2021 m. sausio 17 d. 03:16 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sociumas

Sociumas

Vaikų svajonės Gargždų vaikų dienos centre, pildosi!

Reklama

SADM projekto “Kartu mes galime nuveikti daug” dėka vykdoma socialinių problemų, krizinėje situacijoje atsidūrusių, socialinių įgūdžių stokojančių ir socialiai remtinų šeimų vaikų socializacija, siekiama mažinti socialinę atskirtį. Mažiau finansinių išteklių turintiems vaikams ir jų šeimos nariams yra suteikiama galimybė dalyvauti įvairiuose renginiuose, pažintinėse, kultūrinėse išvykose, edukaciniuose užsiėmimuose, didelis dėmesys skiriamas vaikų tikslinio laisvalaikio ir užimtumo organizavimui.

Prasidėjus karantino laikotarpiui buvo stengiamasi palaikyti kontaktą virtualiai. Numatytos veiklos persikėlė į elektroninę erdvę. Elektroninių medijų, „Zoom“, „Facebook“, „Messenger“ ,„Skype“, pagalba bendravome su lankytojais ir vaikų artimaisiais.

Šiuo ypatingu metu buvo teikiamas psichologinis palaikymas, tęsiami socialinių įgūdžių mokymai, bendravimo užsiėmimai, aptariamos aktualios karantino metu temos, diskutavome šiomis temomis: :„Nuotolinis mokymasis. - Su kokiomis problemomis susiduriame?“, vaikai kartu ieškojo kylančioms problemoms sprendimo būdų, teikė pagalbą vienas kitam; “Kaip jautiesi? Ar tavęs negąsdina šiandieninė situacija? ”, normalizuoti kylantys jausmai; „Informacija internete, kaip nepasiklysti?

Kaip atskirti melagingą informaciją?“, pristatyti pavyzdžiai kaip atskirti informaciją nuo dezinformacijos; Zoom pagalba vyko dikusijos įvairiomis temomis, tokiomis kaip :“Tabako grėsmė mums visiems”, “Narkotikų daroma žala”; “Tolerancija ir patyčios”; „Kas padeda išbūti namuose? Kokia muziką klausai šiuo laikotarpiu?“, pabrėžta, kad mūsų emocijos yra veikiamos muzikos, tai jos dėka, galime daryti įtaką savo savijautai ir mintims. Karantino laikotarpiu vaikų dienos centro lankytojų šeimoms buvo teikiamas ne tik psichologinis palaikymas, bet ir buvo teikiami maisto daviniai, apsaugos priemonės (veido kaukės).

Neapleidome ir vieno iš vaikų dienos centro tikslų: tradicijų, papročių, tautinių, kultūrinių vertybių puoselėjimo ir formavimo. Aptarėme Velykų papročius ir tradicijas, kiaušinių marginimo būdus , vaikai sudalyvavo „Facebook‘o konkurse “Velykinis margutis“. Paminėjome švaros mėnesį konkursu „Tvarkausi linksmai“. Minėjome Europos dieną, surengę diskusiją, per Zoom programėlę „Aš Europoje“, svečiuose dalyvavo JEK komandos narė, vaikai sudalyvao viktorinoje apie ES, taip pat išbandė žaidimą „Kahoot“ programėlėje, kur galėjo patys pamatyti atsakymų rezultatus.

Taip lavėjo vaikų žinios apie ES, didėjo savarankiškumas, pasitikėjimas savimi, mokėjimas priimti iššūkius, plėtėsi akiratis. Šeimos dieną paminėjome konkursu „ Šeimos atostogos Havajų ritmu“. Vaikai, kurdami plakatus kartu su savo šeimos nariais, parodė savo kūrybiškumą, išmonę, taip didėjo šeimos narių bendrumo jausmas, buvo stiprinami tarpusavio santykiai. Diskusijos „Išbūti drauge su šeima per karantiną“ per Zoom‘ą metu, kartu su centro psichologu diskutavome, kaip svarbu palaikyti vienas kitą karantino metu, aptarėme jausmus kurie kyla izoliuojantis, kad visi jausmai yra tinkami ir yra būdų kaip juos išreikšti tinkamu būdu, mokėmės adaptyvių konfliktų sprendimo strategijų.

