2020 m. gruodžio 3 d. 22:36 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sociumas

Sociumas

Vienuolyno rožyne kuriasi Gerumo planeta

(2)

Praėjusį šeštadienį Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios ir vienuolyno koplyčioje vyko jaudinanti padėkos šventė autistiškų vaikų vasaros stovyklėlės "Rožių planeta" globėjams. Ant rožyne esančių suoliukų prikaltos pašventintos padėkos lentelės globėjai Ingai Gusiatinai - už rūpestį ir pagalbą tokiems vaikams ir socialiniam partneriui dienraščiui "Vakarų ekspresas" - už informacijos sklaidą. Jiems įteikti gražūs padėkos raštai.

Vasaros stovyklėlės "Rožių planeta" vaikams, turintiems autizmo ir kitų raidos ypatumų, organizuojamos jau ketverius metus. VšĮ "Elgesio sprendimai", dirbančios su tokiais vaikais, direktorė Rita Karvelienė, organizuojanti stovyklas kartu su broliais pranciškonais, sako, kad jau metas padėkoti žmonėms, prisidėjusiems prie šios stovyklos.

Šiemet vasarą 7 savaites ją lankė apie 60 vaikučių. Pasak direktorės, suoliukų alėja bus formuoja toliau, taigi Gerų darbų alėja bus plečiama. Tikimasi, kad ant tokio suoliuko prisėdęs žmogus susimąstys, ką gero vaikams, seneliams galėtų padaryti ir jis.

"Tokių vaikų integracija būtina"

Ponia Inga sunkiai valdė ašaras, kai autistiški vaikai vienas po kito dovanojo jai po rožę. Beje, ji pati ne taip seniai išgirdo apie autizmą.

 GLOBĖJA. Inga Gusiatina buvo sujaudinta didelės meilės ir padėkos.

"Mano manymu, labai svarbu ne bijoti kitokių, o stengtis juos pažinti. Mes dažnai bijome dėl nežinojimo. Nuo ankstyvos vaikystės vaikas pasaulį priima atvira širdimi, be jokių stereotipų ir aplinkos formuojamų ne visada teisingų nuostatų.

Labai geras pavyzdys - mano draugo mažamečiai vaikais, kurie su didžiuliu noru lankėsi "Rožių planetos" stovyklėlėje ir puikiausiai žaidė bei bendravo su autizmo sutrikimą turinčiais vaikai.

Net menkiausios problemos nekilo, nes tie vaikai myli ir bendrauja nuoširdžiai, be melo, apgaulės ir manipuliacijų, juos apkabinti yra tikra palaima.

Tu nesužavėsi jų materialiu pasauliu, statusu, pinigais ar gražiais daiktais, jie tave pamils, jei būsi tikras, nuoširdus, dėmesingas ir mylintis. Ar ne to mes linkime pasauliui?! Integracija yra būtina! Tai galimybė nuo mažens padėti natūraliai išmokti bendrauti su kitokiais žmonėmis, kurie turi autizmo spektro sutrikimų, negalią ar pan., suvokti ir pažinti jų gyvenimo ypatumus.

Daug šaunių savanorių susirinko pagelbėti "Rožių planetos" stovyklėlėje, tarp jų kurį laiką buvo ir mano dukra Beatričė. Kiekvieną kartą ji grįždavo namo pilna širdimi gerų emocijų, puikios nuotaikos bei linksmų įspūdžių, kuriais dalijosi ir su kitais draugais, vėliau ir jie noriai prisijungė. Kviečiu visus savanoriauti, bendrauti ir bendradarbiauti.

"Rožių planeta" sukūrė fenomenalią aplinką, ten visi buvo laimingi! Labai ačiū planetos sielai Ritai Karvelienei, taip pat Vidui Karveliui, broliui Benediktui, savanoriams bei kitiems, gera iniciatyva prisidėjusiems žmonėms", - kalbėjo ponia Inga ir pridūrė, kad dabar reikia galvoti, ką tie vaikučiai galėtų veikti žiemą.

"Jie ne vieni su savo problema"

Paklausta, kodėl ėmėsi būtent tokios veiklos, I. Gusiatina atsakė: "Duoti yra kur kas lengviau nei imti. Darau tai todėl, kad širdis taip liepia. Tokia pagalba vaikams reikalinga.

Tai labai svarbus Lietuvos ir ne tik jos, bet ir viso pasaulio ateities klausimas. Vaikučių, turinčių autizmo spektro sutrikimų, skaičius auga. Jeigu mes to nematysime šiandien, ateityje turėsime rimtesnių problemų. Labai kviesčiau prisidėti ir kitus - mes galime padaryti rimtų darbų, padėti tokiems vaikams gyventi visavertį gyvenimą. Ta stovyklėlė yra visiškas fenomenas. Rezultatas matomas - po 7 savaičių stebimas akivaizdus vaikų pokytis. Man norisi padėti tų vaikų tėvams, kad jie nesijaustų esą vieni su savo problema."

VADOVĖ. Rita Karvelienė - "Rožių planetos" siela, apsupta savo mylinčių globotinių.

Su ponia Inga juokavome, kad pradžia vienuolyno kieme Gerumo planetai jau padaryta, o laisvų suoliukų dar yra, tad galima tikėtis, kad atsiras norinčiųjų padėti ir daugiau.

"Vakarų ekspreso" vykdomoji direktorė Loreta Latakienė sako, kad iš dalies dienraštis šią paramos kryptį pasirinko sujaudintas ponios Ingos nuoširdumo ir noro padėti tokiems vaikams ir jų tėvams.

