniška, tampa sudėtinga, o kartais nusiteiki sudėtingai operacijai, o ji praeina labai sklandžiai ir lengvai. Sunkiausia chirurgui operuoti, kai liga jau smarkiai pažengusi, apleista. Tuomet ir psichologiškai sunku, ir dirbti sudėtingiau. Skubios operacijos atliekamos ir naktimis. Jei naktį reikia pastiprinimo - reikalingus specialistus, kurie nebudi ligoninėje, kviečiamės iš namų", - pasakojo M. Sokolovas.

Gydytojai chirurgai džiaugiasi, jog jų darbui sudarytos kuo geriausios sąlygos: prieš metus buvo visiškai atnaujintos, pagal šiuolaikinius reikalavimus suremontuotos operacinės, įsigyta naujausia laparoskopinė įranga.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

2019-02-20   13:47

IP: 78.57.195.33


Labai patiko Kazimieras Barkauskas atlikti stemples-skrandžio tyrimai, duoti patarimai. Patiko ir kaip profesionalas medikas, ir kaip supratingas ir šiltas žmogus. O ko reikia žmogui? gero žodžio, šilumos, vilties ir pasakyti: kad džiaukimės kiekviena diena, nes nežinai ką mums parengė Rytojus..." Stiprybės nelengvame darbe, energijos, sveikatos Jam pačiam atlaikyti darbo krūvį...

Rūta

2017-02-18   14:56

IP: 86.100.122.38

Tikrai nuostabūs žmonės, pati tuo įsitikinau. Linkiu jiems visiems geros sveikatos ir didelės laimės gyvenime...

2016-10-31   10:47

IP: 84.15.176.109

Nuosirdziausias aciu, abdominalinio skyriaus vedejui Martynui Sokolovui uz atlikta sudetinga antinkscio auglio salinimo opetacija, dekinga uz sugrazinta gyvenima, uz vilti.Linkiu kantrybes, drasos, lengvos rankos, lai visos operacijos jums buna sekmingos ir aisku stiprios sveikatos!!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sveikata

Uostamiesčio ugdymo įstaigose nuo kitų metų nebeliks bendrosios praktikos slaugytojų - juos...

Vietoj slaugytojų - visuomenės sveikatos specialistai nuotrauka, foto

Vienišas žmogus, susirgęs vėžiu, pasidavė darbdavio spaudimui ir išėjo iš darbo savo...

Vėžininko likimas - numirti skurde nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto ir Kretingos rajono savivaldybės ketina dalyvauti bendrame projekte, pagal kurį...

Ketina renovuoti sveikatos kabinetus nuotrauka, foto

Sinoptikai perspėja, kad liepos 28-30 d. Lietuvoje numatoma kaitra. Aukščiausia temperatūra dienomis...

Atsargiai: karštis atakuoja sveikatą! nuotrauka, foto

1006 km lenktynes laimėjo klaidų nedariusi komanda nuotrauka, foto

Sportas, Jubiliejinėse „Aurum 1006 km lenktynėse“ triumfavusi „Circle K milesPLUS Racing Team“ komanda...

Merginų rankinio rinktinė kausis dėl trečios vietos nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos merginų iki 19 metų rankinio rinktinei nepavyko žengti į Europos čempionato...

Vienas paspaudimas gali nužudyti žmogų nuotrauka, foto

Žmonės, "Galiu bet ką subjauroti vienu piršto krustelėjimu!" - kalbėdamas su draugu giriasi...

Į Klaipėdą atplaukė dujovežis su „Total“ dujomis nuotrauka, foto

SGD, Ankstų šeštadienio rytą į Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą atplaukė didelis dujovežis...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...