Reklama

Jaunieji centro lankytojai įsitraukė į žaidimą „Karantino BINGO“, žaidimo metu jie galėjo įsivertinti kiek gerų dalykų padarė karantino laikotarpiu, taip keldami savivertę. Tai aptarė diskusijoje „Aš galiu nuveikti daug“. Centro lankytojus karantino laikotarpiu (ir ne tik ) palaikė jaunuoliai savanoriaujantys Vaikų dienos centre, padėjo ruošti namų darbus, kūrė viktorinas, prisidėjo prie bendrų centro veiklų, taip stiprindami tarpusavio pasitikėjimo ryšį, savo pavyzdžiu rodydami bendraamžiams, kad galima išlipti iš komforto zonos, bandyti naujoves, būti aktyviems ir save realizuoti savanoriaujant.

Prasidėjus vaikų atostogoms Vaikų dienos centro lankytojai laiką leido aktyviai. Pirmoji buvo išsvajotoji išvyka prie Baltijos jūros, žaisdami su smėliu, braidydami jūros pursluose vaikai galėjo pajusti jūros terapinę naudą, jie tapo labiau atsipalaidavę, sumažėjo įtampa, gerėjo tarpusavio bendravimas. Vaikai buvo skatinami sportuoti: lankėsi fitneso treniruotėse, sportinio šokio užsiėmimuose, tailandietiško bokso Muay Thay treniruotėse, SKY batutų parke.

Antrus metus iš eilės tobulino plaukimo įgūdžius “Gargždų pramogos” baseine. Dalyvavo pėsčiųjų žygyje Žemaitijos ir mažosios Lietuvos keliais, kurį organizavo Gargždų jungtinės pajėgos. Žygio metu įveikta 11 km trąsa. Ištvermę stiprino 15 km dviračių žygyje, kurį organizavo Klaipėdos r. visuomenės sveikatos specialistė. Kartu su ja Drevernoje vaikai mokėsi šiaurietiško ėjimo technikos, taip stiprino savo sveikatą, kėlė savivertę, treniruotės padėjo vaikams išnaudoti susikaupusią fizinę bei emocinę energiją. Vaikų dienos centre skatinamas vaikų - tėvų tarpusavio bendravimas, organizuojamos išvykos. Šiais metais tradicine tapusi Linksmųjų, išradingųjų šventė “LIK“ Akmenynės sodyboje buvo kiek kitokia, dėl susiklosčiusios pandeminės situacijos šalyje negalėjome pakviesti savo bičiulių draugų Priekulės socialinių paslaugų centro vaikų dienos centro, šventėje dalyvavo tik vaikų artimieji. “.

Dalyviai išbandė save kūrybinėse ir sporto rungtyse. Tokių švenčių, išvykų metu siekiama šeimoms formuoti supratimą apie turiningo laisvalaikio praleidimo būdus ir formas. Pasibaigus karantinui vaikai kartu su Priekulės socialinių paslaugų centro vaikų dienos centru dalyvavo kasmetinėje “Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs.” šventėje. Savo jėgas išbandė sportinėse estafetėse, stiprino bendravimo, komandinio darbo įgūdžius. Prisistatymų metu atskleidė meninius gebėjimus. Mokėsi dalintis.

Atostogų metu vaikai aplankė Hugo Šojaus muziejų Šilutėje, sužinojo apie XXa. etiketą, papročius. Neaplenkė ir Ventės rago. Vyko į Veiviržėnų amatų centrą. Dalyvavo bandelių kepimo ant laužo edukacijoje. Jos metu kiekvienas dalyvis turėjo galimybę išsikepti mielinę bandelę. Šios edukacijos metu vaikai sužinojo kaip senovėje piemenėliai duonelę kepdavo. Išvykos metu vaikai ne tik praplėtė žinias apie kulinarinį paveldą, bet ir ugdė bendruomeniškumą, susipažino su savo tautos istoriniu paveldu, ko pasekoje, aktyviau konstruojamas tautinis identitetas.

Vaikų dienos centre veiklų netrūksta, kai už lango nedžiugina oras, mes laiką išnaudojame kūrybiškai. Kartu su specialiste iš kūrybinės studijos “Sielos simfonija” vaikai dalyvavo terapinėse popietėse: edukacijoje su smėliu vaikai bandė vizualizuoti savo išgyvenimus, sutelkdami dėmesį ir kartu mokėsi atsipalaiduoti. Kartu su šios srities specialiste mokėsi Ebru meno subtilybių . Ši meno rūšis turi ypatingų terapinių savybių: lavina koncentraciją , labai tinka hiperaktyviems vaikams dėl greitai kintančio darbo proceso, ugdo pasitikėjimą savimi ir padeda atsiskleisti kūrybiškumui.