Labai svarbu skleisti žinią, kad autizmo spektro sutrikimų turintys vaikai, ugdomi ir integruojami į visuomenę, užauga savarankiški piliečiai. Tai yra vienas svarbiausių uždavinių dirbant su šiais vaikais.

Žinoma, kaip ir kiekvienoje veikloje, taip ir čia svarbiausia yra rezultatas, o jis po 7 savaičių stovyklėlės yra akivaizdus. Vaikai išmoko išlaikyti dėmesį, atlikti kasdienes užduotis, bendrauti tarpusavyje. Laimingi tėvai, vaikai, mokytojai ir savanoriai. "Visa tai įpareigoja darbus tęsti, - sakė L. Latakienė.

Devynmetis berniukas atrado savo nišą

Visus ceremonijos dalyvius iki ašarų sujaudino autizmo sutrikimą turinčio devynmečio vilniečio Adomo Dimšos giesmė koplyčioje ir dainavimas rožyne. Jis - Karoliniškių muzikos mokyklos solinio dainavimo mokyklos trečiaklasis. Jo tėvas Arvydas Dimša priklauso Lietuvos autizmo asociacijai. Jis su šeima stovyklavo savaitę prie jūros Šventojoje.

Šeštadienį juos, jau važiuojančius namo, pakvietė į šventę Klaipėdoje. Jie su sūnumi jau antrą vasarą keliauja po senelių namus, globos įstaigas ir koncertuoja. Šią vasarą jau turėjo 10 koncertų. "Adomui tai labai patinka, jis visas pasinėręs į muziką. Ir tai daro be pastangų, jis nejaučia scenos baimės. Mes jį labai palaikome. Jis tai darys, kol norės", - sakė A. Dimša.

UŽ INFORMACIJĄ. Prie suoliuko tvirtinama padėkos lentelė "Vakarų ekspresui".

Vilnietis pasidžiaugė uostamiesčio vienuolyno rožynu sakydamas, kad, pasirodo, klaipėdiečiai turi tokią grožybę, kurios niekur kitur nerasi. Jo manymu, tai unikali vieta.

Žmoniją išgelbės žmogiškumas

Brolis Benediktas Jurčys pasakojo, kad toje stovyklėlėje buvo daug meilės ir širdies, vyko nuostabūs dalykai, pavyzdžiui, susidraugavimas. Įėjęs į tą baltą palapinę, kurioje karaliavo vaikai, jis pats jautėsi, kaip patekęs į Dangaus Karalystės prieigas.

B. Jurčys pasidžiaugė, kad Klaipėda turi tai, ko nėra niekur kitur pasaulyje. "Politikai laiko mus įtampoje, baimėje, ir tam mes turime priešpastatyti viltį. Žmonijos išgelbėti niekas kitas negali - tik žmogiškumas. Tiems vaikams sukaks 18-19 metų, o kas toliau? Mes negalime jų palikti ir toliau su jais gyvensime", - sakė Benediktas.

Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios kunigas pasidžiaugė, kad susipažino su tokiais puikiais žmonėmis, kaip Inga Gusiatina ir "Vakarų ekspreso" vyr. redaktorius Gintaras Tomkus.

 

 

 

 

 

Nuotraukų galerija

 

© Egidijus Jankauskas

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Egidijus Jankauskas

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2019-09-07   17:45

IP: 185.11.26.161

Geda skaityt nezino zmones teisybes kaip ten viskas vyksta .

pagarba

2019-09-03   07:37

IP: 78.62.147.40

Puiku, kad šio miesto turtuoliai pagaliau atsigręžia į įvairius vaikus. Turtų į kapus nenusineši, padėti, palikti filantropinį pėdsaką labai svarbu

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sociumas

Kalėdos daugumai iš mūsų asocijuojasi su dovanomis. Dovanomis, kurių paieškos dažnai vargina...

Prasmingų dovanų beieškant nuotrauka, foto

Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“ (KLAS) įgyvendina projektą „Savanorystės alėja Marių...

„Savanorystės alėja” jau netrukus džiugins pietinės Klaipėdos bendruomenę nuotrauka, foto

Europoje dar 2014 m. vykdytos apklausos parodė, kad Europos Sąjungoje (ES) viena...

Įsitikinimas, kad moteris turi patenkinti vyrą, slepia kur kas baisesnę tiesą: tik reta išdrįsta apie tai prabilti nuotrauka, foto

Jau penktus metus iš eilės VšĮ Veiklių mamų klubas Klaipėdoje organizuoja kalėdinę...

Akcija "Padovanok kitam vaikui Kalėdas" nuotrauka, foto

Kančių keliai nuotrauka, foto

Nuomonės, Ponia Konstancija, kurios dantys, kaip liaudyje sakoma, apmauti, skausmą malšino vaistais. Kai...

Šventėms gavo pluoštą baudų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdiečiai pastebi, kad paskutiniu metu daugiabučių kiemuose padaugėjo pareigūnų, kurie baudžia neleistinose...

"Neptūno" treneris: "Koronavirusu jau persirgo pusė komandos" nuotrauka, foto

Sportas, "Pagaliau jau savaitę laiko treniruojasi vienuolika mūsų žaidėjų. Jau galime rengti visavertes...

Neįgalieji sportavo, šoko ir rungėsi viktorinose nuotrauka, foto

Sportas, Sportinė mankšta, smagios ir naudingos su sportu susijusios viktorinos, bendras smagus šokis...

Nuomonės, Paskelbta prieš 36 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...