Reklama

Vaikai turėjo galimybę pajusti kaniterapijos teikiamą naudą. Prieš metus užsimezgusi draugystė su kaniterapeute bei jos keturkojais bičiuliais, Charliu ir Marseliu, vaikams suteikė didžiulį džiaugsmą ir šiemet. Kaniterapijos metu vaikai susipažino su šunų psichologija, mokėsi iš jų kantrybės, kartu su jais maudėsi ir bandė juos įveikti įvairiose estafetėse.

Kartu su tautodailininkėmis vaikai kūrybiškai leido popietes. Gamino paukštelius, lėlytes, mokėsi austi tautines juostas, taip susipažino su senąja ir šiuolaikine tautodaile. Mokėmės Šibori technikos, kurdami grožį ant šilko. Iš Japonijos kilusi tekstilės marginimo technika persmelkta magijos. Kuriant planuoji, bet nekontroliuoji. Niekada nežinai koks bus rezultatas.

Metai iš metų vaikai noriai įsitraukia į akcijas skirtas padėti beglobiams gyvūnams, lanko juos prieglaudose. Aktyvūs dalyviai prevencinėse programose: piešė raudonus batelius ant akmenukų taip minėdami tarptautinę vaisiaus alkoholinio sindromo dieną. Dalyvavo psichologės paskaitoje “kūno puošyba – savęs žalojimas?” . Bendradarbiaujant su Gargždų Jono Lankučio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriumi, centro vaikai dalyvavo “Nepatogus kinas” rengtame festivalyje. Stebėjo filmą “Sugauti tinkle” skirta prevencijai, susipažino su pavojais tykančiais internete. Vaikų dienos centro merginos turėjo galimybę susitikti su kosmetike, dalyvaujant jos “Grožio paslaptys mergaitėms” paskaitoje, užduoti joms rūpimus klausimus.

Jau tapo tradicija, kad atėjus rudeniui vaikų dienos centro komanda renka obuolius ir veža juos spausti. Sultimis vaikai skanauja visą žiemą.

Vaikų dienos centro lankytojai aktyvūs visuomeniniuose renginiuose. Metai iš metų vaikai dalyvauja gatvės muzikos dienoje. Šiam renginiui ruošiasi atsakingai: patys išsirenka dainas, du kartus savaitėje tobulina dainavimo įgūdžius su mūsų šauniąja muzikos vadove. Šiemet rugsėjo 1 – osios proga, vaikai kartu su savanorėmis bei centro darbuotojomis dalyvavo Gargždų atviro jaunimo centro surengtame jaunimo piknike “Vienu ritmu”. Renginio metu kvietė vaikus sudalyvauti edukacijoje “Mano jausmai”. Vaikai piešė jausmus ant balionų, kūrė savo talismanus, tikėdami, kad šie išpildys jų norus. Juk tikint lengviau pasiekti savo tikslų.

Vaikai kruopščiai ruošėsi, kartu su dailės terapeute mokėsi baltų raštų, bandė juos išpiešti ant maišelių, bet taip ir nespėjo sudalyvauti parodoje “Tautodailės raštai”. Prasidėjęs antrasis karantinas pakoregavo mūsų planus. Viskas nusikels į virtualią parodą.

Reklama

Norėtusi padėkoti visiems,kuriuos sutikome šiais metais savo kelyje. Jūsų nuoširdaus susitikimo dėka vaikų kasdienybė tapo šviesesnė.

Visos veiklos, edukacijos ir išvykos buvo remiamos SADM (Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) projekto “Kartu mes galime nuveikti daug”

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sociumas

Po beveik visus metus trunkančios pandemijos Lietuvos gyventojai labiausiai yra...

Gyventojai labiausiai ilgisi kelionių, renginių ir draugų nuotrauka, foto

Linksmas, aktyvus, visuomet besišypsantis ir žingeidus berniukas – toks yra prieš daugiau...

Be šlaunikaulio gimusio Jokūbo istorija sujaudino visą Lietuvą: berniuko tėvai jau ima tikėti svajonės išsipildymu nuotrauka, foto

Žmonės vis griežtėjančio karantino sąlygomis ėmė daug abejingiau žiūrėti į savo aprangą,...

Gyventojai nemato prasmės nei pirkti naujų drabužių, nei puoštis šventėms - Statistikos departamentas nuotrauka, foto

2020 m. pabaigoje, prieš pat Kalėdų šventę, Vilties miesto bendruomenė nori pasidalinti...

Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos sensorinis sodas nuotrauka, foto

Permainos sostinėje: skiriasi Vilniaus „Ryto“ ir Donaldo Kairio keliai nuotrauka, foto

Sportas, Po neįveikto Citadele KMT ketvirtfinalio barjero Vilniaus „Rytas“ ėmėsi rimtų pokyčių. Sostinės...

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Sveikata, Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...